bugün

entry'ler (250)

sırrı süreyya önder

Îbb adayı olsun olmasin kazansın kazanmasına her daim gonlumuzun adayı ve başkanıdır yerim onun bıyıklarını *

en koyu komünist müzik parçaları

haziranda ölmek zor - grup yorum.

öz baba ve abinin iki yaşındaki kıza yaptıkları

erkekler zan altında kalmak istemiyorlarsa kadınlar kendilerine ve çocuklarına hatta bebeklerine bu iğrençliklerin yapılmasını istemiyorlarsa o kadının başına o küçük kızın başına geleni kendi başımıza gelmiş gibi bu davayı savunmak, bu insanları yalnız bırakmamak gerekir. Bu iğrençliğe karşı çıkmak insanlık görevidir.

sözlükçülerin maskeli baloda takacakları maskeler

madam oluverirdim * elimde beyaz eldivenlerim, kafamda kuş tüylü madam katia şapkalarından, dantelli maskede takardım * .

yaran sınav diyalogları

vatandaşlık sınavı eteğin altına kitap yerleştirilir, çaktırmadan bakılır ve sorular güzelce yapılır, ardından son soruyu kitapta arama tarama mücadelesi esnasında kıpraşmalarımı gören hoca, ayağa kalkar seslenir ancak duymamazlıktan gelinir, sonrasında sinirlenen hoca, masadan kalkar o anda fatiha okunmaya başlanır:) o saniyeler esnasında, o da ne sıranın gözünde başka bir kitap elime ilişir, hemen kitaplar el çabukluğuyla değiştirilir ve hocanın 'gördüm kitabı çıkar hemen ver' demesi üzerine 'hocam valla birşey değildi kopya çekmiyorum' demelerime ek olarak 'isterseniz alın bakın sınavla alakası yok' diyerek eteğin altından mübarek din kültürü kitabı çıkarılır * , hoca inceler 'tamam kızım devam et' diyerek uzaklaşır. Aynı hoca bir başka sınavında beni arkadaşıma bakarken yakalar ve kağıdıma kurşun kalemle işaret koyarak puan kıracağını söyler ama işaret silgiyle itinayla silinir, canım hocam ne çektin benden be * .

yemek ve tatlı isimlerinde kadınların kullanılması

çoğu kadın isimlerinin kulağa daha kibar, hoş ve güzel gelmesinden olabilir.

kızların gerçekte edepsiz olması

kızların edepsizliği erkelerinkinin onda biri olduğu gerçeğini unutmayalım.

public agent

mal lan bu aynı zamanda ezik hahahaha.

kimse yok mu derneği nin hayali yardım skandalı

http://www.bestanuce1.com...-buyuyor.anf#.Ug987KwwHMw

Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi'nde ortaya çıkan "hayali yardım skandalı" büyüyor. Dernek tarafından tutulan kayıtlar üzerinde yapılan incelemelerin çoğunda yardımların gerçek sahiplerine verilmediği ortaya çıktı.

Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi tarafından yapılan hayali yardımlara ilişkin Dicle Haber Ajansı'nın (DiHA) ortaya çıkardığı skandal büyüyor. ihtiyaç sahiplerine verilmiş gibi gösterilen hayali yardımların bir yenisi de dernek tarafından "Ayrıntılı Şekilde Yapılan Yardım (1)" ve "Sosyal inceleme Belirsiz -3-" isimli dosyalarda yapılan inceleme ile ortaya çıktı. Söz konusu dosyalarda Diyarbakır'da ikamet eden yurttaşlara dağıtıldığı iddia edilen yardımların sadece tutanaklardan ibaret olduğu öğrenildi. Söz konusu hayali yardımların belirli mağazalara satıldığı iddiası geçerliliğini korurken, ortaya çıkan yeni skandallara ilişkin DiHA'ya konuşan yurttaşlar ise, kendilerine yardım verilmediğine dikkat çekti. 2009 ve 2010 yılında dağıtılan kimi yardımların kayıt altına alındığı dosyalarda yer alan isimlerin bir kısmına ulaşılmazken, ulaşılan birçok yurttaş ise söz konusu yardımları almadıklarını belirtti.

"Ayrıntılı Şekilde Yapılan Yardım (1)" isimli excel dosyasında 23 Şubat 2009 tarihi ile "Ayni yardım çıkış" olarak işlem yapılan ve 40345 hareket numarasıyla kayıt altına alınan 319,00 TL'lik yardımın A.B. isimli yurttaşa verildiği şeklinde tutulan kayıt dikkat çekiyor. Kendisine yardım ulaştırılmış gibi gösterilen A.B, yardım listesinde sadece gıda kolisi olarak yer alan yardımı aldığını, bunun dışında kendisine herhangi bir yardım verilmediğini söyledi. Yardımın yapıldığı dönemde Dicle Üniversitesi'nde okuduğunu ve cemaatte kaldığını dile getiren A.B, bu dönemde gıda kolisi için derneğe başvurduğunu, başvurunun ardından da kendisine sadece gıda kolisinin ulaştırıldığını; ancak diğer yardımların verilmediğini belirtti.

'Ablalar bizim adımıza alıp başkalarına veriyorlardı'

Aynı dosya içerisinde 24 Şubat 2009 tarihli ve 40352 hareket numarası ile işlem yapılan kayıt ise hayali yardım skandalının içerisinde Gülen cemaatinin de parmağının olduğu şüphesini uyandırdı. N.D. isimli yurttaş adına kayıt altına alınan işlemde yurttaşa 488 TL'lik yardım verildiği yönünde hayali yardım kaydı tutuldu. N.D, şahsi olarak herhangi bir yardım almadığını kaydederek, "O dönem hizmetteki ablalarımız bazen böyle şeyler yapıyorlardı. Bizim adımıza alıp başkalarına veriyorlardı" dedi.

'Başvuru yaptım yardım almadım'

"Sosyal inceleme Belirsiz -3-" isimli dosyada yapılan araştırmada ise Ayşe Ergin isimli yurttaşa da bu şekilde yardım verilmiş gibi kayıt tutulduğu görülüyor. Ergin, hayali bir şekilde verilmiş gibi gösterilen yardımı almadığını söyledi. Ergin, birkaç yıl önce derneğe yardım almak için başvurduğunu; ancak dernek tarafından kendisine herhangi bir yardımın ulaştırılmadığını söyledi. Ergin, gerekmesi durumunda dernek hakkında hukuki yollara başvuracağını belirtti. Dosyada, "93500 nolu mağdur" olarak gösterilen Ergin'e, 8 Şubat 2010 tarih ve 3069 belge numarası ile kayıt altına alınan 342 TL'lik yardım verilmiş gibi gösteriliyor.

'Evde inceleme yapıldı yardım verilmedi'

Dosyada "41019 nolu mağdur" olarak ismine kayıt düzenlenen Meynur Gezen isimli yurttaşa da 3 Şubat 2010 tarihinde 548,24 TL'lik yardım yapıldığı şeklinde kayıt tutuldu. Gezen'in eşi Yasin Gezen, eşinin ismine yapılmış gibi gösterilen yardımların kendilerine hiçbir şekilde ulaştırılmadığını söyledi. Gezen, kendilerine yardım vereceklerini beyan ettiklerini; ancak en ufak bir yardım almadığını kaydetti. Kendisine yardım verilmiş gibi gösterilen kayıtlarda Gezen'e aynı gün içerisinde yaklaşık 3 buçuk saat arayla iki farklı işlemle yardım verilmiş gibi kayıt yaptırıldığı ortaya çıktı.

Tek seferde aynı çocuğa 12 kazak verilmiş!

"Sosyal inceleme Belirsiz -3-" isimli bilgisayar dosyasındaki bir diğer hayali yardım ise E.Ç. isimli yurttaşa verilmiş gibi gösterilen yardım oldu. Söz konusu kayıtta "38777 nolu mağdur" olarak kendisine yardım verilmiş gibi gösterilen yurttaşın da listede yer alan yardımları almadığı belirtildi. Hayali yardım 3199 belge numarası ile 52857 işlem numarası ile 20 Şubat 2010 tarihinde ulaştırılmış gibi kayıt altına alınırken, söz konusu kayıtta yurttaşa giysilerden oluşan 583,30 TL'lik yardım yapıldığına yer veriliyor. Aynı listede yurttaşa verilen yardımların arasında 20,00 TL'lik 12 adet çocuk kazağının yer alması da dikkat çekti.

Bir günde aynı isme 3 farklı yardım verilmiş!

Dosyadaki farklı bir kayıtta ise "68770 nolu mağdur" olarak kendisine yardım ulaştırıldığı iddia edilen A.A. isimli yurttaşa aynı gün içerisinde 3 farklı yardım yapılmış şekilde kayıt tutuldu. 3265, 3266 ve 3267 belge numaraları ile toplamda bin 176,44 TL'lik yardım almış gibi gösterilen yurttaşında bu yardımları almadığı ortaya çıktı. Söz konusu hayali yardım kaydında çocuk giysisinden gıda kolisine, kadın ve erkek giysisine kadar birçok kalemde yardım verilmiş gibi kayıt tutulmuş. Yine aynı excel dosyasında 3049 belge numarası ile "93519 nolu mağdur" olarak kendisine yardım verilmiş gibi gösterilen G.P. isimli yurttaşa da 393,24 TL'lik yardım yapılmış gibi kayıt tutulurken, kayıtta gıda kolisi ve giysilerden oluşan yardım listesindeki yardımlar da yurttaşa ulaştırılmayan hayali yardımlardan birkaçı.

'Mektup yazdım yardım almadım'

Dosyada "15288 nolu mağdur" olarak F. B. isimli yurttaşa ilişkin tutulan 3104 belge numaralı kayıtta ise 346,00 TL'lik yardım verilmiş gösterilmiş. Bu kayıtta önceki kayıtlar gibi hayali bir şekilde yapılmış gibi gösterildi. F.B, kendisinin derneğe farklı bir konudan dolayı mektup yazdığını; ancak herhangi bir yardım almadığını belirtti. "37174 nolu mağdur" olarak, 3101 belge numarası ile 10 Şubat 2010 tarihinde kendisine 260,00 TL'lik yardım verilmiş gibi gösterilen S.O. isimli yurttaşın da bu yardımı almadığı öğrenildi.

Fazla yardım verilmiş gibi gösterildi

Dosyadaki bir başka kayıtta ise yurttaşa verilen yardımların fazla gösterildiği ortaya çıktı. 16 Şubat 2010 tarihinde 3122 belge numarası ile tutulan kayıtta çocukları için giysi yardımı alan S.A. isimli yurttaşın, kayıtta yer alan yorgan ve erkek giysisi gibi yardımları almadığı belirtildi.

Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Dabanoğlu ise ortaya çıkan bu skandalları yalanlamakla yetinmiş ve böyle bir şeyin söz konusu olmadığını savunmuştu. - See more at: http://www.bestanuce1.com...-buyuyor.anf#.Ug987KwwHMw

sözlük yazarlarının rüyaları

geçen hafta gördüğüm rüyadır, evimin sokağında kurulan pazarda alışveriş yaparken bir anda karşıma gezi parkının meşhur firari palalısı çıkıverdi, insanlar bir tarafa kaçışıyorlardı, bir anda herkes yok oldu ve sokakta bir adam ve ben kalıverdik, peşimizden koşan palalıdan adam kurtuluverdi ama ben kaçamadım ve beni evimin önünde sıkıştırdı, ardından ben eylemci değilim bırak beni dememe rağmen bana inanmadı ve yalan söyleyip söylemediğimi test etmeye kalktı, bana doğru taşlar ve bıçaklar savuruyordu, 3 defada da denk gelmezse beni bırakacağını söyledi, ama üç oldu, dört oldu, beş oldu hiç biri denk gelmedi, iyice kızmaya başladı ve bana inanmadığını, beni bırakmayacağını söyledi, ardından ailemin balkondan haykırışları ve yardım çağrılarına rağmen yardıma gelen olmadı, babamın hüngür hüngür ağlamalarını işittim, aynı esnada bir minübüs geldi ve içinden beyaz önlüklü bir erkek ve bir kadın çıktı, ellerinde ince halat ve iğne vardı, tam beni bağlayacakları sırada bir anda yok oldu onlarda, palalı beni sokağın başına kadar kollarımdan çekiştirerek yürüttü ve boğazıma palayı dayamıştı ve orada bir anlık dalgınlığından ben istifade ettim ve onu iteleyerek kaçtım, Bim markete sığındım * , çalışan kadından kapıyı kilitlemesini istedim, sonrasında yaşadığım korkudan dolayı oracıkta yığılıp kaldım, uyandığımda konuşamıyordum söylediklerimi anlayamıyorlardı, suyu işaret ettim ve ardından ailemi aramalarını kurtulduğumu söylemelerini istedim, ama beni anlayamadıklarından arayamadılar, bana mavi bir kapta su getirdiler ama su içilecek gibi değildi, pis kokuyordu ve içi sinek doluydu, ama içmek için zorluyordum kendimi yinede ama bir türlü su ağzıma gelmiyordu bıraktım elimden ve çeşmeye yöneldim, kana kana çeşmeden suyumu içtim. o anlar gerçekten çok korkunç gelmişti bana ama çeşmeden suyu içince rahat bir şekilde uyandım. anlamını tam olarak bilemiyorum ama bilinçaltım fena etkilenmiş anlaşılan * .

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

John Steinbeck-Gazap Üzümleri .

tayyip i sevmeyenler neden yollarını kullanıyor

tayyippin yaptığı yolların paraları milletten acı acı çıktığı için olmasın.

70 yaşında cafe de el ele oturan gençler

kıskanılacak bir durum olsa gerek * .

sevgiliden ayrıldıktan sonra atılacak son sms

hakkını helal etmek. karşı taraf ayrıldıysa kısa yoldan uzaklaşacaksın yok başka çaresi, bitti son.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

son mesaj: uyuzsun.
(gön: boyfırent)

mustafa kemal atatürk ü yedirmeyiz

iftarda bu akşam kimin yahnisi varmış *

scuba diving

suyun altında 50dk tamamen kara hayatını unutup su dünyasında balık oluveriyorsunuz, kocaman bir akvaryumdasınız. tehlikeli gibi görünen ama aslında kurallara harfiyen uyulduğu taktirde, zevkini doyasıya çıkarabileceğiniz aslında karaya göre çok daha huzurlu ve güvenli mükemmel bir dünya.

koleksiyoncu

ilk defa kanlı kesmeli biçmeli bir filmi bu kadar beğenerek izledim.

tatilyayı gören nesil

alaboraya binmeye iznim olmadığı için 2 gün boyunca ağladığım yıllar, su kaydırağı ve korku tünelide fena değildi hani.

en iyi dizi müzikleri

süper baba.