bugün

(bkz: pantolon baligi)
Hintlilerin bir üflemeli çalgı vasıtasıyla dansettirdikleri hayvan.
Çoğu insan kobra'nın bu ensturmanın sesine uyaraktan dansettiğini düşünür.
Bu yanlıstır çünkü kobra sagırdır. sadece calgıcının hareketlerine uyar.
sözlük versiyonu ve en zararsızı için (bkz: zehiri alınmış kobra).
bir video production adi.ircden indirmeye izin veriyo.ares gibi programlardan video indirenler bilir.kaliteli videolari vardir. http://www.kobravideos.com
Efendim bu yılanın bir de kral kobra denilen modeli vardır. Yılandan başka bir şey yemediği için bu ismi almıştır. Bu tür en uzun zehirli yılandır. Boyu 5.5 metreye kadar ulaşabilir. Hindistan'da yaşar. insanlarla karşılaşması durumunda 2 taraftan biri zarar görür. Isırdıktan sonra 5 dakika da panzehir alınmalıdır eğer alınmazsa genellikle kurtuluş yoktur. Ayrıca tüküren kobra ve gözlüklü kobra denilen modelleri vardır. Tehlikeli ve ölümcüldürler.
Kobra, Elapidae familyasından zehirli bir yılan türüdür. Genelde Asya Türkiye ve Afrika'nın çöllerinde ve tropik bölgelerinde yaşar.

Naja (kral kobra) türü ve hint fakirlerinin oynattığı gözlüklü yılan en çok bilinen kobra türleridir.

Kobranın uzunluğu genellikle 1.2 metre ile 3.5 metre arasında değişir. Zehirli dişleri öndedir. Zehri sinir sistemine yöneliktir ve genellikle felç edicidir. Mısır kraliçesi Kleopatra'nın kendini bir kobraya sokturarak intihar ettiği rivayet edilir. Kobra kızgınlık anında boynunu şişirebilme özelliğine sahiptir. Bu rakibinin ya da avcısının gözünde daha büyük gözükmek için geliştirdiği bir savunma yöntemidir. Kobralar, başlarını yukarıda tutarak ürkütme ve saldırı pozisyonuna geçmeleriyle ünlüdürler.Türkiyede ve Arabistan'da yaşıyan "Çöl kobrası"da çok zehirlidir. Boyu ortalama 1.2 metre olurken 2 metreye de çıkabilir.

efendim, bu mahlukat $u resmdekinin tipkisinin aynisidir:

görsel
"gözlüklü yılan" olarak da bilinir.
Ben Gülhane bahçesinde zor bir yılan bakıcısı, Sen o camdan kafesinde kor bir yürek yakıcısı. "Günaydın" derim ben sana; Sen bir yılan olsan da..

Sen yılan, ben insan... ikimiz de canlıyız ya!

Kobra! Sana diyorum bak dobra dobra kobra!

Bakıyorsam eğer sana, Veriyorsam birkaç lokma...
Sakın bir gün beni sokma. Bu kadar riyakar olma kobra!
(bkz: otokar kobra)
en korkutucu hareketi boğaza dolanmak olan hayvan.
(bkz: kobrullah)
(bkz: maskelibalo)
Zamanin da sagirim seklinde dilencilik yapmis isler kotu gidince hint fakirleriyle bir olup dans etmis dilenci kilikli bir yilan turudur. Buyuyunce otobus soforu olacam modunda olanlari birlesik kobra orgutu tarafindan afaroz edilir ve hayvanat bahcelerinde ibret olsun diye diger kobralara gosterilir. Bir nevi Turklerin "aslinda iki tanesini taksimde sallandiracaksin bak bakalim yapiyor mu tekrar?" felsefesini benimsemis bu komite son yillarda anarsist yillanlar komitesinin baskisiyla biraz daha relax bir tutum sergilemeye baslamistir.

Her ne kadar sagir oldugu soylensede bu problemin yuzune vurulmasindan hic hoslanmaz direk agresiflesir ve girer Allah ne verdiyse. Ayrica hava uzerinden gelen ses titresimlerini alamadiklari soylensede topraktan gelen ses titresimini algiladiklari vurgulanir.
(bkz: morbaş)
grup vitaminin üyeleri olan sertaç demirtaş ve murat uzunal'ın bizim çocuklar adlı müzik oluşumundaki hit parçanın ismidir.

bizim çocuklar -kobra

açılın.. geliyorum..
erkeğiniz yine tatil yapıyor...

getirdik kobrayı kumsala,
kim hayran değil bu adama adı kobra,
sokarsa iç bi sigara
sihiri yoktur,
yan etkisi çoktur
geliyor kobra
gözünü kolla

kobra kobra
merhaba
kobra kobra
karpuz yer misin
kobra kobra
yarmaca e yarakda yiyek
kobra kobra

kumlara uzanmış yatıyor
tirbişon misali
kazıyor çukurları
kesip atıyor kızları
başımıza bela yaz ayları
yanıyor kobra

sanki barak(?) taşlara uzanır

koobra kobra
üff yandım
koobra kobra
yogurt sürem
koobra kobra
sırtınız pişik yapmış
kobra kobra
çantada yagdar var
kuyruk yagı neyse,
isterseniz biraz bağlama çalayım size
heeı??

vuruyor sazına kumsalda
serenat yapıyor kızlara
romantik kobra
kulaklarını kolla
kobra deyipde geçme
hayvanı ezme
kızar kobra,
sokar sonra.

koobra kobra
yalarım
koobra kobra
kızgın kumlardan, serin sulara
koobra kobra
ımmm ne kadar da büyük dondurma
koobra kobra

boş konuşmayın arkamdan
neyim eksik mirkelamdan
zaten bende oskar aldım koşmaktan
çok hoşlanıyorum ben
beş bakandan, hoş kokandan, boş yatandan

(??) name?
koobra kobra
çekilin lan salarım haa
koobra kobra
receep gel gel karılara bak
koobra kobra
recep recep
ufff

-önümden kaçıl lan
-ne diyosun be ne diyosun
-ulan motor kalkıyor lo
-ne motoru be
-ulan muz motorumu çekil
-hastır be
-ulan çekilsene karıyı kesecem la hayvan
-la sapık mısın sahilin huzurunu kaçırdın, yılan gibi herifsin be kaçıl
-çekil salarım haa
-ne salıyosun lan sen
-getirecektin getirmedin karıyı
-ulan sen brad piç misin, maymun suratlı, kaçıl ordan karılar seni kesmez git de bıyıklarını kes kaçıl!

koobra kobra
bu yazda bişey çıkmadı
koobra kobra
indir çadırı recep gidelim
koobra kobra
artık seneye
koobra kobra
hoşçakaal
Adını üyelerinin doğum yeri olan üç Kuzey Avrupa başkentinden alan dışavurumcu ressamlar grubu. (Kopenhag, Brüksel, Amsterdam)
tuhaf bir karizması olan yılan türü.
mecazi anlamda kullanılarak şarkı sözlerini o biçim yarmış kelime.

http://ff.im/fLkC8
(bkz: açın gızlar arayı salıyom gobrayı varooo)
(bkz: elvan dalton)
Erkek cinsel organına takma ad olarak kullanılan kelime.
en asil görünen yılandır.
5 şubat 2012 fenerbahçe beşiktaş maçının 90+2. dakikasında tüm beşiktaşlıların en siyahından gördüğü hayvan türü.
doğal halleri ofansif değil defansiftir.
görsel
bir cinsel performans artırıcı ürün. Denemesi bedavaymış. Peh peh peh!..
güncel Önemli Başlıklar