bugün

bir kısım çevrelerce şiddetle tavsiye edilen ama "kia yahu nasıl kaliteli olabilir ki?" *diye düşündüren araç
(bkz: kim arıyo) *
ford focus gibi bir araçtan sonra kullanıldığında teneke kutu kullanıyormuşsun izlenimi uyandıran araç.
ilk defa kullandıktan sonra performans olarak oldukça şaşırtan bir araç.
güncel dizel model çoğu kompakt sınıf otomobile toz yutturacak kadar performanslıdır. altyapı ve motorlarını hyundai accent era ile paylaşmaktadır.
kia'nın 2000 yılından beri ürettiği, subcompact sınıfına ait aracı.
Kia Pride'in halefidir.
1. nesli, 2000 - 2005, 2. nesli 2005 - 2011 yılları arasında; şu sıralar 3. nesli ise türkiye'de, hem 2011 hem 2012 model olarak;
1.25 lt 85 HP - 1.4 lt 109 HP benzinli ile 1.4 lt dizel motor seçenekleriyle piyasaya sürülmüştür.
dizaynı dikkat çeken, motoru tatminkar, fazla yakmayan şık bir otomobil.
5 kasa dizel(2006-2011)fiyat-performans grafiği en yüksek araçlardan biridir. özellikle amerikan pazarı dikkate alınarak tasarlanmıştır. dünyanın her yerinde görülebilir. dizelinin ford focus, honda civic ile eşdeğer bir gidişi vardır. yine dizeli 110 hplik gücü ile uzun vites aralıkları ile çoğu spor araçtan daha fazla zevk verir. roll yarışında pek rakibi yoktur. 4. vites ile 60 km hızla başlayıp 160 km de bitirebilirsiniz. göstergesi 3 dilim yuvarlak gibidir ve tam ortasına gelen hız 140dır. alt takımları sağlamdır. iç mekanda kullanılan plastik malzeme kötüdür. yumuşak bir lastik ve orjinal ve eşdeğeri balata ile kullanılması tavsiye edilir.
bayanlar için üretilmiş bir araçtır.
Son sahibi olabileceğiniz bir araçtır.
suriyelilerin ekseriya kullandıkları araba markası. hatay bunlarla doldu.
ncap testinden başarı ile geçmiş, 2012 yılı sonrası ciddi değişime uğramış araçtır. ön yargılı olarak yaklaşılmaması gerekip, karar vermeden önce kesinlikle bir test sürüşüne çıkışması gerekir. donanım olarak (sporty paket) da kendi sınıfının en dolusu sayılabilir.
Pedal yuksekligi cok kotu olan arac.
sporty modeline sahip olduğum araç. her geçen gün daha çok seviyorum bebeğimi.

özellikle göstergelerine hasta olunur.
görsel
hatchback modeli çok yakışıklı ya, hemde pek pahalı değil 55.000 tl civarında olmalı.

görsel
yeni kasası gayet karizmatik ve "al beni" diyor.
sporty modelinde bulunan donanımların bazıları:

HIZ SABiTLEYiCi
ABS+ESP+ASR+BAS-EBD+TCS SÜRÜŞ GÜVENLiK SiSTEMLERi
ESS ADAPTiF ANi FRENE DUYARLI ARKA FREN LAMBALARI
17 '' ÇELiK JANT
SiS FARI
DERi DiREKSiYON
DERi ViTES TOPUZU
FOLLOW ME (Eve kadar takip sistemi)
4 CAM OTOMATiK
GÜNDÜZ FARI
FAR SENSÖRÜ
YAGMUR SENSÖRÜ
YOKUŞ KALKIŞ DESTEGi
KATLANIR ISITMALI ELEKTRiKLi YAN AYNALAR
YOL BiLGiSAYARI
DiJiTAL KLiMA-
OTOMATiK CAM BUGU ALMA ÖZELLiKLi KLiMA SiSTEMi
BLUETOOTH
iMMOBiLiZER
6 AiRBAG
iSOFiX
KATLANIR KOLTUKLAR.
CD ÇALAR MP3 AUX -USB-iPOD GiRiŞLERi
ÖN KOL DAYAMA
SOGUTUCULU TOPRPiDO GÖZÜ
IŞIKLI MAKYAJ AYNALARI
FONKSiYONEL DiREKSiYON
elektrikli direksiyon
öğrendiğime göre sağlam bir heyç bek spor görünümlü bir araba.
Bir türlü kafamda netleştire mediğim araç...
Hyundai i20’nin segmenti olan araçtır bilindiği gibi kia ‘ da hyundai bünyesinde yer alır şase motor tüm herşeyi aynı banttan çıkar performans odaklı bir araç değildir ama son yıllarda araştırın adamlar mekanik olarakda sorunsuzlukta liderler ses yalıtımına çok takılmamanızı önerirrim bu zaten uzak doğu arabalarının hemem hepsinde mevcut olan birşey ama şanzıman sağlamlığı motor ömrü kanka suyumu yağamı benzini koy gerisini düşünme modunda sorunsuzluğuyla tercih edilebilicek araçlardan biridir servislerinin yaygın olması yedek parça sıkıntısının olmaması bir diğer artı özetlersek eyyolarım tüm dünya korelilerin taşşağanı yesin .
son sahibi olursunuz vb yazılmış ama katılmıyorum.
o kadar da tutulmayan bir araç değil bence.

bunların 2. nesil kasalarını eskiden suriyeliler de çok kullanıyordu. *
2. kasasının performansı güzel ama yol tutuşu berbat, leş.

bazı parçaları sanırım hyundai ile (getz-accent era) benzerlik gösteriyor.
ya da ben benzettim.