bugün

ferhan şensoyu görmek istediğimiz program.
Madem krallar bu programa çıkıyor, Türkçe sözlü Rap Müziğin Kralı Ceza'yı görmek istediğimiz program.
konuk olarak bir an önce hayko cepkin'i beklediğimiz program.
haluk bilginer'in açıklamarıyla ilgili kendi fikri sorulmayan okan bayülgenin sessizlikten çatlayarak kendisine zorla soru sordurttuğunu düşündüğüm program-tabi bu benim fazla agatha christie romanı okuyup teori ürettiğim anlamına da gelebilir-. çünkü öyle alakasızdıki telefonla bağlanan kişinin saba tümer hakkında merak ettiği konuyla haluk bilginerin görüşleriyle ilgili soru sorması. resmen mizansen yaratılmış gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var.**
bu geceki bölümü teknik hatalar dolayısıyla resmen zıçmıştır. en sonda okan'ın şimdi asıl skeci görüyoruz deyip tekrar yanlış video girildikten sonra ; '' tamam programımız burda sona eriyor istanbul teknik üniversitesi, zart zurt üniversitesi teşekkürler hadi eyvallah '' deyip programı bir an önce kapatmaya çalışması ayrı bir absürtlüktür. bu kadar orjinal bir ekibin sürekli bu tür hatalara düşmesi üzmektedir azizim. okancığım lütfen..
okan söylediğine göre bütün entryleri okuyorsun. umarım bunu da okur ve ciddiye alırsın. kral çıplak çok bıçak sırtı bir fikir. ya seni bulunduğun zirvenin bir kaç kat daha yukarısına çıkaracak ya da beyaz vb. gibi ortalama şovmenlere benzeticek. ilk hafta orhan gencebay'ı bırak çıplak bırakmayı adamın fermuarını bile açamadın. saba tümer'e gelince beş on yıllık bir kadın neyin kralı kraliçesidir anlamadım. tamam televizyonda kadın sunucuların başında geliyor. hadi ona da bir taç verelim ama ilerleyen zamanlarda. daha programın amacı, güftesi, tarzı nedir oturtmadan saba tümere falan geçmeyelim. sırada bir dolu adam var. bu programda amaç kralı çıplak bırakmaksa lütfen kendine ve bize bir iyilik yap en yakın zamanda programa teoman'ı çağır. hatta zorla saçından tutup getir. eğer bir kraliçe ararsan şebnem var derim. deli gibi özledik. şebnem üzerinden iyi malzemeler toplarsan hepimizi ekrana kilitlersin. bize daha büyük krallar lazım daha eski adamlar istiyoruz dersen mfö'yü getir. mazhar alanson zaten çıplak kalmaya elverişli sözünü sakınmayan bir adam. yani seçenek bol. lütfen bu programın bizde uyandırdığı hevesi kırma. senin evlendikçe ve yaşlandıkça beyazıt öztürk'e benzemeni istemiyoruz. ortalama bir insan olma. karşındaki adama küfret demiyorum konuklarına saygı duyacaksın illa ki. ama bu yavaş yavaş dönüşmeye başladığın efendi adam profilinden rahatsız oluyoruz. tabi sen hiç bir zaman kaba da olmadın. yine de bu sene sende bir serserilik eksik. umarım en yakın zamanda kendine gelir, kral çıplak'ta bize gerçek kralların soyunduğunu gösterirsin.

Edit: Eksi veren mecaz yoksunları. soyunmak ve çıplak bırakılmak derken şovda striptiz yapılmasını beklemiyorum. fikr-i çıplaklıktan söz ettim.
türkiye'de tek başına bir kaç saat boyunca konuşup kendisini dinletecek insan sayısının bir elin parmakları kadar olduğu düşünüldüğünde kısa zamanda başarısızlığı ayyuka çıkacak programdır.

ilk hafta allah'ın her günü her dakika telefon hattı reklamlarında gördüğümüz kasınatör orhan gencebay, ikinci hafta ise hafta içi her gün canlı program yapan, artık görmekten bıktığımız, zoraki kahkahaları nedeniyle tv'nin sesini kapatmamıza neden olan saba tümer konuk oluyorsa bu programa, o program başarısızdır. okanım bu kadar acı söylemeyi senden öğrendik üzmek değil maksadımız.

ilk iki hafta konuklarını görür görmez televizyonu kapadım okan!

biraz da ecnebi taklidi kokuyor bu program. hani o new york, chicago veya los angeles'tan yayın yapan anlı şanlı ameirkan tv lerinde vardır ya bu programlar. tek sunucu tek konuk...

sen özüne dön, al hakkı devrim'i devam et tam yol.
10.10.10'u 11.10.10'a bağlayan gece cem adrianın konuk kral olarak agırlanacağı program.
10 ekim 2010 tarihinde üçüncüsü çekilecek olan okan bayülgen programı.
programı ilk duyduğumda -adam yine yapmış yapacağını, bakalım ne çıkacak altından- dedim. ama ilk hafta bir baktım orhan bencegay çıktı.. sonra bir daha bakmadım zaten. ı-ıh hiç olmamış. söz konusu okan bayülgen olunca beklenti hayliyle büyüyor efem. bizi böyle alıştıran kendisidir bizzat. günden güne yaşlı amerikan talk show programı sunucularına özenmeye ve benzemeye başladı. consume obey die haydeee hemen kay, aman diyem okan!
bu gece cem adrian ın konuk olacağı proğramdır.
kalburüstü şahsiyetler yer almadıkça izlenmeyecek olan program.
murat yılmazyıldırım diyordunuz cem adrian çıktı. bir daha da olsa izlemem...
bu geceki programda söylendiğine göre cem adrian okan bayülgen'e ilk çıktığında torpilliymiş. bu okan bayülgene övgü gibi gelebilir ama böyle protest bir programa torpille sanatçı çağırılması bence yergidir. bir de programına çağırdığı adam ne söylüyo güfte ne beste ne diye hiç mi merak etmez insan. stüdyoda hepimiz şok olduk demeden bi bakmamışmıydın okan?
murat yılmaz yıldırımla cem adrian düetiyle gönlümü fetheden programdır. murat yılmaz yıldırımı seviyoruz efenim.
çooook sıkıcı. şöyle bi bakıp zaplıyorum.
daha ne kadar devam edeceğini merak ettiğim program. yok bu program illaki devam edecekse muhabbet kralı ile günlerinin kesinlikle değiştirilmesi lazım.
cem adrian gibi orijinal sesler için eğitim gerekli mi değil mi konusuyla canım sıkıntısı alıp farklı konuya farklı bakış açısıyla bakmama sebep olmuştur. iyi de olmuştur. hadi yine iyisin okan.
üçüncü haftasında yine konuğu görür görmez tv'yi kapatmama neden olmuş program.

cem adrian iyi bir sanatçı, çok hoş bir yorumu ve sesi var. ancak kral çıplak gibi bir programa çıkacak sıklette mi? hiç sanmıyorum. okan bayülgen bir türlü bu gerçeği anlamıyor. bu tarz tek konuklu programlarda öyle birisini çıkartmalısın ki ekrana programı senden alsın sürüklesin götürsün. şu üç hafta çıkan isimlerle bu olur mu? berhudar ol'dan başka bir alameti farikası bulunmayan gencebay, kahkaha atmaktan başka bir alameti farikası olmayan saba tümer ve son olarak kısacık bir geçmişi olan cem adrian...

böyle konuklarla devam edildiği müddetçe ben tv'yi kapatacağım derhal.

metin akpınar, müjdat gezen, rutkay aziz, türkan şoray, hakkı devrim, şener şen, selda bağcan, fatma girik, erkan oğur, müjde ar, tarık akan...mesela bu isimlerle ilerleyebilir bu program. diğer türlü raytinginin iyileşeceğini sanmıyorum.

ek olarak geçen seneki jenerikten sonra bu yılki berbat olmuş. mümkünse hayko cepkin'li jeneriğe dönülmeli. jenerikten başlayarak olmamış be okan.
Programın ismiminin "Kral Çıplak" olduğu düşünülürse, programın ismi ile alakasının olmayan bir programdır.
Örneğin;Orhan Gencebay konuk olduğu zaman,Borsa spekülasyonlarının hiç sorulamamıştır.
Ferzan Özpetek'in katılması gereken programdır.
(bkz: ferzan ozpetek)
cem adrian sevenleri tatmin etmiş bir program olmuştur. daha önceki programlarına bu adamı çıkarıp neden 4 cümle kurdurup, iki de şarkı söyletiyorsun diye oldukça veryansın edilmişti. * bu programda aslında tüm taşlar yerli yerine oturdu. birbiriyle alakasız konuklar bi arada olduğunda, bazı konuklardan ya da en azından cem adrian'dan çokta kendisini anlatıp, ben bunu da böyle yaptım demesini beklemek biraz tuhafmış. kendisini iğreti gibi hissettiği bir programda en fazla şarkı söyleyerek kendisini ifade edebilmiş bu adam. aslında ondan bile çoğu zaman utanmış ola ki programın eğlencesini kaçırır diye. ama kral çıplak'ta noldu geçtiğimiz hafta? çıktı ben şunu yaptım, burdan geldim, böyle düşünüyorum, şurda yaşıyorum diye uzun cümlelerle kendini anlattı. müthiş şarkılarını seslendirdi. sevmeyenler elbette sıkılmış olabilir. ama cem adrian'ı severek dinleyenler bu programı zevkle izlediler.
ayrıca kralın çıplak kalması için bu programda illa çok uzun yıllar sanatla, medyayla alakalı bir şeyler yapmış biri mi olmalıdır bu tartışılır. sonuçta kimsenin çocukluğuna inilip yaseminin penceresi havası yaratılmaya çalışılmıyor.
çok güzel vakitler geçirten bir kral olmasına rağmen halkıyla olan geçmişini yok sayıyor gibi görünmesi, bir çömez kral izlenimi yaratmakta olan kraldır. şu zamana kadar olan televizyon çocuğundan zagasına bahsi geçen bütün diskolarda arkadaşlık ve zamanla inşa edilen samimiyetlik cumhuriyeti, halkın kafasında bir kral olmasıyla endeksli oluşan iletişim, burda kendine hiç uygun olmayan ve kral candır denen bir kralda eğreti duran kenan erçetingözleşme; olayın temelini sarsmakta, kralı krallığından çıkarıp diskonun işletmecisi konumuna getirmektedir. derdi; konuğun gizli çamaşırlarını çekmeceden çıkarmakla, henüz bulunmamış ganimetlerini ortaya koyarak samimi bir sohbet oluşturmak arasında kalmıştır. normal bir sohbet oluşturmaya çalışıyorsa bile halk gözünde konuk ağzından laf almaya çalışılan zekice sorulan soruların niyetlerinin belli olduğu şaşırtmacalı durumlar oluşturmakta görüntüsü vermiştir. diğer krallarda yine tanıdığımız bildiğimiz gibi olması kafaları daha da karıştırdığı gibi konuğun tam bir şeyden bahsedesi geldiği anda cevabı dinlemeyip bambaşka bir soru sorması, konuğu pek dinlemiyor da daha çok soracağı soruları sırasıyla sorduğu izlenimi yaratıyor.bu da soruların yukarda bahsedilen gibi sohbet amaçlı olmayıp konuşturma amaçlı sorulduğu durumunu yaratıyor ve böyle olunca kral, koltuğuna yakışamıyor kendi gibi olmayan ya da bu hali kendiyse alışmadığımız bir kralla bizi tanıştırıyor.bu durum kendine itici gelmiyor mu diye de iç mekanda meraklar yaratmakta kendisi.
denildiği vakit toplumda level atlatan sihirli cümle. biz milletçe cılkını çıkarmakta sınır tanımıyoruz bu işin. yani bi elin parmağını geçmez kendinden önde olan birine küfür etmeyen. sorsan niye ettiğini? "e abi kral çıplakhh" diyecek kesin. tövbe estağfurullah.
bu akşam ki konuğuyla (haluk levent) izlenesi programdır.

(bkz: ailecek severek izliyoruz)
becerilemeyen, kotarılamayan bir program. yapamayacaksan kastırma kendini. ya da bi bak ne yanlış diye. yavaş yavaş oturur diyenleri çok öpüyorum.
güncel Önemli Başlıklar