bugün

Espirileri hiç komik olmayan oyuncu.
Aslında doğum günü 10 Kasım olan ancak Atatürk'e olan saygısından dolayı 11 Kasım'da kutlayan güzel insan. doğum günün kutlu olsun.

görsel
şaban oğlu şaban filmindeki sürünme sahnesine metal gear solid efekti koymuşlar gülmekten sandalyeden düştüm. bunu ford da yapmıştı.

https://www.youtube.com/w...amp;ab_channel=YedekUmaru
Ciddi ve toplumsal mesajlı rollerde aşırı başarılı.
görsel

Etimesgut zırhlı birlikler okulunda askerlik görevini yapan Kemal Sunal ve ziyarete gelen babası Mustafa Sunal, Ankara 1981.
görsel

Üniversite kimlik kartı.
ibrahim tatlıses ile fotoğrafı olan kişi.

görsel
Açık ara En sevdiğim Türk oyuncu.
Filimlerindeki komikliğinin aksine gerçekte soğuk biriymiş. Yani bir nevi riyakarlık gibi.
Allah rahmet eylesin büyük sanatçıydı.
Bugün ölüm yıldönümü, allah rahmet eylesin onun oynadığı filmleri 500 kere izlememe rağmen hala kahkaha atıp, gülüyorum böylesini görmedik, göremeyeceğiz. Özellikle Natuk Baytan ile çektiği absürt komediler bambaşka seviye. Gelmiş geçmiş en komik oyuncu (insan).
Oynadığı bazı filmlerde güneydoğudaki feodal düzeni, bazılarında ülke siyasetçilerinin sahtekarlıklarını anlatmaya çalışmış; ‘ Türklüğü her baş, her omuz, her yürek kaldıramaz.’ Sözünün sahibi, cumhuriyetçi ve türk milliyetçisi bir abimizdi.ölüm yıldönümünde kendisini saygıyla anıyorum.
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Işıklar içinde uyu.
koca 21 sene. hala daha her gün filmlerine denk geliyor ve ilk kez izlemiş gibi gülüyorum. üstelik bunu anamızın hükümet tarafından ağlatıldığı bu dönemde yapabiliyorum. sen ne büyük insandın. vay be 4 sene sonra 25 yıl olacak. çeyrek asır. ve o zaman da güldürmeye devam edecek. ve sonra, ve sonra...

mekanın cennet olsun güzel adam. he bu arada oradaki diğer ustalara da selam söyle.
Uçaga binmese ölmeyeceği sanilan turk sinema oyuncusu.
görsel
Fanatik Fenerbahçeli kemal abiyi de gsli yaptılar, tıpkı Atatürk'ün de Fenerbahçeli olduğunu hazmedememeleri gibi. Oğlu ali sunal'dan da iyi bilemezsiniz sanırım fbli olduğunu. Ailecek Fenerbahçelilerdir.

görsel
Laik biriymiş. Kendisi soğuk biri olduğunu söylemiştir.

görsel
Ama filmleri güzel, o zamanları gösteriyor ve komik oluşu da insanı güldürüyor ama gerçekte soğuk da aynı zamanda.
Filmlerinin hala bu zamanlara ayna tuttuğunu görmek beni bir açıdan mutlu ediyor bir açıdan çok üzüyor mutlu eden kısım anlayacağınız üzere yıllar geçmesine rağmen hala sevilen bir oyuncumuz var ama kötü olan ise 40 yıl geçmesine rağmen hala filmleri geçerliliğini korumaktadır.
Bir üstaddır.
türk sinemasının ve komedisinin büyük ustasıdır.
5. sınıftan beri tanıdığım sinema oyuncusu. ortaokulda çok araştırırdım kendisini. uzun boyludur da ayrıca.
iyi insan olabilir. Bilemiyorum. Günümüzden bakınca biraz egolu biri olduğu seziliyor. (Bazısı "Şöhret zehirlenmesi" diyor.) Sanırım kendisindeki "sanatçı egosu"nun uzun yıllar önce farkına varmış. Zekice bir hamle yaparak, yaşarken işleri (filmleri) dışında ortada pek görünmemiş. O yüzden pek konuşmamış.
2018 yazında filmini izlediğim kişi. ancak parayı severmiş.
görsel