bugün

nickaltını umarsız bir çocuk gibi uplayan yazar.

Sen uplama, söyle biz uplayalım!
son girdigi nickaltiyla beni dinden cikaracak yazardir...
Boş işler müdürüdür.
kuşimatonu boynuma dolayım dediğimiz doğrudur lakin bunun dava ile bir bağlantısı yok genel olarak dolamasını istiyoruz.
zavallı troll.
Kukla nın müstehcen ifadelerden arındırılmış entry si. Ayıp diyerek okuyamayanlar için temize çekilmiştir.

"yıllardır sözlüğü adam etmeye çalışan yazardır ve sürekli söylediğim gibi son damlasına kadar mücedele etmeye de devam edeceğim. son erkek burdan gidene kadar yılmayacağım. huzur çok yakın sevgili sözlük kızları. dava dilekçesini yayınladıktan sonra '' yapma kukla, affet bizi '' falan diye bir çok mesaj geldi ve hepsi gidecek burdan hepsi. artık ben tek siz hepiniz olacaksınız. yani bi nevi cennete dönüşcek burası. artık pasta börek başlıkları açıp, birbirimizin kedisini severiz. evet efendim. huzur kukla'da."

Bir yazar.
dini görüşüm merak edilmiş. madem soruldu 2 haftadır içimi sıkan bir şey vardı onu da anlatarak bu soruya cevap verelim.

arkadaşlar elhamdüllüllah müslümanım ve elimden geldiğince hiçbir cuma namazını kaçırmam. vakit namazlarını pek kılmam ( yani eserse arada bir kılarım ) ama cuma namazını ve bayram namazını asla kaçırmam.

geçen rüyamda selimiye caminde kendimi namaz kılarken gördüm. koca gidi camide önümde bir imamla tek başıma namaz kılıyordum. tahtaydı cami, eğilip kalktıkça gıcır gıcır ses çıkıyordu. her rükûya gittiğimde kubbeden çiçekler üstüme dökülüyordu. papatyalar, gül yaprakları, laleler.. hepsi secdede alnıma değiyordu.

sonra gülün dikeni elime battı ve kan akmaya başladı. parmağımı emdim ve o ara uyanmışım. hemen annemi aradım. saat sabah 6 buçuk. annem 5 vakit namaz kılan kapalı bir kadındır. gördüğüm rüyayı anlatıp '' hayırdır'' diye soracaktım ama telefonu kapalıydı. her zaman erken kalkan kadın bu ara biraz hasta olduğu için belki de uyuya kalmıştı.

neyse, atladım arabaya edirne yolunu tuttum. bazen böyle ne eserse onu yaparım. içim kıpır kıpır ve huzur doluydu. hem edirne'de asker arkadaşım da vardı. sürekli gel gel derdi onu da görecektim.

günlerden cuma. gittim edirne'ye ve girdim camiye. hatta o atmasferin fotoğraflarını bile çektim,

camiye girerken;
görsel

vaaz dinlerken;
görsel

allah kabul etsin, kıldım cumayı çıktım camiiden. diğer camiileri de gezdim. zaten birbirine çok yakın camiiler. onların da içine girip '' rahmetli babama, anneme, abime, ablama ve tüm sevdiklerime '' dua edip çıktım.

çocukluğum yaz kuran kurslarında geçtiği için, o kızılcık sopasının ince sızısını avucumda tattığım için kuran okumayı da duaları da çok iyi bilirdim.

neyse işte, rahatlamıştım ama asıl içimi sıkan şey bu değildi tabi.

ne kadar allah bismillah desek de bir o kadar göt meme diyorum. bu benim yaradılışımda var. buna mani olamıyorum. yani cumadan çıktıktan sonra akşam discoya gittiğim çok olmuştur. '' sabah allah, akşam yallah'' tayfasındanım.

asker arkadaşla buluştuk ve o akşam yunanistan sınırına kadar gidip,
burası oluyor;
görsel

benim için çok özel mastika rakısı aldı. geldik evine ve gece 3 e kadar hep içtik hem sohbet ettik.

sonrası ise sabah oldu vedalaşıp istanbul'a geldim. 3-4 gün sonra sözlüğü açtığımda sırf hava olsun diye arkadaşımla yaptığım o balkon sefasının fotoğrafını anın görüntüsü başlığında paylaştım.
görsel

alemci kukladan resitaller adı altında forsumu yayınladım.
aslında o gün içmiyorduk. yani fotoğraf 4 gün öncesine ait fotoydu ama işte şeklimiz olsun diye ''şimdi içiyoruz'' diye yayınladım.

aklımca size hava atıyorum işte.. derken gömleğin düğmesini diktiğim iğne elime geldi ve parmağım kanadı. parmağımdaki kanı emerken bir yazar arkadaş mesaj attı.

'' abi bugün kandil be, sana yakıştıramadım ''

öyle bir şaşırdım ki, öyle bi şok oldum ki, o gün kandil olduğunu bilmiyordum. rüyamdaki gibi kanımı emiyorum. şaşkındım. kandil olduğunu o gece sözlükten öğrendim.

ve utançla o eklediğim içkili fotoğrafı sildim.
görsel

özetle arkadaşlar, kukla her ne kadar sapık ve dinsiz gibi görünse de esasen aşırı hisli biridir. acı çekse de belli etmez. zaten kim belli ediyor ki?
neyse, uzamasın fazla. parmak acısı da geçti.
sözlükten erkeklerin gitmesini isteyen yazar. o zaman kendisi kadın biri veya gay. sonuç olarak tüm yazılarına istinaden gay olma ihtimali daha ağır basıyor. kantara çıksa 100 kilodan fazla gelen adam bize git diyor. şener şen ve kemal sunal gibi. sizi bu köyden kovirem diyor. sanki ağa kendisi. yanlış yapıyor. artık düşmanımdır. ateş saçan klavyemden nasibini alacak.
kedim hacı muhittin'i kıskanan yazar.

https://i.hizliresim.com/r9Lv7V.jpg

al lan senin olsun istersen.
(bkz: kız olsam sana sevdalanırdım)
(bkz: kukla yı görsel olarak nasıl hayal edersiniz)
adam bildiğin linçe uğramış, hakaretler havada uçuşuyor.

tabi ki yedirmem kardeşimi.

(bkz: #32515608)
burada da belirttiğim gibi kendisini gören, buluşan tek kişi benim. yani kendisi bana öyle dedi.
hatta başını omzuma koydu iç geçire geçire anlatmaya başladı ki tam "nabıyon lan gey misin sen?" dedim, irkildi kaldırdı hemen kafasını.

"gey miyim abi ben?" dedi. "ne bileyim oğlum, burası bursa böyle şeyleri dillendirme" dedim. bir süre sustuk ikimizde... yani konuşmadık, bakıştık.

o bakarken ben "gey misin lan sen ne bakıyon" dedim.
o gene "gey miyim abi ben?" diye sordu.

sonra daha fazla şehir içinde kalıp götü tehlike altına sokmaktansa, dağa çıktık.

sonra?
sonra mı? onu da mı anlatayım amk? size ne? bizim özelimiz...

yani iyi adam kukla, yedirmem hiçbirinize...
21 yaşında lise sona giden
uzun bacaklı ince belli
ara sıra jartiyer giyip miniyle dolaşan
c. tesi günleri de yüksek bel kot giyip mahalle de turlayan çıtır kızdır.
bu ara sevgili aradığını duydum ben.*
bu ne len yazarı.
görsel
Üstte protest sanayici ile el ele fotoğrafını gördüğüm yazar.

Niye el elesiniz abi siz?

Hassiktir lan bilek güreşi yapıyorduk biz dediğini duyar gibiyim.
(#32518044) nolu entariye istinaden tarafımdan yazma zorunluluğu hissedilmiştir.

ben nargile içen adam tacettin.

şimdi bu adi götelek adam kukinin beni rencide edişine daha fazla sessiz kalamayıp o gün orada olanları ve bir ay sonrasını yazacağım.

bu adi kıza gül aldım ve romantiğim diyor değil mi? zinhar yalan. evet ortada güle benzer bir şey vardı lakin yaprak namına pek bir şey yoktu. 3 tane yaprak kalmış hangi parktan çaldıysa dürzü artık. neyse kız bu güle benzeyen şeyi görünce haliyle alacağın hediyeye sokayım bakışı atıp keşke kokoreç alsaydın dedi. sonuna kadar haklıydı. sokayım öyle hediyeye. neyse mevzu dağılmasın. kız öyle deyince bu şaşırdı, mal gibi kaldı. kafayı kaldırdı göz göze geldik o an. ben nargile dumanından yuvarlak yapmaya çalışırken bu mal bana bakıyordu. al o gülün sapını götüne sok bakışımdan sonra bu afalladı tabi. neyse o gün bir saat bana baktı bende ona bir saat boyunca gülün sapını işaret ettim. güya kadın kokoreç mi istermiş? neyse bunlar çekti gitti ben nargilemi fokurdatmaya devam ettim.

aradan bir ay geçti ben yine aynı yerde aynı masada kavunlu nargilemi fokurdatırken bu manyak yine belirdi elinde bir poşetle. kız güzel güzel giyinmiş şıkır şıkır olmuş bizim göteleğin ayağında parmak arası terlik götünde alevli şort falan. ibne midir nedir? neyse bu geldi doğum gününü kutladı tam o ara hediye verecek kıza gözgöze geldik hemen gülün sapını hatırlattım bi kendi kendine sabır falan çekti. bim poşetinden çıkardı zaman gazetesine sardığı hediyeyi. kız biraz şaşkındı anlaşılıyordu. en azından bi milliyete bi radikale sarsaydın hayvan bakışından sonra ümitsizce inşallah oyuncak ayıdır dedi ama o da inanamıyordu dediğine. kız işe yarar bir şey çıksa bari bakışından sonra gazeteyi yırttı ve ekmek arası kokoreçi gördü. belliydi 3. sınıf seyyardan alındığı. kız ses etmedi o duruma. kötü tadı gidermek adına en azından ayranın iyi geleceğini düşünüp ayran yok muydu dedi. hayvanımız ayran almayı düşünemediği gibi kızın kokoreçi görmesine şaşırmıştı. neden şaşırıyorsa artık bende anlamadım. o ara kafasını kaldırdı gulu gulu ses çıkartan nargileme baktı. yine gözgözeydik pezevenkle. bu sefer gazeteyi rulo yap götüne sok bakışı attım. kafayı yiyecekti. bi fesüpanallah daha çekip kıza baktı. kız zorla da olsa yemeği yemişti. sonra bu göteleğe bakıp senin romantiklik anlayışına sokayım ben gidiyorum deyip bim poşetini bizim malağın kafaya geçirip gitti.

olay bundan ibarettir sevgili yazar ve okur kardeşlerim.

saygılarımla. tacettin.
küçüklükten belliymiş osbirci olacağı;

görsel *
neden eskisi gibi sik yazmiyorsun deniliyor. evet eskiden çok sik yazardim. şimdi haftada bi iki kez yazıyorum.. oysa biliyorum hepiniz sik yazmami istiyonuz. sik yazanlari seviyoruz çünkü... sik istiyorsunuz siz... fakat yoğun tempoda olduğumdan sik yazamiyorum. o yüzden tüm sevenlerimden özür diliyorum ama mayis ayindan sonra yine eskisi gibi sik yazacağim sevgili arkadaşlar. umarim okurken sikilmazsiniz. evet efendim. haziran başi görüşürüz, birikti anilar hep.
kendini komik sanan ama komik olmayan bi varlik. iticiligin yazar olmus hali.
Rte Cumhurbaşkanı Olduktan Sonra Akparti'den Seçilmiş Ve seçilecek Tüm başbakanlar için Kullanılabilecek sıfat.
(bkz: Saray kuklası)
sik sik yazmıyor bu aralar.
zaten sik sik yazması ilgilendirmiyor beni.

iyi bir dost. benim kendisi hakkındaki görüşüm budur.

altını çamura da batırsan değerinden bir şey kaybetmiyor, götürüyorsun aynı paraya bozuyorlar, "ya bunu çamura batırmışlar" diye hesaptan düşmüyorlar.

ama bazı çamura batmış tenekeler var, biz onlara altın muamelesi yapıyoruz insan sanıpta, onlar çamurda kalsa daha iyi bence.
Kendisine bir sorum var.
https://m.uludagsozluk.com/e/32622555/

Bu konuda kendisinin teknik desteğine ihtiyacımız var. Umarım bir açıklama yapar.
(#2713777)

bu entry nedense bu adamı hatırlattı bana. gülümsedim istemsizce.
Aç aç çıya denk geldiyse askerliğini kıyak yerde yapmış demektir.
Biz hakkarinin dağlarında 3 senelik bezelye konservesi yiyorduk amk. Yaş oldu 40 hala bezelye ne yerim ne eve sokarım.
Değil aç aç, köpek bile yoktu birlikte.
Kim bilir kimden torpilliydi askerde.
Neyse, vatan sağolsun.
abazanlıkta master yapmış yazar. bırakın sevişmeyi öpüştüğünü bile sanmıyorum.
Çocukların severek oynadıkları, oynatmaktan hoşlandıkları, sesleri taklit ederlerken mutlu oldukları, orta asya'dan geldiği bilinen bir oyundur.

Neredeyse çocukların tüm gelişim alanlarını kapsadığından, serbest zamanlarda oynamak istediklerinde, kukla köşesinde oynamalarına izin verir saatlerce izlerim.
Çoğunlukla gündelik yaşamlarından kesitler sunduklarından dolayı, böylece iç yaşamlarından haberdar olmak mümkündür.

-el kuklası
-parmak kuklası
-yüzük kuklası
-çomak kukla
-kaşık kukla
-yüzük kuklası
-ipli kukla diye çeşitleri vardır.

sözlük kuklası da mevcuttur. Fakat onu minicik yavrularıma anlatmamak en iyisi.