bugün

aşkların en güzelidir.
kendi kendinin değerini bilmektir bir yerde. ve bunu insan yaptıklarıyla başarabilir ancak.
sevginin tanımıdır. tuna kiremitçinin bir programda sevgiyi tanımlarken kullandığı kalıp.
insan aslında bir başkasını sevmez. sevmek bencil bir güdüdür. yani seni seviyorum demek, aslında senin yanında mutlu olan beni seviyorum ve bu yüzden senin yanındayım demektir. yani kişi kendini sever. işte sevmek budur.
insanın kendisine duyguğu özgüvendir. kendini seven insan herzaman mutlu insandır.
bir insanın kendine yapabileceği en büyük iyiliktir.

aynaya baktığında gülümsemeden edemiyorsan, somurtuk yüzüne bakıp dalga geçiyorsan, kendi kendine kalmayı seviyorsan kendini seviyorsundur. harika bir histir. herkes terketse yine yalnız kalmayacaksındır en azından .
kişilik açısından oldukça önemlidir. kendisini sevmeyen insanın başka birini sevmesi pek mümkün değildir. kompleksleriyle boğuşan bir bünye çevresine ancak sinir ve öfke besler.
sadece kendini seviyorsan başkalarına verecek sevginin kalmaması durumudur.
fazlası da azı da zarar olan duygudur. ayarını tutturmak lazım.
kendine değer vermek, kendini yüceltmektir. bu da dış bakımına önem vermek iç bakım olarak da kültür seviyeni yükseltmekle olur.
kendini varoluşun kollarına bırakmaktır.
kimsenin sevmediği kimselerin hobisi.
güzel bir kadını sevmekle başlar.
kendisini sevmeyenin başka insanları sevebilme yetitisi çok düşüktür genelde.
sanıyorum en yoğun hali 31 çekmektir.
zor zanaattir. Hiçliğin bağrına atılmış bir çizik, kanayan bir çizik ne kadar sevilebilir ki? Sevilir, değil mi? Kanadıkça bir şeye benziyor. Belki çokça çizik atılır şu hiçliğe de, kan kaybından ölür gider. Şizofrenik bir varlık serabından da kurtuluruz..
(bkz: narsizm) (bkz: narsist)
Sanırım benim başaramadığımdır. az önce çöp kutusuna bakınca fark ettim. boş sigara paketi dolu. küllüğe baktım, eve geleli 1 saat olmasına rağmen 7 sigara içmişim. Bu bedeni zehirleyerek intiharımı bi ömre yayıyorum galiba. ya da fazla sıkıldım. bi insan diş fırçalamayı istemeyecek kadar hayattan soğur mu? soğudum, soğuttular!

soğ olun.
etrafınızdaki, sokaktaki muşmula kılıklı soğuk nevanelerin kıskanmasına sebep olursunuz.. siz kendinizi sevmiyorsanız bu durumdan bana ne o senin sorunun..
valla saçımın telimden ayağımın tırnağına kadar sapına kadar seviyorum kendimi bebişko.. var mı her hangi bir diyeceğin kıskanç ezikler.
yazılmış ama yine yazalım. başkalarını sevebilmenin önkoşuludur. tabii burada bahsettiğim sevgi narsist bir sevgi değil.
narsistim gayette memnunum şayet bu devirde kendimden daha çok sevebilecek bi varlık göremiyorum !
Yalnız olmaktır. Sevecek başka biri olmayınca mecbur insan kendini seviyor ne yapsın?
insan Bunu tüm içtenlikle başarmadıkça kimseyi gerçekten sevemez.
Abartmadan sevmek lazım. Ben zaten mükemmelim ben tembellik yapmam bile ibadet sayılır falan diye abartmadan sevmek lazım.
Güzel duygu lan konuyla alakası yok ama duvara takım elbiseli halini koyanlar var bilader bu nedir yaaah.
Kendinle barışık olmak.