bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  belirli bir nesneye o nesnenin her cinsine sahip olmak isteğiyle (bkz: salça olmak).
  2 ... rasko
 2. 2.
  john fowles yapıtının türkçedeki ismi.
  orijinali için buyrun burdan yakın;
  (bkz: the collector)
  ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  toplama işi yapan kişi. her şeyin koleksiyonu yapılabilir.

  en yaygın olanlar pul, madeni para, çizgi roman, anahtarlık vb.
  ... tankut kabza
 4. 4.
  bir çeşit deli aslında. normal değil yani öylesi bir sahip olma hırsı.
  1 ... garulf
 5. 5.
  bir tür hastalık. bu hastalığa yakalanan kişinin gözü önünde topladıkları yakılıp yıkılarak ters psikoloji yapmaya çalışmanın pek bir faydası olacağını sanmıyorum. olsa olsa çılgına dönen koleksiyoncu kişiden bir güzel gübede gübede diye dayak yersin.

  koleksiyonculuk hastalığından kurtulmanın en rahat ve temiz yolu parasızlıktır. parasız kalınca koleksiyon sekteye uğrar. bir yerden sonra dınk! eder kafaya zaten. ne yapıyorum ben a bütün parayı buna yatırdım halbuki onun yerine karı kıza yatırım yapsam şu an bir elim yağda bir elim balda ohh sefam olsun.
  ... tankut kabza
 6. 6.
  bir cizgi roman müptelası olmasından sebep soyadını, luke cage isimli bir çizgi roman kahramanından alan nicholas cage, yıllar sonra doğacak olan oğluna da yine çizgi roman sayfalarında rastladığı bir kahramanın ,fanatiği olduğu superman'ın diğer adı olan kal_el adını verecekti.

  sağlam bir çizgi roman koleksiyonuna sahip olduğu bilinen cage'e , bir nevi koleksiyoncu dersek mübalağa etmeyiz sanırım.
  3 ... siyahdalya
 7. 7.
  --spoiler--
  Carcassone yakınlarında Piers'ın arabasını kullandığım günü anımsıyorum. Hepsi durmamı istiyordu. Ama benim niyetim 130 basmaktı. Yapıncaya kadar da ayağımı gazdan kaldırmadım. Ötekiler korku içindeydiler. Ben de.

  Ama bu, yapabildiğimi kanıtladı.
  --spoiler--

  koleksiyoncu'dan..
  ... janie jones
 8. 8.
  kemik koleksiyoncusu filmindeki koleksiyoncu göz önünde bulundurulduğunda, farklı tanımların ortaya atılabileceği de bir gerçektir. *
  ... tez antitez sentez
 9. 9.
  polat bilgin ve selin işcan'ın oynadığı muhteşem oyun. john fowles'ın kitabından uyarlanmıştır.
  bir belediye işçisi olan frederick clegg resim öğrencisi olan miranda'ya aşık olur. bir bahisten kazandığı parayla mahzeni olan bir ev alır ve miranda'yı hapseder. frederick'in düşleri hiçbir zaman gerçekleşmez. miranda onu ve muhafazakar tavrını, düşüncelerini sonuna kadar eleştirir. frederick miranda'nın bu kendini beğenmiş tavrı karşısında hırslanır ve efendinin kendisi olduğu hissine kapılır. ana hikaye bu gibi görünse de alttaki politik ve sosyal mesajlar açıkça görülür. oyun esnasında edindiğiniz tüm tahminler oyunun hazin sonunda yıkılmıştır.
  1 ... umutsuz ev kizi
 10. 10.
  (bkz: john fowles)
  ... poemciacha