bugün

Yeni neslin pek bilmediği rapçi. Hakkı yenildi bence. Norm ender'e ve fanboylarına küfür ettiği videoyu atmasaydı bu kadar tepki çekmezdi. Birkaç fanboy ve şakşakcısına inat bırakmaz bu işi zaten adamın hayata tutunmasını sağlayan şeydir rap. inadına killa.

Kadikoy-Kreuzberg
https://youtu.be/G-nSW5byE6U

Delight (feat ceza)
https://youtu.be/31j1Fw2iER4

Kreuzberg city
https://youtu.be/qSdCSEKp1Jg
sadece bu işi uzun zamandır yaptığı için saygı gördüğünü düşündüğüm kişi.
dawn of war oynayan bilir, Ork ırkında killakan diye bir araç var, ilk önce ona benzettim. Oyunda güzel böyle şeyler ağızlarını yaya yaya konuştukları için böyle bir isim vermişler alete eyvallah. Ama gerçek hayatta rezillikten öteye gidememiş hocam, kimse kusura bakmasın.
alman köpeği.
Hep diyorum rap’ten anlamam ama müzikten anlarım bir adam ortada türkçe rapçi yokken abdurrahman çelebi olmuşsa ve son noktada glup glup fight glup noktasına gelmişse zaten hiç olmamıştır.
kulak kanatan sevimsiz rapçi.
Ezhel ve ben fero yu tiye alanlara baya kızmış eski toprak alamancı rapçimizdir. Bir video yayınlamış ve yayınladığı video da baya saydırmıştır.
'bu çocukları yedirecegim mi sandınız valla alayınıza korum haa' demiştir. Böyle basit bir kişilik olduğunu bilmiyordum.

Neyse video; https://youtu.be/jZP3mkxUmYw

Ayrıca norm ender i küfürbaz rapçi olarak bilirdim. Nitekim eksik etek şarkısının sahibidir. Bu küfürbaz adamın şarkılarını biz küfrettiği için dinlerdik; mükemmel bir rapçi olduğu için değil. Gelin görün ki bunun bile ağırına gitmiş ben fero gibilerin piyasayı işgal etmeleri ve diss çıkarmış. Diss i ben çok beğenmedim hatta bence vasat üstüydü diyebilirim. ama en azından yeni çıkan bu tarza karşı bir karşılık, 'siz kimsiniz len tırrekler ' demektir.

Aslına bakarsanız zaten böyle bir çıkış yapması hem kendisi için de iyi oldu hemde başka bir rapçimiz de bunu yapmazdı.
killa hakan hep böyleydi. 20 yaşında da orta parmak yapardı 30 da da. muhtemelen 70inde de aynısını göreceğiz. kendisi öncülerden. lirikalitesi boktan olsa da saygıyı hakediyor. son parçasından sonra saygım biraz eksildi fakat üstüne çok geliniyor.
translate'e adını yazınca gluk gluk gluk diye çeviriliyor.
Torun torba sahibi olacak yasta su hareketlere bak aq. Ne oyle el hareketi cekmeler, kameraya her an girisecekmis gibi hareket yapmalar. Izlerken ben utandim aq. Bu herif mi ben fero, ezhel ve ceza’yi koruyacakmis ?

En cok dislike alan sarkinla yine gundeme oturdun ama yapma aq. Tipik alamanci iste nereye koysan egreti duruyor. Alamanya’da kimsenin sikinin kilinda bile olmazlar, turkiye’ye gelince kendilerini adamdan sayarlar.

Komik.
Rap'in %99,9 u lirikse eğer, ki çoğu zaman ve çoğu yerde müziğe ihtiyacı yoktur bu sanatın.. bu adamın rap'e %0,000001 bile katkısı yoktur. Lidermiş, öncüymüş geçiniz efendim. Uydur uydur ipe diz ile rap yapılmaz. Kulağa da iyi gelmiyor zaten. Düz yazı yazsın, derdini böyle anlatsın. Rap e de uzun bir süre ara versin.. gerçi beni çok alakadar etmiyor bırakması ya da devam etmesi. Çok denedim dinleyebilmeyi. Bana hitap etmiyor maalesef..
Ah be nerede o cartel'ler...
yazık amk.
keşke sağa sola 'türkçe rap gelişiyor' yazarken bu ihtimali de hesaba katsaydık.

müziğini sevmeyebilirsin -ki ben de sevmiyotum- ama Killa Hakan Türkçe rap ve hiphop için çok değerli bir adamdır.
şu insanı bile bu kadar saygısızca dalga konusu ettiniz sizin gibi kitlenin amina koyayim.

kötü bir müzisyen değil farklı tarzlı bir müzisyendir, delight, her şey yolundadır gibi parçaları favorimdir.

Almanya ghettolarında savaşarak Türkçe rapi bugünlere getiren adamlara şimdiki neslin yaptığına bak.
Herşeyi anladığım ama Almanya ghettolarında savaşınca türkçe rap neden gelişiyor onu anlayamadığım rapper.
Cankan ismail yk killa hakan ayni kisi amk. Eski rapcilerden ama bir tane parcasini bilmem.
Çağın gerisinde kalmış ama eski rapleri iyiydi.
Almanya'da yasayan turklerin cok sey borclu oludugu sanatci.

yeni albumu cok hosuma gitti acikcasi. degeri bilinmiyor cidden. fight kulup parcasi soylenilenden aksina iyidir.

14-15 yasinda cocuklarin sosyal medyada yaptigi sacmaliklardan hakki yenilmistir.
Sivastan almanya’ya giden tipe sahip kişi. Soyadı yurtseven mi acep?
Son hal ve hareketlerinden sonra gözümde olan itibarını yitirmiştir. Dazlaklara karşı verdiğin savaşla norm ender in ne ilgisi var aq. Dazlaklarla savaştım bıçak yedim ben, ne yaparsam yapayım saygı duycaksınız demek mi istiyor anlamadım.
Kroytsberk çocuuyum şöyle piskopatım böyle delüğanlıyım diye kubara kubara gezen bi eleman.

Ulan seni kaale alıp çinçinde dövmezler bile, neyin tribindesin?
Rap söyleyemediği gibi, konuşmasını da bilmiyormuş.
büyümemiş büyüklerden. kaç yaşına gelmişsin hareketlere bak abi, yakışıyor mu. ne o öyle videolarda gard alma tripleri falan. geçen fuat’ın bir röportajını izledim mesela, aynı kanalda rota’nın da röportajı vardı. ne güzel düzgünce, olgunca anlatıyorlar dertlerini, rap dünyası hakkındaki düşüncelerini vs.

bu ne yapıyor peki? istersen 20 değil 80 sene önce rap yapmaya başlamış ol, bu sana saygı duymamız için bir gerekçe mi gerçekten? karşıya kamera kurup sedat peker’in oluk oluk kan akacak söyleminin bir türevini yapıyorsun. yaptığın rap bir yaraya derman değil, üstelik hala ritim kaçırıyorsun. bak dalgana allah aşkına.
uykusunda da gardını alıp öyle uyuyor muhtemelen.
Norm ender sayesinde ilk defa tipini, konuşmasını gördüm.

Ender’in bunlara köpek çektiği kadar var...
Patates olmus t-rapper.

https://instagram.com/sto...3809?igshid=1uaaxpv4lpuah