1. 1.
  http://www.klansavaslari.net adresiyle karşımıza çıkan daha dün kurulmuş olan ilk okuduğumda "kankasavaşları ne oluyo ya??" dediğim online cinsinden bir oyun.
  (bkz: ogame)
  (bkz: uygarliksavasi)
  (bkz: bitefight)
  (bkz: thecrims)
  (bkz: pokemoncrater)
  ... venividivici
 2. 2.
  http://www.klansavaslari.net adresinde bir internet sitesi, türkçe online strateji oyun serveri.,
  oyunu uzun süre takip ettikten sonra gelen edit:

  moderatörlerinin türk olması nedeniyle bir siteden daha soğumama neden olmuştur. türklerin tanıdıklarına torpil geçme sevdası saçma sapan bir online oyunda bile kendini gösteriyor ne yazık ki. altı tane köyü olan arkadaşımın, moderatörlerin tanıdığına saldırmasıyla bütün dünyalarda hesabı kapatıldı, yuh demekten başka insanın aklına bir şey gelmiyor. ayrıca sitede moderatörlerin yazdığı bizi bunu yazmaya siz zorladınız, düzgün durun tipinden yazıları gerçek hayatta iki lafı bir araya getiremeyen yetki delisi insanların siteyi yönettiği izlenimi veriyor. oyunun kaliteli olmasından dolayı bu kadar çok kişinin katıldığı bir server'da bu kadar kelitesiz bir yönetim adeta sırıtmış arada.
  bu arada ben şu ana kadar (şimdilik uludağ sözlük hariç) üye olduğum hiçbir sitede düzgün çalışabilen (üyelerine adil davranıp onları uzun süre elinde tutmayı başarabilen) bir yönetimle karşılaşmadım, sonuç mu, bizler gerçek hayatta nasıl yetki alınca bunun sorumluluk değil ayrıcalık olduğunu sanıyorsak, internet sitelerinde de aynen öyleyiz.
  1 ... gamsiz
 3. 3.
  yaptığız işleri bilgisayarınızı, modemizi kapatsanız bile iptal etmeyen. oynanası online oyun.
  (bkz: omerta)
  1 ... kaptanmagraadami
 4. 4.
  bir ay boyunca köyünüzü geliştirirsiniz, tam dibinizdeki boş köyü alacakken manyağın biri gelir haritanın öbür ucundan köyünüzü almaya... köyünüzü uyku moduna alırsınız başkasına kaptırmamak için. bu sefer de türkçeye hakim, adaletli ve kibar modlar size bunun yasak olduğunu ve hatta saldıran adamında arkadaşları olduğunu kibar bir dille ima ederler. ve hem sizin hesabınıza ulaşmanızı engeller hem de uyku modundan çıkarır. siz bu saatten sonra istediğiniz kadar küfür dağarcığınızı zorlayın. olay bitmiştir. eğer biri size kafayı taktıysa köyünüz kesinlikle gidecektir. kurtulma şansınız yok. oyun tamamen güçlü oyuncuların arasında dönen bi oyun sonradan başlayanların hiç bir şansı yok. sakın böyle dandik bi oyuna başlamayın. başlayacaksanız da en azından türk moderatörlerin olmadığı bi server'da başlayın. mesela http://www.tribalwars.net uluslararası bi server. gidin orada oynayın.

  demem odur ki; allah kimseyi türk moderatörlerin eline düşürmesin. (bkz: sözüm sözlükten dışarı)
  2 ... qsefthuko
 5. 5.
  http://www.die-staemme.de
  adresinden alman server'ına ulaşılabilir.
  ... gary
 6. 6.
  emperyalist ve kapitalist duygularınızı sonsuza dek tatmin edebileceğiniz ve kabartabileceğiniz sanal bir ortam( ben deniyorum işe yarıyor).
  ... eminbidon
 7. 7.
  11. dünyası acılmıs oyundur.
  ... qokhandemir
 8. 8.
  world 1'de zehir klanı olarak (bkz: show) yaptığım oyundur.
  1 ... bu cocuk okumaz
 9. 9.
  13. dünyası açılmış oyundur.oynaması basittir.tam klan olayıdır.öyle teferruatı falan yoktur.alırsın baltacıalrı saldırırsın kille kaplı duvarlara. (bkz: bizim zamanımızda para yoktu)
  ... kisa sureli bellek kaybi
 10. 10.
  14. dünyası acılmıs oyundur. bu dunyada yeni saldırı ve de savunma bırlıklerı var okcu, atlı okcu ve de pladin olarak üç şey eklenmiş ve de sevenleri kendine daha cok bağlamış oyundur.
  ... qokhandemir