bugün

(bkz: 29 aralık 2011 uludere de köylülerin bombalanması)
oldukça tehlikeli bir söylemdir.faşizan bir tamlamadır.yapılan yanlışlıklar devlete mâl edilmemelidir.hatayı insanlar yapar.

daha anlaşılabilir olması için örnek:jack london cinayet işledi diye tüm london ailesini katil yapmak akılla,vicdanla bağdaşmaz.

lütfen,provakatif şeylere gerek yok.bu ateş herkesi yakar.
insanların açlık grevlerinde ölmesine formalite gözüyle bakabilen devlettir. ama bu kadar kolay değil elbet; bu devletin "sivil" kaplamalı şakşakçıları da aynı derecede sorumludur.
(bkz: abdullah cömert)
(bkz: ali ismail korkmaz)
Devlet kendi terörünü kendisi yaratıyor.polis daima olayları ilk başlatan oluyor,saldırıyla beraber haksız kılmaya çalışıyor davayı.
doğrusu katil hükümettir.

devlet bizim ferman hükümetindir.
vatandaşlarını öldüren veya ölmesine göz yuman yönetim organizasyonuna denir. olaya düz bir mantıkla "ne demek katil, öldürüyor" demek yerine yaşananlara bakıp olayları yorumlamak gerekir.

her devlet potansiyel katildir. bu potansiyeli ortaya çıkartanlar devleti idare edenler, devlet idaresini ele alanlardır. totaliterlik, faşizm, diktatörlük bu potansiyeli besler.

bu konuda örnek isteyenler, dünya tarihinde çeşitli ülkeler ve farklı olaylara bakabilirler.

mesela; hitler, pol pot, abd...

güncel olaylara girip polemiklere gerek yok. halkını bombalayan, gençlerini öldüren, aydınlarını yaşatmayan ülke ve ülkeleri de çok iyi biliyorsunuz! küçük beyinler kabul etmese de tarihe, yaşama not düşülüyor.

boş bir şekilde ve düşünmeden her şeye katil devlet diyenlere de itibar etmeyiniz.
Fransa'da söylenmesi gereken ama söylenemeyen söz.
kurulmayan ve kurulmayacak kürdistan dır.
Tahir Elçi'nin ölümünün polis tarafından olduğunu düşünen insanlar tarafından oluşturulan etikettir. (Doğru olma olasılığıda yüksektir, geçmişte polis ve devletin yapmadığı katliam kalmamıştır halada devam etmektedir.)
(bkz: rusya)
(bkz: ermenistan)
(bkz: amerika)

hadi yol alın şimdi. amına kodumun hewalnoları.
Devlet bugün:
Cizre'de 5,
Diyarbakırda 2,
Nusaybin'de 2,
Silopi'de 1
Mersin Tarsus'ta 1
istanbul'da 2 kişiyi katletti!
k*rt anırması.
Cahide Çıkal. Devlet, doksanlarda babasını 2 gün öncede kendisini katletti.

http://direnisteyiz2.org/...di-de-kendisini-katletti/
avuç dolusu hap atıp bonzai kovasından beyni süngere dönmüş milis söylemi.
o fotolar cizre sokaklarında çekildiyse bile - ki dezenformasyonun daniskasını haftalardır hatta aylardır gördükten sonra internetteki her foto her görüntüye elbette şüpheyle yaklaşıyorum - o çocukların kanı narko terör örgütü milislerinin eline bulaşmıştır.
kime sordun da hendekler açıp zulalara bomba, mermi, tüfek vs yığıp özerklik ilan edip kurtarılmış bölgelerin sınırını çiziyorsun öküz kafalı antilop.
bebek 8 gün bekletiliyor ve bebeği gören dicle haber ajansı bebeği alabilecekken fotoğraf çekiyor.

(bkz: cool story bro)

evlerinizden ayrılamazsınız diye halkın üzerine ateş açan adamlar yine, yeniden barış güverici oluvermişler. bak sen şapşiklere yaa.

ekleme: http://c11.incisozluk.com.../11008/2/422712_o314e.jpg bakın ulan bugün daha. filistin yaz google'a, foto bul, kırp ve slogan ekle. al sana "katil dövlet".
Devlet ile hükümeti birbirinden ayırın artik. Bu ülke bi hükümetin yaptıklarının lekesini taşımak zorunda değil.
görsel
bunlar değil mi memleketlerine inen thy uçaklarına ateş açan ben mi yanlış biliyorum. sonra devlet katil.
pkk köy basıp kundaktaki çocuklara sıktığında sesini çıkarmayanların zırvası.
bugün türkiye'nin en batı illerinin birinin sokaklarını adım adım gezdim işine giden, yetişkinler, parklarda çocuklarını gezdiren ebeveynler, okuldan dönen çocuklar, cafelerde oturan gençler gördüm. yani hayat normal bi şekilde ilerliyordu. polis devriyesini atıyor, temizlik işçileri işlerini yapıyordu. devlette rutinini bi şekilde gerçekleştiriyordu yani. o kadar sakindi her yer bir araç fren sesi duyulsa herkes oraya dikkat kesilirdi o derece sakin. bomba sesi falan kattiyen duyamaz duyamazsın. e ne alaka amk mu diyeceksin ? neden mi anlatıyorum bunları ? şu yüzden; burada ki insanlar kendi tercihlerini yaşıyorlar çünkü. kendi tercih ettikleri belediye başkanı tarafından yönetiliyorlar, memnun olmakları zaman dilekçelerini yazıyorlar işler burada bu şekilde yürüyor. buradan 2000. km uzakta aynı ülkenin sınırlarında bambaşka bir manzara var ise orada ki halkın ne istediğine de biraz bakmak gerek. biliyorum sayın kürtçü sen yine katil devlet bizi biz olduğumuz için öldürür diyeceksin ama, bak saatte geç oldu birazcık düşün isterim. bir tek devlet mi katil ? insan birazda tercih ettiği hayatı yaşamak zorunda kalmaz mı ?
Görseldeki bebeğin adı, ailesi hakkında bilgi, hiçbir veri olmadan nasıl "katil devlet" diyorlar akıl alır gibi değil.

Anaokuluna bomba koyan şerefsizleri devletimizle bir gören hdp ve AKP'lileri kınıyorum.
devletin de polisi ve askeri öldürülüyor her gün. Ben de diyorum ki:

katil halk!!

Ne kadar saçma oldu değil mi sevgili kürtçü arkadaşlarım?
Artik vahset bu boyutlara gelmistir.