bugün

baskasını sevebilmenin ön koşuludur.
sevmek sorunsalında çözümün ilk ayağı *
temel bir içgüdüdür. hayatın sürekliliğinin şartıdır. en basit örneği sözlüğe yazı yazmaktır. bir kimse kendisini sevdiği için yazılar yazmaktadır sözlüğe. bir amacı vardır. bu amaç değişken olabilir. kimisi takdir edilmek için birşeyler yazar; kimisi nefret edilmek için... o içinler kişiye haz vermektedir. haz almak da kişinin kendisi içindir. kendini sevdiği için ödüllendirmesidir.
fazlasi zarar,azi karardir.çok azi ise özgüven sorunsalina girer sanirim.
(bkz: masturbasyon)
narsist'lik boyutlarına kadar gitmediği sürece iyi bir tavır. kendine karşı iyi bir tavır en azından. bu bir sindirme durumu, bir kendiyle barışıklık,bir özgüven durumu, pozitif bir şey.
sevgilerin en güzeli.
michael jackson hakkında girdigim ve onu oven entrylerin yuzde 99'unun onun olumunden cok once oldugunu gormek..kendini sevmek basligi icin bir ornek midir acaba?
(bkz: narsisizm)
dinginlige giden yoldaki ilk asama...
hayat ne kadar kötü giderse gitsin umudunu yitirmemek,mutluluk peşinde koşmaktan vazgeçmemek,başkalarını sevebilmek ve sevgiyi paylaşabilmek için başarmamız gerekendir.bazen zor da olsa bunu başarmak,hayatı hakkıyla yaşama niyetine adım adım yaklaşmaktır.
kişinin kendini sevmesi ve onaylaması, güven ortamı yaratması, kendine güvenmesi, layık olduğunu düşünmesi, kendini olduğu gibi kabul etmesi, kişinin kafasının içinde yeni bir düzen ve daha sevecen ilişkiler kurması demektir. kendisini sevdiğinde insan, değerinin farkında olduğunda ruhsal tatminini zaten kendi bütünlüğünde yaşar ve dışarıdan gelen yıkıcı tavırlar çok da fazla etkilemez çünkü kendi kendinin farkındadır... kolay yıkılmaz, özgüveni tamdır ve Başkalarını sevmek, yine ancak kendini sevmekle başlayacak olan bir süreçtir. Kendisini sevmeyen hiç kimseyi sevemez.
başkasını sevebilmenin ilk koşulu.
insan kendini sevmezse ve kendine değer vermezse başkalarını da sevemez ve değer veremez.kendine saygı duymayan başkalarına da saygı duyamaz. Ama şu kendini sevme işinin aşırıya kaçmış versiyonu var ki... çok sakıncalı bir durumdur...
aslan burcu mottosu. (bkz: aslan burcu)
kendimi çok seviyorum, öyle böyle değil aynanın karşısına geçip ben ne harika bi insanım diyorum yanaklarımdan öpmek istiyorum olmuyor kolua bir öpücük konduruyorum. belki de bu yüzden herkesi çok seviyorum her şeye rağmen.herkes bir parça kendinizi bulabilirsiniz çünkü.
götlüktür. ruh hastalığıdır. bizim kitabımızda ben kelimesi yazmaz. o zaman git aynaya bak otuzbir çek ibne. insan kardeşini seveceksin kendini değil. (bkz: yunus emre)
Tanıma gerek yoktur zira vereceğim linkte ki insan bunu gayet iyi başarmıştır dolayısıla tanım vuku bulacaktır;

http://www.facebook.com/p...-Kaya/308453864744?ref=mf (linki kopyala-yapıştır yöntemiyle kullanınız...)***
insanlar, kendilerini kayıtsız şartsız sevemezler. sevebilmeleri için, kendilerini etkileyecek bir şey olması gerekir kendilerinde. Mesela adamın babası zengin, kendisi iyi bir aileden geliyor ve en güzel üniverstelerde okumuş, en geçerli, en bol kazanç getiren işlerde çalışan, endüstri sahibi olan, zeki olan, yakışıklı yada güzel olan, özel yetenekleri olan ve bunun farkında olan... bu ve bunun gibi bir çok takdire uygun nitelikler bulundurmalıki bünye, kişi kendini sevebilsin. Ama tabi karşılıksız sevenide varmıdır bilemem, şahsen ben hiç görmedim. Kendinde geçerli bir şey olmayan adamların, genelde kendisine saygısı olmayan, kendiside dahil kimseyi sevmeyen, bünyesinde aşağılık komplekslikleri barındıran, madde bağımlısı adamlar olduklarını gördüm daha çok...
tatlı bir huydur.
insanın kendisiyle barısık olma halidir.*
haftanın en güzel gününü adamaktır kendine. en sevdiğin filmi bir defa izlemek, en sevdiğin şarkını tekrar tekrar dinlemektir herkese inat. ve bir şişe kırmızı şişeyi dikmektir kafaya.
binevi kendisiyle barışık olmaktır. ayrıca sevilebilmenin de bir yolu.
aslan burcunun geneliyle alakası olmayan durumdur.
hayatta en önemli olan şeylerin başında gelir. çünkü kendini sevmeyen insan kesinlikle bir başkasını sevemez. içinde sevgiye dair bir kırıntı olamaz. bu kadar da kesin konşurum.
kendisini sevmeyen insan başkasını da sevemez. kendisini sevip en önde tutmalı ki; bu dünya'da varlığını hissedebilsin, seveceği insana da hissettirebilsin.
aşkların en güzelidir.
kendi kendinin değerini bilmektir bir yerde. ve bunu insan yaptıklarıyla başarabilir ancak.
sevginin tanımıdır. tuna kiremitçinin bir programda sevgiyi tanımlarken kullandığı kalıp.
insan aslında bir başkasını sevmez. sevmek bencil bir güdüdür. yani seni seviyorum demek, aslında senin yanında mutlu olan beni seviyorum ve bu yüzden senin yanındayım demektir. yani kişi kendini sever. işte sevmek budur.
insanın kendisine duyguğu özgüvendir. kendini seven insan herzaman mutlu insandır.
bir insanın kendine yapabileceği en büyük iyiliktir.

aynaya baktığında gülümsemeden edemiyorsan, somurtuk yüzüne bakıp dalga geçiyorsan, kendi kendine kalmayı seviyorsan kendini seviyorsundur. harika bir histir. herkes terketse yine yalnız kalmayacaksındır en azından .
kişilik açısından oldukça önemlidir. kendisini sevmeyen insanın başka birini sevmesi pek mümkün değildir. kompleksleriyle boğuşan bir bünye çevresine ancak sinir ve öfke besler.
sadece kendini seviyorsan başkalarına verecek sevginin kalmaması durumudur.
fazlası da azı da zarar olan duygudur. ayarını tutturmak lazım.
kendine değer vermek, kendini yüceltmektir. bu da dış bakımına önem vermek iç bakım olarak da kültür seviyeni yükseltmekle olur.
kendini varoluşun kollarına bırakmaktır.
kimsenin sevmediği kimselerin hobisi.
güzel bir kadını sevmekle başlar.
kendisini sevmeyenin başka insanları sevebilme yetitisi çok düşüktür genelde.
sanıyorum en yoğun hali 31 çekmektir.
zor zanaattir. Hiçliğin bağrına atılmış bir çizik, kanayan bir çizik ne kadar sevilebilir ki? Sevilir, değil mi? Kanadıkça bir şeye benziyor. Belki çokça çizik atılır şu hiçliğe de, kan kaybından ölür gider. Şizofrenik bir varlık serabından da kurtuluruz..
(bkz: narsizm) (bkz: narsist)
Sanırım benim başaramadığımdır. az önce çöp kutusuna bakınca fark ettim. boş sigara paketi dolu. küllüğe baktım, eve geleli 1 saat olmasına rağmen 7 sigara içmişim. Bu bedeni zehirleyerek intiharımı bi ömre yayıyorum galiba. ya da fazla sıkıldım. bi insan diş fırçalamayı istemeyecek kadar hayattan soğur mu? soğudum, soğuttular!

soğ olun.
etrafınızdaki, sokaktaki muşmula kılıklı soğuk nevanelerin kıskanmasına sebep olursunuz.. siz kendinizi sevmiyorsanız bu durumdan bana ne o senin sorunun..
valla saçımın telimden ayağımın tırnağına kadar sapına kadar seviyorum kendimi bebişko.. var mı her hangi bir diyeceğin kıskanç ezikler.
yazılmış ama yine yazalım. başkalarını sevebilmenin önkoşuludur. tabii burada bahsettiğim sevgi narsist bir sevgi değil.
narsistim gayette memnunum şayet bu devirde kendimden daha çok sevebilecek bi varlık göremiyorum !
Yalnız olmaktır. Sevecek başka biri olmayınca mecbur insan kendini seviyor ne yapsın?
insan Bunu tüm içtenlikle başarmadıkça kimseyi gerçekten sevemez.
Abartmadan sevmek lazım. Ben zaten mükemmelim ben tembellik yapmam bile ibadet sayılır falan diye abartmadan sevmek lazım.
Güzel duygu lan konuyla alakası yok ama duvara takım elbiseli halini koyanlar var bilader bu nedir yaaah.
Kendinle barışık olmak.