bugün

şimdiden çalışmalara başlanılan sınavdır. sırf bu uğurda kursa yazılınmıştır. leş gibi ders çalışılmaktadır.
biz adaylarının kpss 2008 de yaşanan olumsuzluklardan dolayı ösym den kendisini affettirmesini beklediğimiz sınavdır.*
bu sene mezun olacak ingilizce öğretmenlerinin geçmeleri gereken sınavdır, zira kpss 2010 da matematiğe alışkın bünyeler de bu maratona katılacaktır.
her gün ösym ye kucak dolusu sevgi! gönderilmesini sağlayan kpss sınavının 2009 yılı işkencesidir.

ya bu sınavı yapanlar insan değil ya da bu sınava girecek kişileri insan olarak görmüyorlar.

hem bir bölümden mezun olup hem de bir fakültenin bileceği kadar bilginin sınanması hangi aklın ürünüdür?
Başvuruların 27 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında yapılabileceği sınavdır. sınav ise 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacaktır.
gy-gk ve eğitim bilimleri 27 haziran cumartesi günü 2 oturum şeklinde olacacak sınav.
http://www.osym.gov.tr/Be...75F7A7968D66033042BB56AC7
kılavuz ile aday bilgi formuna internetten ulaşılabilecek. satışı ve dağıtımı yapılmayacak.
kılavuz ve başvuru bilgileri açıklanmıştır.
http://www.osym.gov.tr/Be...75F7A79686B1EAE8878B0E38D
başvurularına bugün başlanılacak olan sınav.
başvuruların ilk günü, orta öğretim kurumlarına kayıt için randevu almaya giden arkadaşlar "bize böyle bir şey gelmedi", "bizim haberimiz yok", "sistem hazır değil" gibi cevaplar almışlardır. bir an evvel düzelmezse meb-ösym koordinasyonsuzluğuna küfürler hazırlayacağımı bildirmek isterim. tüm adaylara, bu zorlu yolda başarılar dilerim.
katılanlara Allahtan sabır dilediğim sınavdır. Zira baskısı, stressi ağır oluyor bünyeye.
* *
aylardır hazırlanılan, sonunda bu sene bir halta yarayamayacağının düşünülmesiyle bir dahaki bahara aktarılan ya da seve seve aktarılmak zorunda kalınan sınav. yaklaşan sınav zamanıyla birlikte; "ulan biraz daha kasıp çalışsaydım keşke" diye bir dizi pişmanlıkların peydah olduğu, eşşek gibi çalışan, net rekoru kıran insanları gördükçe insanı arkadaşlarından soğutmayı başarmış lanet engel... sınav çıkışında "mühim olan katılmaktı" nidalarının atılacağı sınavdır ayrıca...

(bkz: gamsız tasasız hayat yaşamayı felsefe edinen mal)*
bu sene sbs 6. sınıfların sorularıyla başlayan anormallik sbs 7 ve 8. sınıfların sorularındaki gariplikle devam etmiş, ondan evvelinde mayıstaki ales türkçe sorularının tam da yavaş yavaş unutulmaya başlandıgı dönemde kol gibi öss sorularıyla gündeme gelmiş olan ösym kurumu -ki çok seviyoruz biz bu kurumu- iyice cozutarak kpss ögrencilerini zor durumda bırakacagını düşündüğüm sınavdır. böyle bir sınav komisyonundan ne beklenesicedir. ne olacağıdır? girecek yazarlara başarılar dilerken, sakin olmalarını benim gibi kusmamalarını temenni ederim. saygılarımla efem.
yaklaşık 8 aylık çalışma süresinde ömrün beş yılını almış gibi gelen, günleri-geceleri kabusa çeviren, niye bu kadar önem verdiğinizi kimsenin anlamayacağı bela sınav. sayılı günler kala "ya sabır" diyorum.
Rüyama giren ak sakallı dedenin bütün cevapları söylediği, birincinin Uludağ sözlükten çıkacağı 27 - 28 haziran tarihli sınav.*
yaşlaştıkça bünyede strese neden olan ve bir hafta kalan sınav. 2008den sonra güzel olmasını dilediğim ve iyi geçmezse ne yapacağımı hala bulamadığım güzide eğitim sisteminin yarattığı güzide sınav.
bugün giriş belgesinin tebliği * edildiği sınavdır.
öğretmen adaylarına başarılar dilenen sınav. zor, gerçekten zor.
bünyede alışkanlık yapan sınavların devamından ibaret olandır.

eğitim bilimleri için sınava girenler cumartesi günü etrafa anlamsız bakarak çıkacaklar salondan. yine abuk subuk sorularla, aynı anlama gelen kelimelerin, farklı isimlerini sorup ''bunları nasıl tuzağa düşürürüz'' felsefesinin hakim olacağı bir sınav beklemekte bizi.
sayılı saatlerin kaldığı zorlu sınav.

alancılar için asıl kabus pazar günü olduğundan, stres bir gün daha fazla sürecek.

eğitim bilimleri için sınava girenlere başarılar dilerken, alancılara dilemiyorum. niye diliyim yahu rakibimsiniz. *

şaka bir yana.. emeklerin boşa çıkmayacağı, çalışanın kazanacağı bir sınav olmasını diliyorum.
yumurtanın kapıya dayanmıştır artık. herkesin emeğinin karşılığı alması umuduyla başarılar. *
pek bi gayem olmamasina ragmen cuma gecesi oturup tarihi bitirdigim sinav. bagimlilik yapiyor galiba.
yapımda ve yayında emeği geçen herkesin allah ından bulması dilenen sınavdır. 4 sene oku. bir de üstüne sınava gir. adalet mi bu?
***bunlar benim değil yarın kpss ye karşı mücadele edecek canım ablamın sözleridir. kendisine sınavda başarılar dilerim. seni çok seviyorum bitanem. o lanet sınavı alt edeceksin inanıyorum.
yarın yapılacak olan sınav. tüm öğretmen adaylarına başarılar.*
An itibarıyla başlamış olan sınavdır.