bugün

entry'ler (639)

limonlu tuzlu yeşil elma

Karakterli bir yiyecek.

an itibarıyla yazarların nerede olup ne yaptığı

Yatakta uzandım, geçmiş birkaç yazımı okudum. Ne çok yakınmışım herşeyden aman yarabbi, sanki ben mükemmelmişim gibi!

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Beklentiler üzer, beklentisizlik de öyle. Yalnızca kendinden mi beklemek lazım?

nefret ettiğiniz özellikleriniz

Elimde olan bazı şeyleri halletmeye yeteri kadar çabalamıyor olmam, ama halledicem sözlük o iş artık bende.

kızların 30 yaşından sonra kocakarıya dönmesi

Şu hassas dönemde bile vazgeçmeyeceksiniz değil mi? Evinizi barkınızı çekip çeviren, size anne olan, eş olan, üzerine kat kat sorumluluk alıp gerekirse vücut sağlığından olan kadınlara devam edin böyle ithamlara olur mu, vicdanınıza selamlar.

hayattan bugüne kadar öğrenilen en önemli şey

Kendi kendine yetebilmelisin. Hayatındaki insanlar senin için mecburiyet değil, birer hediye olmalı. Gökkuşağının bütün renklerini sen oluşturabilmelisin kendi gökyüzünde.

herkesle iyi geçinen insan yavşaktır

Iyi geçinmekle yalakalık arasındaki fark karıştırılıyor bence bizim aramızda. Insan vardır sakindir, dingindir, kavga gürültü istemez hayatında, herkese laf anlatamayacağını, bazı kişileri kabuklarından ya da at gözlüklerinden ayıramayacağını bilir. Kimine saygı duyar, kimini yok sayar. Bazılarıyla da aynı toplumda yaşamak zorundadır. Bu yüzden ne kendi karakterinden ödün verir, ne de birinin kuyruğundan gider. Sadece kafasını rahat tutmak ister o kadar. Bence hiçbir şey değiştirmeyecek kavga gürültü ya da muhabbet içinde olmaktan daha iyidir, bazı küfürleri yalnızca içinden etmek.

adanalı yazarlar

Yıllar önce sözlüğe adanadan katılmıştım ama işler güçler bizi başka şehirlerde yaşamaya mecbur ediyor bu sıralar. Canım adana'm özledim seni.

düşün ki o bunu okuyor

Değdi mi bari?

özlemek

Kavuşmayacağından eminsen fena acıtır.

memleketini 1 kelime ile anlat

Şalgam.

anın görüntüsü

görsel
Canım falaaddin iyi ki varsın.

pazar sabah 7 de uyumayan yazarlar

Pandemi görevlendirmesinde çalışmak için birazdan mesaiye gidecektir. Nolur biraz daha dikkat ve önem gösterelim de en kısa sürede bitsin şu eziyet.

kadınlar erkekte ne olmasını ister

istikrar.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Beni kötü bir insan olmaya zorluyorsunuz. Yapmayın, lütfen yapmayın. Şu saçmasapan dünyada kaç günlük ömrüm varsa onu iyi bi insan olarak bitirmek ve öyle hatırlanmak istiyorum. Gelmeyin üzerime.

gecenin müziği

https://youtu.be/SpjWUr9nzaA
Naif bir gece.

en güzel reçel

Gül reçeli, patlıcan reçeli, ceviz ve karpuz kabuğu reçelleri. Lütfen önyargısız deneyiniz.

yaş ilerledikçe katlanılması zor olan şeyler

Gereksiz konuşan akrabalar.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

Hava tam kimseyle paylaşmak istemediğin şarkıları dinleme havası...

sözlük yazarlarının ruh halleri

Hayal kırıklığına uğradığım her olayda, Allah' a kimseyi hayal kırıklığına uğratan biri olmamak için bir kez daha dua ediyorum. inşallah kabul oluyordur.