bugün

(bkz: #16087111) denedim o zamanlar olmadı.. ben yandım siz yanmayın.
ranj 1453 olursa varyansla birlite otlukbeli'nde stochkolm sendromunada yakalanabileceğimi düşündüğüm anda anlatım bozukluğu yapmamam ve dahi anlamındaki de'yi ayrı tutmam gerektiğini hatırlatan tanıma, yerleştimeye yönelik değerlendirme.

(bkz: pavlov un askerleriyiz)
90 almayanın dövüldüğü sınav. Yani öyle olmalı en azından. Bu puanlar ne böyle yahu.
4 gün kalan sınav. bol bol genel tekrar yapmak gerek.
haftasonu girip 0 çekmeyi düşündüğüm sınav. çok şükür meslek sahibiyiz işimiz gücümüz iyi kıçıma 170 tl para sokmazsam ölürdüm. ders çalışırım diye düşünüyordum. en spesifik maliye iktisat muhasebe kitaplarını aldım ama gel gör ki daha içini açmadım. neyse seneye 200 tl ödeyip yine gireceğim. ama bu sefer yeminle çalışacağım.
Son sinav muhtemelen.tum emek harcayan arkadaslara basarilar dilediğim sinav.

Bir an once kazanip yanimiza gelin ki fetoculardan bunalan buyemize su serpin.
ilk oturumu 4 gün sonra sabah olacak sınavdır. umarım skandala imza atmaz. *
artık çalışmaya gücümün kalmadığı sınav. ramazana denk gelmesi daha da zorluyor.

ayrıca sınav çok zor olacak sözel mantık anamızı belleyecek yok bilmem sayısal matık çok zor olacak minvalinde konuşan orospu çocuklarına mahal vermeyin. psikoloji oluşturmaya çalışıyorlar. etkilenmeyin.
son iki hafta çalışmaya başladığım sınav. taklalara geleceğiz büyük ihtimalle ama yine de durmak yok, çalışmaya devam.*
artık saatleri saydığımız sınav. bir an önce gelip geçmesini istediğim sınav. bir sene kafamı meşgul eden sınav. son kez yapılacak olan sınav. sınavda allah yardımcımız olsun.
yine sınavdan çıktıktan sonra " zordu" deyip 1 gün sonra "aslında kolaymış la valla" denilecek ösym yaz sınavı. son sınav felan değildir götünüzden uydurmayın. sınava girecek herkese başarılar diliyorum. son geceye kadar deneme çözün.
yüreğir melikşah anadolu lisesinde gireceğim sınav. işallah sınav başladıktan sonra 10 tane tren geçer. *
allahım ne büyük korkudur bu dediğim sınav.
yavaş yavaş götümde hissetmeye başladığım sınav.
cokrahat olarak gireceğim sınav hiç çalışmadım ya la nolcek şimdi.
Şu saate kadar bir türkçe öğretmenini anayasa çalışmaya zorlayan sınav. En ufak ümidim yok sadece vicdan rahatlatmak için çalışıyorum beş altı puan daha alsam atanırdım diyeceğime eminim belki bir sürpriz olur kolay sorarlar milyar atama yaparlar biri ölür olağanüstü bir şey olur atanırım bilmiyorum. Koyayım senin gibi sınava ayrıca beynim yandı!
2012 kpss' de aldığım 84,54 puanla 2. atamada 11.tercihime yerleşen biri olarak azalan kadroları da göz önünde bulundurduğumda, 82-83 puan bandının altında kalanlar için pek umut beslenmemesi gereken sınav.
ilk defa hayatımda bir sınava bu kadar rahat ve heyecansız gireceğim. şimdilik hiçbir stres, heyecan yok çok şükür. zaten stres, heyecan yarardan çok zarar getiriyor. türkçe paragraf sorularını falan tekrar tekrar okutuyor. bu sınava kafam rahat bir şekilde gireceğim.

hem sınava da aşırı olmasa da yeteri kadar çalıştım diyebilirim. ben sınavı yapıp çıkıcam. artık gerisi ne olur biraz da şans. belki de her yere gitmek istemediğim için rahatım. ilk 4 büyük şehir dışında yazmayı düşünmüyorum. hele doğuya asla gitmem. insanlar çıkmış işte ne güzel, doğu da olsa git diyecek biliyorum ama ben sadece iş için değil, yaşamak için de o yere gitmiş olacağım. muhafazakar ve içine kapalı şehirleri asla yazmam. o yüzden kafam rahat. olursa olur, olmazsa olmaz.
benim gibi evlilik dahil bir çok şeyi bu sınava bağlı olan kardeşlerimin allah yardımcısı olsun.

torpil ile bir yerlere gelmek benim harcım değil, hakkım da değil..

kimsenin hakkına girmeden, hakkım olacak olanı istiyorum sadece..

hakkımızda hayırlısı.
Hedefin mecburen 92 puan olduğu sınav. Ben bu stresi össde yapmadın şu halime bak.
oldu, oldu. olmadı asgari ücrete talim nidalarıyla vakti gelip çatan sınav.
çok ayıp eden sınavdır. 1 sene boyunca "hallederiz, çok bir şey yok" deyü gezdirdi beni, şimdi baktığımda ne çok konu varmış amk dedirtiyor. neyse artık büyük kısmını toparladık, eksikler de allah ne verdiyse.

80 üzeri kafidir.
Allah'tan, tüm girenlerin gönüllerinde olan yerleri hayırlısıyla kazanmalarını istediğimiz sınavdır.
olur arkadaşlarım kazanırsa sevineceğim sınav .
beni cehennemin dibinde ağırlayacak sınav. allah, Çankaya yazan benim belamı versin. eski bilgilere güvenerek gireceğim bakalım. çalışmadığım için çok pişman değilim lakin azcık çalışsaydım 90 üstü almam işten bile değildi. umarım kaymakamlık sınavına yetecek puanı alırım. Allah herkesin gönlüne göre versin, kimsenin emeğini zayi etmesin. zamanın pehlinde bu sınav için ömrümün tam bir yılını heba etmiştim. sizleri çok iyi anlayabiliyorum.

not: iibf mezunları için biraz tüyo vereyim. türkiye ortalaması bağlamında iktsat 5, maliye 7, muhasebe 6 hukuk 8 olarak düşünülürse 20 hukuk 12 iktisat 14 maliye 11 muhasebe ve 85 gy-gk yapılır ise 80 üstü puan çok rahat bir şekilde alınabilir. bu sınav çok zor değil. önemli olan sonraki sınavlar, mülakatlar. asıl sıkıntı o zaman başlıyor. dolayısı ile çok kasmayın. rahat olun ve sadece sorulara konsantre olun. sakın ama sakın sallamayın. çok fazla netler çıkmayacağı için mevcut doğrularınızı zayi etmeyin. pazar öğleden sonraki oturumda fazlasıyla vaktiniz olacak. kamu yönetimi sorularını geniş geniş çözün. en az 15 tane yaparsınız. hadi allah yardımcınız olsun. alın gelin bu maçı. hayırlı haberlerinizi benimle paylaşmayı unutmayın. meslek yönlendirmesi hususunda benimle iletişime geçin yardımcı olacağım size.