bugün

kpss'nin 30 soruluk önemli bir kısmı, üniversite sınavında az tarih sorusu çözmeye alışan bünyeye oturup da bilfiil tarih çalışmak çok zor geliyor bu arada.
kpss nin coğrafyadan sonra en kolay testidir. coğrafyayı azıcık genel kültürü olan yapıyor ne de olsa.
artık yeni sistemle 27 soruya düşürülmüştür. olsun daha iyi.
genel kültürden ziyade yüzlerce sayfa bilgiyi ezberleten sayısal temelli kişiler için sınavın en sıkıntılı kısmıdır.
ihtiyaç akademi öğretmeni ramazan yetgin \' den 2014 kpss tarih dersleri için:
https://www.youtube.com/c...Pq33lY0K22w?feature=watch
Artık sorular cımbızla seçilip hiç kimsenin yapamamasi için soruluyor. Asıl amaç testin seçici kısmını burada oluşturmak lakin ölçme ďeğerlendirme açısından degerlendirirsek dogru degildir bu kadar ayrıntı sormak. Sınavdan cikip tarihi yapamadim diye uzulen adaylar da hic bosuna uzulmesin kimse yapamiyor tarihi.
m kemal hakkında ne varsa müfredat dışına çıkarılırsa daha zevkli hale gelir.
bu yıl da, bir önceki gibi zor olacağı tahmin edilen bölüm. sanki soruları ilber ortaylı hazırlıyor esprileri çıkmıştı geçen sefer. bu sefer de halil inalcık hazırlar herhalde.
Neresinden tutacağını bilemediğin ders.

-ilk Türk devletlerindeki sıçma şekilnin adı nedir ?
-islamiyeti kabul ettikten sonra işeme ve sıçma alanlarındaki değişikliklerin genel adı?

Bu kadarda olmaz ki ya.
(bkz: ramazan yetgin) (bkz: benim hocam) youtube kanalindan izlerseniz faydasini görebilirsiniz.
Adamın savaş yaptığı sırada giydiği don rengini soracak kadar bilgi isteyen tarihtir.

Tarihim iyi diyen çoğu kişiyi tokatlayıp kendine getirecektir.
Profesör olmayı gerektiren sınav.Kardeşim sayısalcı olmasına rağmen resmen tarih profesörü oldu.Benden daha çok biliyor tarihi.
matematikten daha zor bana göre. matematik, türkçe falan kolay oluyor. 85 alıp atanamadım ben ama tarihten çok yanlışım vardı.
tarih kelimesi, arapça “erreha” kelimesinden türemiştir. yabancı dillerdeki karşılığı olan “historia” kelimesi ise yunanca “istoria” kelimesinden türemiştir. kpss sınavında tarih bölümü önem arzetmektedir bknz ; https://tarihvakti.com/tarihin-konusu/ sınavda tarihle ilgili 25 soru çıktığını kabul edersek önemle hazırlanılması gereken bir ders olduğunu unutmamalıyız.
Şu birikimimle gireyim full çekerim.
çok zordu amk.

okasızlığı neydi lan ben bağımsızlık yaptım.
ilber ortaylı girse atanamaz.
itici bir sınav biraz.