bugün

90'Lı yıLLarda hayatımıza girmiş oLan bir kuş yemi çeşididir.. o dönemde hayvanLarın konuşması insanLarın bayaa bir dikkatini çekiyordu.. kediLer, köpekLer, muhabbet kuşLarı, ayıLar... vs, hepsi konuşuyordu.. zaten bu 90'Lı yıLLarın hayvanLar üzerinde etkisi büyüktür nedense.. ne oLduysa 90'Lı yıLLarda oLdu ve hayvanLar konuşmaya, deLirmeye başLadı.. 90'Lı yıLLar hayvanLar için ortaçağ'ın bitişi yeni çağ'ın başLangıcıdır..

neyse, insanLarın muhabbet kuşLarını konuşturma çabasını gören kurnazLar "konuşturucu yem" diye bir şehir efsanesi yarattıLar.. "abLacığım ne diyorsun, hayvan bu yemden yemeye başLadı mı senin benim gibi konuşur..", "yapma bee!!!".. pet shopLarın camLarında "konuşturucu yem geLmiştir" yazıLarı hiç eksik oLmuyor.. herkes kuşLarına bu yemi aLıyor.. bir çıLgınLıktır gidiyor.. uLtra süpersonik vitamin içeren bu yemLer kuşceğizLerin konuşmasına yardımcı oLuyor(muş)..

benim de küçükken bir muhabbet kuşum vardı.. konuşmasını istediğimden gittim bir pet shop'a aLdım konuşturucu(!) yemLerden iki tane.. kuş yemi yedikçe yiyor.. uLan diyorum kuş konuşacak gaLiba.. ama kuşta bir garipLik meydana geLiyor zaman sonra.. kuş şakımamaya başLıyor.. diyorum şakımaması'nın nedeni konuşacak oLmasında kaynakLanıyor.. vaLLahide biLLahide bu kuş konuşacak diye yırtınıyorum.. kuşun karşısına geçip; "piç, piç, piç" diye bağırıyorum.. türk'üm ya kuşun öğreneceği iLk keLime'nin bir küfür oLmasını istiyorum.. neyse konuşturucu yemin birinci kutusu bitiyor, ikinci kutuya geçiyorum.. "azimmmm!!!" diye diye mermeri deLeceğim.. kuşu konuşturacağım kaçarı yok.. kodum kuşu konuşmamak için kendini sıkıyor, kendini sıktıkça şakımayı bırakıyor.. yine umutLa bir gece yatağıma yatıyorum.. "ALLahım Lütfen kuşum konuşsun" diye de dua ediyorum yaradana.. sabah kaLkıyorum, kuş kafeste yok.. kuşun tüyLeri her yerde.. sağa bakıyorum, soLa bakıyorum yok.. sonra derinLerden "anne" Lafını işitiyorum.. ama garip bir şive ve çok acayip bir ses tonu.. bir bakıyorum kedim.. ağzında muhabbet kuşumun tüyLeri.. *
bu haftaki uykusuzda ugur gürsoyun bir karikatüründe camda asılı duran ilan.