bugün

entry'ler (257)

idam ve ömür boyu hapis cezası olmamalı

tabi ya ne gerek var bütün bu uğraşa. alacaksın eline silahı sıkacaksın beynine iki kurşun. nasıl olsa sana da ceza kesilmeyecek.

yeni bir hayat

semra adlı yarışmacı geçen hafta 98 virgül küsur kiloya düşmüştü ama bu hafta onu 93 kilodan düşürdüler.

sevgilinin unutulmamasının nedenleri

öyle bi unutuluyor ki ya da ben de bi sorun var ki ben unuttum. deli divane aşık oluşlarım o kadar nadir geliyor ki aklıma. zaten hatırlayınca da ne salakmışım diyorum o kadar.

behzat ç

haftaiçi hergece tekrarları yayınlanmaya başladı. çok mutlu oldum çünkü diziye 10. bölümde başlamıştım. artık ufukta uykusuz geceler görünüyor bana.

behzat ç

bu neydi böyle yarabbim. böyle sezon finali böyle oyunculuk böyle dram görmedim. sarsıldım hala sallanıyorum.

19 mayıs 2011 simav depremi

pek muhterem tv kanallarımız depremin istanbul da hissedilmesini gerçekleştiği yerden daha çok önemsiyor gibiler. çünkü hepsinde şu yazıyor.

--spoiler--
son dakika
kütahya da deprem, istanbul da hissedildi.
--spoiler--

öyle bir geçer zaman ki

gereksiz duygu sömürüsü yaparak reyting amaçlayan tecavüz sahnesinden sonra birdaha izlememeye karar verdiğim dizi. üstelik böyle pis bir olaya ufacık bir çocuğu da karıştırdılar ve bunu sadece olayın trajedisini arttırıp insanları daha çok ürpertmek için yaptılar.

böyle olayların gerçek hayattta olup olmaması umurumda bile değil. gerçek hayatta olan herşeyi tv ekranında gösteremezler. öyle olsaydı küfür sahneleri biblenmez, sigaraların üzerine çiçek resmi konmazdı.

bu bir sinema filmi olsaydı tamam olmuş derdim ki böyle şiddet sahnelerinin alenen gösterildiği pekçok film izlemişimdir. ama bu bir tv dizisi. çoluğunla çocuğunla annenle babanla izlediğin bir dizi. dizinin amacı insanları eğitmek bilgilendirmek felan değil. amaç her zaman daha fazla reyting, reyting reyting. ali kaptandan zaten yeteri kadar nefret ediyorduk bir de böyle bir şeye ne gerek vardı ki. tecavüzü bu kadar olağanlaştırmak sadece ahlaksızlıktır bu sebeple de bu diziyi bir daha izlemeyeceğimi burdan herkese bildiriyorum. bir sezona iki tecavüzlü dizi fazla geldi bünyeme.

fatmagül ün suçu ne

meltem in milletvekili babası gerçek hayatta olsaydı bu davaya dilediği gibi müdahale ederek olayın üstünü örterdi. hele de akp milletvekiliyse savcının vay haline. artık fizana mı sürülürdü yoksa uzaya mı bilmem. tabii dizide böyle olmadı. iyi ki de olmadı. senaryo icabı bile olsa adaletin işlediğini görmek insanın içini huzurla dolduruyor.

11833

herkes ekranda şarkı söyleyip dans eden şahsa bakarken sağ taraftaki kutu içine alınmış küçük yazı dikkatten kaçıyor. o yazı işte bu:

--spoiler--
dakikası sadece 117 kuruş
--spoiler--

bu cümlecikle neler denmek istendiğini biraz düşünelim.

1. dakikası sözcüğü ile, aradığınızda ilk dakikayı operatörü dinleyerek geçirecek, ikinci dakikada müşteri temsilcisine ulaşacak ancak üçüncü dakikanın içinde aradığınız numarayı öğrenebileceğinizi;

2. sadece sözcüğü ile, kendilerinin aslında rakiplerimizden daha ucuz olduğunu, diğer hatları ararsanız daha çok söğüşleneceğinizi;

3. 117 kuruş ile, ucuzmuş hissi uyandırıp ihtiyaç durumunda diğerlerini değil de 118 lerin 33 lüsünün aranmasının daha karlı olacağını düşündürürken reklamı izleyenler arasında 117 kuruş un 1 tl 17 kuruş olduğunu bilecek bir akıllı zatın zaten çıkmayacağını;

4. ve tüm cümle ile eskiden ücretsiz veya normal telefon görüşmesi ücretinde olan bilinmeyen numaraları öğrenme hizmetinin size artık 3 tl ile 5 tl arasında bir ücrete mal olacağını anlatmak istiyor bu küçücük cümlecik.

ibrahim tatlıses in vurulması

ölse de ölmese de bu ayın kahramını olacağı kesin. geçen ayın kahramanı defne joy foster di.

ibrahim tatlıses

kimbilir hangi arının kovanına çomak sokmuştur.

en iyi on euruvision şarkısı

en iyi on eurovision şarkısının 2005 yılında seçildiğinden habersiz zatın önermesi. sertap erener de o listeye girmişti ve en iyi şarkı abba nın şarkısı waterloo muydu neydi işte o seçilmişti.

necmettin erbakan

ne de çok seveni varmış meğersem. ölümü 28 şubat a da denk geldi ya öve öve bitiremiyorlar zat ı muhteremi. günlerdir yaşam öyküsü ve kurmuş olduğu cümleler ekranlarda yayınlanıp duruyor. bir allah ın kulu da çıkıp 80 öncesi ecevitle olan koalisyonunda erbakan arkasından iş cevirdiği için ecevit in yurddışına bile çıkamadığından ve 28 şubat öncesi verdiği asıl mesele kanlı mı kansız mı olacak diye biten demecinden hiç bahsetmiyor. üzerinden çok uzun zaman geçmedi unutulmuş olamaz. ancak çok dikkat ettim tarafsız medyamıza bu cümle bir saniyecik bile olsa hatırlatılmadı insanlara.

öyle bir geçer zaman ki

berrin in çirkin sivilceli suratından ve bakımsız giyinişinden sıkıldım artık. bu kız dizinin ilk bölümlerinde daha güzeldi. kıyafetleri de kendisine daha çok yakışıyordu. şu sırık boyunu iyice ortaya çıkaran paltoyu çıkarsın artık üzerinden.

abartılı ağlama, sinirlenme ve bayılma sahnelerinden sıkıldım artık. bu geceki bölümde berrin in herkesin ortasında bağırarak ağladığı yetmezmiş gibi bir de ahmet e tokat attı. yuh yani. aylin soner in murat için ona yaklaştığını öğrendiğinde restoranı yıkmıştı. cemile carolin in onun yatağında yattığını öğrendiğinde odayı dağıtmıştı. ha bir de bugeceki bayılma sahnesi. gençkız baygın halde sayıklar soner götür beni burdan ardından gözlerini açar ve sorar ben nerdeyim?

ve dizideki her kadının zengin talibi olmasından sıkıldım artık. aylin murat la evlendi. berrin milletvekilinin oğluyla anneleri de balıkçıyla evlense üçü birlik olup tüm türkiye yi satın alırlar valla.

diziyi son reklamında kapatmak

hani saat 23.00 gibi dizinin en önemli anında birden reklam giriyor ya, hah işte ben tam o anda ya başka kanala geçiyorum ya da tv yi kapatıp yatmaya hazırlanıyorum. çünkü biliyorum ki dizi bitti. uzuun bir reklam arasından sonra son sahneyi 5 saniye daha gösterip bilmem kaçıncı bölümün sonu diye yazacaklar. senelerdir her gece aynı şey oluyor çözdüm artık olayı.

fatmagül ün suçu ne

erdoğan siyah jipini mustafa ya kaptırdıktan sonra kendine gri minübüs almış. yakışır.

beren saat

nedendir bilmem deli miyim neyim kendisi için gereksiz endişelendiğim artist. bu şimdi hep ses getiren projelerde çalıştı ya bir sonraki işi sıradan olacak ismi başarısız bir projede geçecek diye ödüm kopuyor.

libya isyanı

1 ay farkla kurtulduğum isyan. daha 1 ay önce oradaydım ve hala orada olabilirdim. sorma sözlük şoktayım. daha kendime gelemedim. libyadaki son gecemde de isyan çıkmış ama onu askerler bastırmıştı. o gün de ödüm bokuma karışmıştı ülkeden çıkamayacağız diye. kaddafi bu sağı solu belli olmaz. çıkışları durduruverir birden. verilmiş sadakamız varmış. ordaki arkadaşlarım bu gece havaalanında sabahlayacaklarmış. 5 -10 dak internete bağlanabildiler, öyle öğrendik. cep telefonu bağlantısı kesilmiş. kimseye ulaşılmıyor. yarın thy uçağı inecekmiş trablus a onu bekliyorlarmış. türkiyede ki eşleriyle konuştum kiminin. korkudan ölüyorlar kocaları için. kalbim onlarla çarpıyor bu gece. inşallah herkes sağsalim kavuşur vatanına.

muhteşem yüzyıl

reyting rekorları kıracak olan dizi. bu kadar büyük tepki uyandıracak bir durum yok bence dizide. biraz fazla abartıldı. bir de sultan sülüman ın ilk karısına çok acıdım ya. bir kadın olarak kabullenmesi ne zor bir durum kocanı başkasıyla paylaşmak.

öyle bir geçer zaman ki

şimdi birkaç sorum olacak bu diziyle ilgili.
1. istanbul daki bütün zengin pçleri aylinlerin okulunda mı okuyorlar?
2. neden hizmetçilik hep utanılacak bir iş olarak gösterilir bizim dizilerimizde?
3. dilençilik ya da orspuluk yapması daha mı iyi?