bugün

kurtlar vadisi dizisinde hüsrev ağa'nın akrabasıdır. onun sayesinde ağanın malı ne aranmış ne de durdurulmuş. dizinin en acımasız karakterlerinden birisidir. ali ipin tarafından canlandırılmıştır.
(bkz: ali ipin)
kirveyi sonra güzel yediler ama.
Gelir gelmez racon kesmesiyle bilinir.
önemli olan bir rütbedir.

bütün girdileri okudum dişe dokunur bir şey görmedim. dostiler kirve emanet etmektir. çocuğunun kirvesi önemlidir. özetle anlamı şudur. ''bana bir gün bir şey olur bu çocuk sana emanet''. benim geldiğim yerde durum böyleydi.

benim kirve isviçre'de yaşadığı için çok görme fırsatı buladım. hakkın rahmetine kavuştu zaten. hayatımda dört defa gördüm kendisini. ilki kirvem olduğu gün hatırlamam fotoğraflardan bilirim. ikincisi ben 9 yaşındayken keldi bana bisiklet aldı gitti. ikincisi 16 yaşımda bana 3000 tl harçlık verdi, ''bir sıkıntın olursa benden başkasını arama'' dedi gitti. en son gördüğümde 19 yaşımdaydım hiç unutmuyorum. babama ''yurttan çıkıcam bana ev tut'' dedim. babam ''götün başın oynayacak senin belli, siktir lan'' dedi. yanımızdaydı kirvem yılmaz abim. ''sana çekmiş çok konuşma'' dedi babama. ben hayatımda ilk ve son defa babama böyle konuşan gördüm. cebime harçlığımı koydu ''çık eve nereye istiyorsan'' dedi. ondan aldığım götle ben ilk evime çıktım.

yılmaz abi sen bana bu kıyakları yaptın senin kızını her zaman instagramdan takip ediyorum bir hata yaparsa uyarayım diye. senin bana yaptığının gerekirse bin katını kızın için yaparım. o iş bende rahat uyu.
torbacıların kankalarına hitap ettiği şekil, kirvem nassın kirvem.
Laz Ziya tarafından yakalanır ve Halo'ya teslim edilir. Halo; kendisini Deli Mesut'un yanına atar ve Mesut, bir gözlük camıyla Kirve'yi paramparça eder.
Toplum öyle bir değer yüklemiştir ki artık bu Adamın kızı kirve olduğu çocukla evlenemez, nikah düşmez.

Nerde yazıyor?

-vallah heramdır!
kurtlar vadisi'nin gözlük camıyla öldürülen karizmatik kötü karakteri.
eline verdiğiniz adama söylenilen sözdür. çok itici ve aynı zamanda detaylı düşünülürse rezilliktir.
pipi kesilirken eteği tutandır. candır.
hristiyanlar için vaftiz babası ne kadar önemliyse, türkiye'de de pek çok kişi için kirve önemlidir.
çükün kesilirken seni zapteden kişidir.
bir yarışma programında şöyle tanımlanmıştır.
--spoiler--
sünnet sponsoru
--spoiler--
manevi olarak hıristiyanlıkta "vaftiz baba" karşılığına gelen, sünnette çocuğu tutarak başlayan yakınlık ilişkisi.
hem çocuk, hem de tutan kişi (ve hatta aileler) birbirlerine kirve diye hitap ederler.

not: çukurova bölgesi
doğuda çok samimi arkadaşların birbirlerine hitap şekli. kanka hesabı yani...
bizim oralarda * erkeklerin birbirlerine hitap şekli.
peçete tutan insan.
adanali adamin "yani" anlamina gelen kelimesidir. bide kirve denmez, kivre denir. r ile v arasinda gocusme olur.

delni kivre = degil mi kirve?
penis görmeye meraklı olan kişi.
bir adanalı hitabesi.
babaya bir şey olması durumunda çocuğa bakmakla, onu yetiştirmekle sorumlu kişi.. doğuda çok kutsal, çok büyük sorumluluk isteyen müessesedir.. candır, kandır, en iyi aile dostudur genellikle..
(bkz: siki tutmak)
(bkz: hand job)
yöresel farklılıklar olsada, asıl gelenek incelediğinde, kirve olan kişiye ağır sorumluluklar yüklemektedir.

delikanlı evlenene kadar kirve yardımcı olmalıdır.
Kurtlar vadisinin hem mafyayla hemde devletle bağlantısı olan elemanıdır.Eroin kaçakçılığı yapar ve önüne gelene racon keser. hamile bir kadını kocasının gözleri önünde ayakları altında ezmiştir. bir zamanlar hüsrev aganın kankası olan ve laz ziya ya ziya bey diyerek azda olsa saygı gösterir. insana sedat bucak'ı anımsatır.
güncel Önemli Başlıklar