1. 1.
    japonlara ait olarak bilinen sulu bir makarna yemeği.
    6 ... pantalassa
    #1429731 :)
  2. 2.
    muhtemelen rağmen yerine kullanılmak istenen sözcük. " ğ " harfi çeşitli sebepler yüzünden es geçilmiştir. aslında hak vermek lazım; çoğu dilbilimciye göre alfabemizde " ğ " diye bi harf yok. sadece kendisinden önceki harfi uzatmaya yarıyor. ilginç..
    3 -3 ... thor voivoda
    #1475294 :)
  3. 3.
    beşiktaş tansaş'tan satın alınabilen bir tür çorbalı erişte. hazırlanışı gayet kolay. acılı ve tavuklu çeşitleri var bildiğim kadarıyla. pek doyurucu değil gibi geldi bana. chopstickle yemesi ayrıca süper eğlenceli.

(bkz: naruto)
    4 ... guilt and regret
    #1694951 :)
  4. 4.
    (bkz: chilli beef ramen)
    (bkz: wagamama)
    1 ... mehmeth
    #3526346 :)
  5. 5.
    "amin"'in pastafarianistçesi. en fazla makarna yedikten sonra denilmesi sevaptır.
    9 -1 ... soul forged sin
    #4485569 :)
  6. 6.
    o güzel makarnaları yedikten sonra, kaseyi kafaya dikip kalan suyu lıkır lıkır içemiyorsanız tadı alınamayan japon yemeği.
    ... sulizhen
    #4491432 :)
  7. 7.
    kulağa lüks bir yemek gibi gelse de aslında pratik ve ucuz bir yiyecektir. kalitesi elbette markadan markaya değişir, fakat büyük marketlerden alınırsa gönül rahatlığıyla yenebilir.
    -1 ... cornelia
    #6586072 :)
  8. 8.
    pastafaryan dini mensuplarının amin deme şekli.
    2 -1 ... kaldimi2kaldimidohuz
    #7415662 :)
  9. 9.
    migros'ta, carrefour'da envayi çeşidi bulunur.
    fiyat genelde 3,75'tir.

Sanılanın aksine japon yemeği değil, geleneksel bir kore çorbasıdır.
    Nahanda yaptım, yiyorum şu an aq.

Kore'de 25 cent'e satılır. o kadar çok tükelilir ki.

evde yapmak isteyenler için benim sıpeşıl tarifim geliyor;

malzemeler;
    noodle, tavuk göğsü, yoksa tavuk bulyon, domates, yeşil biber, acı biber, isteğe göre baharat, soğan, mantar, sarımsak, tereyağ.

bir tencerede tereyağını iyice eritip yavuk göğsünü bişiriyoruz. tavuk göğsü yoksa o tencerede soğanı öldürüp üstüne domates rendeliyoruz. bu pişince biberleri ekliyoruz ve pişirmeye devam.

başka bir tencereye yiyeceğiniz kadar noodle'a denk gelecek şekilde su bardağı ile su doldurup içine tavuk bulyon atıyoruz(tavuk göğsü yoksa). sonra noodle'ı içinde haşlıyoruz.

baharatları domatesli sos gibinki şeye ekliyoruz, mantarı ve sarımsağı da.

noodle'lar iyice pişince tüm sosu o suyun için, evet o suyun içine boşaltıyoruz. hep birlikte pişiyorlar.

sonra da yiyoruz.

afiyet bal şeker.
    8 ... kamaa
    #8576311 :)
  10. 10.
    narutonun en sevdiği yemek.
    1 ... cizgili ugurbocegi
    #9261401 :)