1. 1.
  Atom numarası 24,atom ağırlığı 52,01,yoğunluğu 6,92 olan,1514 °C'de eriyen, ısıya dayanıklı,havada oksitlenmeyen bir element(simgesi Cr).
  2 ... italiano
 2. 2.
  Sembol: Cr
  Atom numarası: 24
  Atom ağırlığı: 51.9961 g/mol
  Oda koşullarında (25°C 298 K): Gümüşümsü metalik katı
  Metal
  d-blok elementi
  1 ... no promise
 3. 3.
  insan sağlığı için zararlı bir ağır metal. sanayi atığı olarak çevreye çok zararlıdır. eğer bir atıkda krom varsa insan için zehirlidir.

  50-60 sene öncesinde sanayide çok miktarda kullanılmasına rağmen zararları fark edildikten sonra kullanımına sınırlanmalar getirilmiş ve gelişmiş ülkelerde tamamen terk edilmiştir.
  1 ... zall
 4. 4.
  kaplamacılıkta ve yüksek kalite çelik üretiminde kullanılan şey.
  1 ... vera
 5. 5.
  Ülkemizde en bol cevherlerden biridir. Erzurumdaki Kop dağı dünyada krom rezervinde dördüncüdür. Tencere altlarında cr 18 ni 12 olarak bilinir. Kromdan kaliteli ve sert çelik üretilir.
  1 ... pachuko
 6. 6.
  demir-çelik endüstrisinde ham madde olarak kullanılan madendir..
  1 ... celebi
 7. 7.
  yunanca daki chroma* kelimesinden ismini alan element.
  1 ... notrinova
 8. 8.
  en muhteşem metal rengini verebilen metaldir. metalik kelimesinin zihinlerde canlandırdığı, nokta nokta, yaldız yaldız parlayan renk değildir bu. senelerce metal rengini bu metalik denen renk sanıp nefret etmişimdir. fakat krom rengi, son dönem birçok saat, çakmak, otomobilde kullanılıyor, tek parça üstünde nokta mokta değil düz uzun ve siyaha bakan aynayı andıran bir fümedir. muazzam bir renktir.
  1 ... kaptanreis
 9. 9.
  gemlik ilçesine ait bir sokak ismi.
  1 ... kaytanbiyikliprens
 10. 10.
  (bkz: kimmerya) tanrılarından biri.
  1 ... dragonhead