1. 1.
  stephen king in bir romanı.

  --spoiler--
  bir yarasa tarafından ısırıldıktan sonra kuduz olan ve birkaç insanı parçalayıp öldürtükten sonra bir anne ve küçük oğlunu aküsü bitmiş bir arabanın içinde çölün ortasında kıstıran ve onlara saatlerce ecel teri döktüren bir köpeğin öyküsüdür.
  --spoiler--
  1 ... say
 2. 2.
  konusu bakımından çok dar görünse de, stephen king usta tarafından bu kadar basit bir konunun gerilim unsurları ile işlenmesi, kişilerin hislerini ve olaylar karşısında girdikleri ruhsal bunalımı en ince detaylarına kadar gerçekçi bir şekilde okuyucuya vermesi kitabın bir solukta okunmasına ve ağızda hoş bir tat bırakmasına neden oluyor.
  3 ... devedikeni
 3. 3.
  kıstırılmışlık duygusunu ve bu duygunun yarattığı gerilimi adeta bir film gibi gözümüzün önüne getiren stephen king romanı. ki filme de alındı zaten.
  1 -1 ... zargana
 4. 4.
  korhan futacı (saksafon), mehmet incili (gitar), burak gürpınar (davul) ve selim saraçoğlu ( bas gitar) tarafından 2007 yılında hayata geçirilen deneysel müzik projesi.

  http://www.myspace.com/kujotheband
  1 ... son giden
 5. 5.
  (bkz: cici köpek)
  1 ... darius ve krezus
 6. 6.
  Köpek fobisi olanların kesinlikle okumaması gereken roman. *
  3 -1 ... açelya
 7. 7.
  an itibariyle okuduğum şükela roman, başları sıkıcı olsada şuan iyi gidiyor.
  1 ... bratva
 8. 8.
  Kujo: Navaho dilinde durdurulamayan güç.

  2006 yılında aldığım, beş yıl sümenaltında tutup bir haftada okuduğum Stephen KING romanı. Kitabın üstündeki salyalar saçan St. Bernard cinsi köpeğin resmi nedeniyle kitaba soğuk durmuştum. Yanılmışım, "çöplükte gül fidanı bulmak kadar hoştu" kitap. Reklamcılığın, herşeyi ezip geçen bir tanka benzediğini görmek..
  Donna'nın çelişkilerini, gel-gitlerini bu kadar saf ve sade anlatılabilmesi Stephen KING dilinin gücüdür. insan psikolojisi çok iyi işlenmiş. Roman girift bir şekilde ilerliyor. Çalan bir telefonun olaylar arasındaki bir tünel olduğunu görmek çok güzel.

  Alternatif Son:
  Romanın asi çocuğu Steve Kemp, evi kırıp dökerken, Donna'nın evde Vic için bıraktığı notunu görüp Cambers'ların tamirhanesine yönlenebilirdi. Kujo, Kemp'e yaptıklarının bedelini ödetmeliydi.

  Yıllar sonra edit: öğrendim ki king'in sonunu beğenmeyip değiştirmeyi istediği tek kitabıymış. Üstad, bak yukarıda hazırı var..
  1 ... billyhalleck
 9. 9.
  2017 den gelen ek: harikulade bir romandı, gerilim dolu bir eser.
  ... bratva