entry'ler (112)

antidemokrat insan

üniversite hayatımı tamamladıktan hemen sonra kendisine evrileceğim insan modeli. hoş, şu an da kısmen öyleyim.
geçenlerde kaldığım tek dersin nefret ettiğim hocasının yüzünü görmek üzere derse teşrif ettim efenim. hani adnan oktar amca programında hatunları karşısına alıp "beni de pek sever öyle dimi, ıhmm kedi canını öhöm höm..." konuşuyor ya, onun tarzı en ön sıradaki bi kaç gerizekalı kızla ders işliyor kendileri. lan dedim bu sefer bi takip edeyim şu dersi ne iş yapıyorlar. aga ben dersin formülünü buldum. tamamen demokratik bi ders. gerizekalılar kesin bildikleri, çok tırt, sıradan birşeyi bile "öyle dii mi hocaam" diye soraraktan hocanın oylamasına sunuyorlar. hoca çoğu kez yanlış dahi olsa onaylıyor. bazen de alternatif getiriyor. hah dedim lan demokrasi işte bu, doğru da olsa yanlış da olsa başkalarına birşey maletme sanatı bu. kendime baktım. ben bu salaklardan çok fazla şey bildiğim halde kaldım bu dersten. o sıra anladım ki tek problemim salak ayağına yatamamak ve demokratik bir derse karşı olmakmış. yarı buçuk antidemokrattım, şu dersi geçince tam olacağım. söz!

4 tl lik benzin fiyatına ses çıkarmayan akp li

büyükşehir belediyesi çalışanıdır. hem arabası hem benzini bedavadır. ohh miss...

necmettin erbakan

pataniyi bilen kaç kişidir bilmiyorum da vaktince patani'de liderlik etmiş, direniş göstermiş bir mübareğin hanımı diyor ki zamanında erbakan geldi, bize bir çanta para bıraktı ve gitti. biz onunla silahlandık ve direndik. kendimizi ezdirmedik.

hırsızmış, trilyon kayıpmış vs. bunu söyleyenler türkiye'deki yargı sistemine ne kadar güveniyorlar acaba?
işlerine gelmediği her anda "adaletini bilmem naptığımın dünyası" diye adaletsizlikten demvuran adamlar bana bu adaletsizliğe uğrayan erbakan için yargı kararlarını referans göstermesinler.

bosna'da kadınları tecavüzlerden kurtarılıp ölülerin tanklara bağlanıp sürüklenmesi engellendiyse bunu erbakan tarafından bosna'da açılan silah fabrikasından bağımsız düşünemeyiz. örnekler çoğaltılabilir.

hasılı kelam biraz akıl, bolca vicdan gerek erbakan'a hakkını verebilmek için.

mekanın cennet olsun. bakalım biz ne yapacağız senden sonra.

nokia e72

gelen mesajları bir saat önce gelmiş gibi gösterişine hala çözüm üretilememiş telefon. mail attım, yok saat ayarını değişin dediler, ı ıhh.. bi nane yok. sonra arıyıp müşteri bilmemnesine soruyorsunuz. saati değişin diyor, olmadı diyorsunuz. güncelleyin diyor, zaten en güncel sürüm var, kabul etmiyor diyorsunuz kısa bi bekleyişten sonra size en yakın nokia bilmemnesinin adresini veriyor. yanı bu şu demek: servise götürün,biz beceremedik ama oradakiler sizi daha iyi savuşturacaktır başından.

zehir olsun verdiğim onca para...

babasından utanan kız

babası kendisini dövmediği için şu anda dizini dövmekte olan kızdır. bi bok yemiştir şuursuzca, söylemeye de utanıyordur haliyle. özetle: kızı eşek sudan gelinceye kadar dövme de bi iki tartaklamakta fayda var.

hasip kaplan

emin ekmen' le girdiği diyalog manidardır.

hasip kaplan: tarih,doğa,kültür,turizm,sevdalıları çevre dostları "bölücülükle" suçlanmaya başlandı.

emin ekmen: @emin_ekmen sabah Sabah propoganda hiç çekilmiyor hasip bey, çık bir spor yap *

hasip kaplan: @emin_ekmen Gün doğarken kalkar,spor yapar,balkonda güvercinlere yem,kediye mama verir,kahvemi içer,güne başlarım,siz geçmi uyanıyorsunuz?

yok artık ya dedim kendi kendime. ölmüşüm lan ben. 8:45de kalkar, hazırlanır 9 da evden çıkarım, gözlerimi ovuştura ovuştura işe koşarım. 9 çeeyrekte işe başlar tüm stresimle küfürler ederekten mesai geçirmeye çalışırım. harbiden yaşadığımız hayat değil!

ayrıca hasip beye de sormak gerekirdi "ezilen" halkınızı kahve içip güne başlayarak mı koruyup kollayacaksınız? neyse, girmiyorum polemiğe.

twitter denen safsatayı benimsemedim ama sosyal gözlem yapma olanağı da geniş, duyurayım.

twitter

sözlük yazarlarının çuvalladığı site. kendimden biliyorum. tam dolmuş vaziyette aha diyosun alıp elime raketi şöyle sağlam bi yapıştırayım, bi harfe basıyosun. alttaki 140 karakter düşüyor 139,138... bize ters, ama şu var ki kimin ne kadar saçmalayabileceğini falan pek rahat görebiliyorsunuz. proflar, millet vekilleri, bilmem ne bakanları... neler yazıyorlar oraya. aman yarabbi!

mesela hasip kaplan, emin ekmen'e ne cevap vermiş bu gün. bir okuyun, camdan aşağı atlarsınız yeminnen bak.

ergenlerin seks hayatı

yüzdeki sivilcelerle çözümlenebilen hayat. çok şeyapanların yüzünde sivilce çıkıyormuş hacı.

hizbullah

vaktince iyi kullanılmışi şimdi de vay efendim neden serbest bırakıyoruz serzenişlerine muhatap örgüt. bu işler böyle, kullan ve at. prezervatif gibi.

yeni nesilin g yerine q kullanması

her canlı gibi nesilleri tükeneceği günü iple çektiğimiz, uzaydan gelme nesil.

anadolu gençlik derneği

bu gün, yani dün. beyazıt meydanında noel baba bıçaklamışlar. ha noel baba temsilidir falan dersiniz de yok be abi, kıyılır mı? ne yani her yanlış kullanılan şeyin maketini mi bıçaklamanız gerekiyor?

2010 yılının önemli olayları

(bkz: mavi marmara)

milli piyango bileti alan zavallılar

evvelinde de tepesine kuşlar gerekli müdahaleyi yapmıştır. aynı zamanda talihsizdir de.

anti müslüman yazarlar

(bkz: gavur)

troll e türkçe karşılık bulalım kampanyası

(bkz: siktiripgidesice)

mango dan alışveriş yapan türbanlı

"mango dan alışveriş yapana mango ağacı girsin" diyerekten dükkanı terketmesi gereken türbanlıdır. zira bok mu vardır mango'da? bırak küçük burjuvalara en indirimlisinden bindirsinler. git fatih çarşamba pazarından al. mis gibi.

türklerin zorla islamı seçtiği gerçeği

iki millet-bölgenin müslümanlaşma hikayelerini yanyana koyarak türklerin durumunu değerlendirirsek daha sağlıklı sonuç alabiliriz ancak. ilki arnavutluk. arnavut arkadadaş biraz şaka biraz gerçek anlatıyor balkanların müslüman oluş sürecini.

-şimdi ilk osmanlı gelmiş. bizimkilere demiş ki ya vergi verin canınızı koruyalım, ya da müslüman olun bizim milletimize girin ki koruyalım. bizim ataların da parası yokmuş. onlar da müslüman olmuş.

ikinci bölge kafkasya. kafkasya üzerine tez hazırlayan bir abiden dinliyoruz:

-osmanlı kafkasya'da islamın yayılması için tebliğ faaliyetlerinde bulunmuş, değerli alimlerini göndermiş. çok uzun süre uğraşmasına rağmen çok az sayıda insan müslüman olmuş. sonra osmanlı bölgedeki erkekleri bir vesileyle sünnet ettirmeye başlamış. * islam bu sünnet olayından sonra çok hızlı yayılmış.

şimdi bakıyorum; "zorla islamı seçmek" diye bir cümle bir kere yanlış. "zorla" ve "seçim" kelimeleri yanyana durmuyor. bu da bu fikri ortaya atanın ne kadar aceleci, ne kadar aleladeci olduğunu gösterir. birşey zorla seçilmez, zorla benimsetilir veya empoze edilir vesair.

ikinci husus hadi zorla islam'a sokuldular diyelim, o zaman başkalarını da zorla sokmaları gerekirdi ki bunu da yapmamışlar. en nihayetinde nakil yoluyla ilerleyen bir dinden bahsediyoruz. bu gün namazın kılınışını bile "peygamber şöyle yapardı" mealli hadislerden, yani nakillerden öğreniyoruz. en sağlıklı hadis kaynakları tevatür, yani çok farklı yerlerden aynı şeyin nakledilmesi.

anlayacağınız kötü başlasaydı kötü nakledilir ve en nihayetinde kötü yerlere ulaşırdı. ulaşmamış. demek ki zorla müslüman olma iddianız ikinci kez elinizde patladı bayım!

hüseyin gülerce

(bkz: amerikancı)

türkler geldikleri yere geri dönsün

(bkz: çılgın türkler)
(bkz: yılgın türkler) *

hem sosyalist hem müslüman olmak

numan kurtulmuş ve mehmet bekaroğlu bu yoldakilere örnek verilebilir. söylem olarak öylelerdir ama amel olarak sanırım yakında pisliğe batacaklar. bir adam çıkıp zaman gazetesinde "bizim parti süpermarket gibi, herşey var" derse başına bir iş muhakkak gelir. bu şu demek: partinin 1/3 ünü biz aldık, geriye kalan 2/3ü de dileyenindir. ne bileyim ya! zaten midem bulanmakta acı acı...

edit: yanlış yazım