1. 1.
  acıyı-tuzluyu ve tatlıyı bir arada bulunduran, başlıcası pilav olan, alışık olmayan biri için yemesi işkenceye dönüşebilen yemekler. koreliler günde üç öğün (kahvaltı dahil) pilav yiyorlar ve pilavı türk usulü yaptığınızda beğenmiyorlar. bizim lapa diye tabir ettiğimiz cinsi makbüldür onlar için. hele ekmeğin üstüne sarmısağı ezerek sürüp üstünede toz şeker dökmek suretiyle fırına veriyorlarki akıllara zarar. her yaptıkları yemek üstüne şeker dökme istekleri var. acı sosları bile çok acı olmasına rağmen ağzınıza her an şeker tadı gelebilir. tabi güzel yemekleride var. pilav ve ton balığı ile bir köfte yapıyorlar içine o yosunlarıda koymasalar daha güzel olur belki ama yinede yiyilebiliyor en azından.
  (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
  2 ... lululu
 2. 2.
  (bkz: kore de kalsaydık biz de böyle olacaktık)
  (bkz: türklerin anayurdunun kore olması)
  ... pilotmont
 3. 3.
  çubukla yenip pirinç ihtiva eden, içinden cenin çıkması durumunda şaşırılmayacak yemeklerdir. türk mutfağının yanından geçemez.
  -3 ... der meister
 4. 4.
  inanılmayacak derecede baharat kullanılan yemekler.
  2 ... kuantum
 5. 5.
  akrep, karınca, hamam böcegi olmak üzere ana maddesi bütün böcekler olan mutfak.
  -1 ... excellent
 6. 6.
  yemeklerinde sarımsak ve baharatı ayarsız kullanmalarından dolayı yemekleri berbat kokar. * ayrıca yemeklerinin acılığı ve keskin tadı yüzünden, koreliler yemek yerken inanılmaz derecede şapırdarlar ve bu çok rahatsız edicidir.

  geçmişten gelen alışkanlıklarını da bırakamamışlardır hala. türlü türlü böcekleri yemelerinin önemli bir nedeni de geçmişlerinde yaşadıkları kıtlıktır.
  ... cany13
 7. 7.
  kimchi adli meshur bir yemekleri mevcut. tursu ile yapiliyordu yanlis hatirlamiyorsam.
  ... greyfurtcukk
 8. 8.
  koreliler diğer çekik gözlülere oranla (japon ve çinli) en temiz millettir. kore mutfağında size iğrenç gelecek tek şey olsa olsa şu an günümüzde sadece bazı yaşlıların nadiren tükettiği köpek eti olabilir. onun dışında bazı diğer milletler gibi domuz da tüketiyorlar. mutfakları yağsız, bol baharatlıdır. kalorisi düşük olunca da kızları çöp-çırpı gibi incecik oluyor böyle. tabi kore erkekleri bu durumdan ne kadar memnun, tartışılır. onlar türkler gibi balık etli kız seviyorlarmış. biz demiyoruz, onlar diyor. * kimchi, bibimbap, pirinç keki... bunlar tadılması gereken yiyecekler. özellikle kültürüne de ilginiz varsa, bir yandan korece dil kursuna diğer yandan kore mutfağı kursuna yazılabilirsiniz. gerçekten güzel, denenmeli.
  ... zayner
 9. 9.
  omleti akşam yemeğide sunan bir mutfaktır.
  restoranları rezil kokmaktadır ya da ben alışık değilm o garip kokuya...
  ... mukerrer
 10. 10.
  kalorisiz yemek yedikleri psy den belli olan mutfak.
  1 ... actor studio