bugün

dünün yazar namzeti, bugünün sözlük neferi.

(bkz: hoş geldiniz)
hoş gelmiş yazar.gelir gelmez 3-5 haksız suçlamalara maruz kalmıştır ama geçer.
yeni gelmiş nesildaş yazar.
(bkz: hoş gelmiş)
ilgili entry sinde

--spoiler--
ölen sendendir, bendendir, bizdendir. kaybeden kürttür, türktür hatta lazdır. yiten 9 can kahraman türk askeridir, yiğit hogir kürt gerillalardır farketmez. kazanan yoktur. yarın 9 leş sen alırsın hain teröristten, öteki gün 10 kelle o alır faşist türk askerinden. kaybeden barıştır. cenaze üzerinden skor tahmini yapanları saymassan kürdü türkü üzülmüştür. dağdaki adam ölünce eminim yine kürdü türkü üzülüyordur.

not: yazar burda sıkça tanım kullanarak tanımlara takılmamak ve empati kuramaktan dem vurmuştur.
--spoiler--

seklinde bir yorum yapan yazardir.

neden türk askerine faşist demiş anlamadım.

sanırım anladım; hain terörüste leş demiş, onun karşılığında da türk askerine faşist demiş.
öyle bir adalet kavramı var demek.
hayret.
(bkz: dünya küçük)

belki de aynı kişidir; http://www.lafmacun.org/bak/keyfkesh
ilgili entrysinin son cümlesinde neden hem faşist asker hem hain terorist demiştir diye sorulmasın diye açıklama getirmiştir. tekrar getire.

--spoiler--
not: yazar burda sıkça tanım kullanarak tanımlara takılmamak ve empati kuramaktan dem vurmuştur.
--spoiler--
el kaide kamplarındakilerin konyalı , denizlili, sakaryalı olduğunu söyleyen yazar. iyi biliyor demek mevzuatı. şahsen ankara'nın doğusundan konuşanları da ciddiye almam pek.
iyi bir insan, iyi bir yazar.

sözlükte değil reelde de bir şeyler yapmaya çalışan, boş olmayan bir yazar.
sezgilerin belden yukarılardan bir yerlerden geldiğini umuyorum, ancak yanlış sezgilerdir. eğer sadece hedef göstermek gibi bir amacı yoksa nick altına yazanlar tekzip amaçlı olsun aşağıdaki açıklamalar.

1- kürttür. ne gurur duyar kürtlüğü ile ne utanır.

2- komunizmi benimsemiştir, sosyalisttir.

3- türk askerine, polisine faşist dememiştir. eğer dediğini iddia eden varsa entry göstersin. sadece bir entry de bahsedilen tanımlama geçer; onu da biraz yukarılarda açıkladık zaten.milliyetçiliğin kürt'ten de türk'ten de gelenine karşıdır. ancak milliyetçilik yapılarak bir ırk aşağılanırsa ona da karşı duruşunu gösteriri

4- ne mutlu türk'üm dememiştir hiç bir zaman ve demez de.

5- pkk sempatizanlığından kastın pekaka / pekeke entry im ise trt 1 in 1990 lı yılların başındaki haber bültenlerine bir göz atmanızı tavsiye ederim. orda da pekeke diye okurdu hafif tombul bayan spiker. bu pekaka olayı son 5-10 yıldır söylenendir. evet pekaka değil de pekeke demekteyim halihazırda. bu beni sempatizan yapıyorsa bilemem.
(bkz: #3882761) ahanda bu entryle beni benden almıştır. her yazdığına katılmak zorunda değiliz ama hakkını da yememek gerek. taşı gediğine sokmuştur. tebrikler.
kimseyi övmemiş realiteden bahsetmiştir. düzen yanlısı değildir hepsi bu. neden-sonuç ilişkilerini irdelemiştir. dış mihraklar da dış mihraklar diye ortalığı velveleye veren; ancak malatya'dan öteye gitmemişlerin aksine durum değerlendirmesi yapmıştır. yoksa kimsenin geninde terörist geni olmadığını bilir. bir nedeni vardır ki onu söylemekten çekinmez. tehdit ve baskılara karşı da söyleyeceği tek kelime vardır.

(bkz: kralına tilili)
zannımca dili sert, kendisi mert bir kişidir. ayrıca da güzel yazıyor(muş).
edit:gelsin eksiler. <bkz:kahkaha>
hiçbir türk'ün bir kürdü sevmediği kadar sever türkleri. ama kürtleri sevmemesini beklemesin kimse ondan. kardeşliğin zırva olmadığını bilir, inanır. sanıldığı gibi pkkli değil antimilitaristtir. silahın hertürlüsüne karşıdır. ancak doğuda olup bitenleri de bilme hakkı vardır bu satırları okuyanların. onun için salt "pkk terörist, kahraman türk ordusu mazlum" gibi hürriyet gazetesi başlıklarını benimsemez. gördüğünü, bildiğini söyler. uğur kaymaz resmi kayıtlara geçmiş bir katliamdır. bunu gördüyse söyler, çekinmez. bu onu pkk militanı yapıyorsa gözlerde umurunda da olmaz.
türk kürt kardeşliği hakkında güzel şeyler yazan yazar. selam olsun bu entry.
hasan sabbah ile peygamber efendimiz (s.a.v), alemlerin rahmetini aynı kefeye koyarak saçmalamada sınır tanımamış yazardır..
sözlüğe bilgi nâmına bir şeyler katma gayretinde olan yazar. "değerler" diye tutturup mülâhazadan hazzetmemeyi seçen kişilerin kefelerini bırakıp kafelere takılmasını diliyorum.
yazdiklarini severek ve ekran ba$inda dondurma ka$iklayan hatunlar gibi takip ettigim yazar. baldan tatli.
canım kardeşim. bu adamı seviyor ve yazdığı her entryinin altına imzamı atıyorum. bana küfür etse bile altına imzamı atarım bir bildiği vardır derim. çoluk çocuk muhattap olmayan yazar. yazar dediysem iyi yazar.
fotoşop ustası.
sosyalizm çırağı.
sözlüğe kürtçe tematik katkısı yapmakla meşgul yazar. bir nev'i müslüman mahallesindeki salyangoz simsarı da diyebiliriz.
bravo lan moderasyon başka lafım yok. yazar sizindir...
kürtçe sözlük olma yolunca emin adımlarla ilerleyen. sanırım 10 yıl sonra(ergenliği o zaman bitecek sanırım) kürtlere lider olmak isteyen bir yazar. hakaret etmek onun olmazsa olmazıdır, yazdıkları ise sözlük kurallarını bazen ihlal etmesine sebep olur.
sözlüğün kavramsal çerçevesini yazar kisvesindeki homurdanıcılara anımsatan yazarlardan birisi.

diğerleri:

(bkz: ahmet yıldız ölmedi)
(bkz: dünyayıkurtaranadam)
o bir çaylak.
aklına gelen kürtçe sözcükleri sözlüğe giren yazardır. dolayısıyla, aklına henüz gelmemiş sözcüklerin kapıda beklemesi veya bu konuda düzenli bir çalışma yapmaması sorundur kanımca. esas olan "keyfkesh"lik gibi görünüyor.

belki ayrıca belirtmek gerekiyor...
sadece iki seçeneği olanlar için açıklama:
kişiyi körü körüne savunmak da değildir bu, onu köpeklerin kucağına atmak da değil.