1. 1.
  dracula'nın ünvanı.
  1 -1 ... salca
 2. 2.
  "bite me kont".. edwırıdın büyük büyük büyük dedesi. ama edwırıd mutasyon geçirip parlıyor namıssızım...
  3 ... islak kedi
 3. 3.
  Kazıklı voyvoda olarak da bilinir, yaklaşık 200.000 Türk askerini kazıklara dikmiştir. Fatih sultan Mehmet'le ciddi çekişmeler yaşamıştır.insanların derilerini yüzüp tuzladıktan sonra keçilere yalatma, dilencileri bir yemekte toplayıp yakma gibi türlü türlü işkence yöntemleri sebebiyle, psikopatlığı yüzünden Bram Stoker'ın kitaplarına konu olmuş ve efsaneleşmiş bir karakterdir.
  ... ekremlan
 4. 4.
  (bkz: dacula)
  (bkz: kazıklı voyvoda)
  ... ejderham
 5. 5.
  Vlad Tepeş. eflak-boğdan voyvodası.
  ... rancho
 6. 6.
  babası kont drakul ile yapılan anlaşma gereği, kendisi ve abisi osmanlı tarafından alıkoyulmuş, kütahya sancağında eğitim görmüştür. ikinci kosova savaşı'ndan sonra osmanlı toprağından ayrılmış, savaş öncesi destek istemeye gelen haçlı ordusunu reddettiği için öldürülen babasının yerine geçmiş ve bir süre osmanlı'nın başına bela olmuşsa da pek etkili olamamıştır. babası gibi, bugünün romanya'sına tekabül eden eflak-boğdan sınırlarında hükmetmiş ve bu sınırlar içinde transilvanya olarak bilinen şehirde yaşamıştır. hakkında çekilen onlarca filmde hala yaşadığı iddia edilse de, bundan takribi 450 yıl kadar önce osmanlı akınlarında öldürülmüştür.
  ... ayfonlu
 7. 7.
  bir bilgiye göre elizabeth bathory'nin atalarından/akrabalarından biridir.
  ... selia
 8. 8.
  osmanlı nın kazığa oturttuğu şahsiyet. ulan ne büyük dedelerim var be!!

  düdüt: sözlükte macar olduğunu anlamamı sağladı bu başlık.
  1 -2 ... sinerji enerji alerji
 9. 9.
  "Romanya' da doğdu semt çocuğu oldu helal olsun sana kooont drakulaaa kooont drakula ooo" tezahüratlarıyla romanya'da tahta geçirilmiş sonrada herkesi mahf etmiştir. yazık.
  1 -1 ... lagardaslagardas
 10. 10.
  15.yy da yaşamış, esir aldığı askerleri kazıklara çakarak işkence ile öldürmüş ve Tokat Kalesi'nde bir zindanda tutsak olarak tutulmuş bir kişiliktir. Bram Stocker'in Dracula romanına konu olmuştur.
  diğer adları: (bkz: Kazıklı Voyvoda)
  (bkz: III Vlad)
  (bkz: tepeş)
  ... bekoteko