bugün

entry'ler (737)

deniz üstü köpürür diye şarkı yapmak

şarkı ile türkü arasındaki farkı bilmeyen bir yazarın açtığı başlık.

en iyi çay markası

doğuş çay.

ekmek alıp ekonomi kötü diyen tip

yediği kaba pisleyen tiptir. allah razı olsun, reyiz sayesinde karnımızı doyurabiliyoruz. çok şükür rabbime.

başıma bir şey gelecek hissi

eğer hayatınız boyunca ya da 3-4 günde bir bu yoğun hisle boğuşuyorsanız bilinçdışınızdan sizi yoklayan bir şeyler var, çocukluğunuzda birtakım duyguları yanlış anlamlandırmışsınız demektir. ilaç ile tedavi bir yere kadar işe yaramakla birlikte o his oluştuğu anda onu bastırmayıp bilinçli bir şekilde bu hissin saçma olduğuna yönelik telkinler yapmanız en iyi savaş olacaktır.

tabii burada anlatıldığı kadar kolay değil bastırmamak.

edit: bu telkini sürekli yapmak imkansız, sadece o his oluştuğunda yüzleşebilirsiniz. bilinçli olarak 13 yıldır savaşıyorum bu durumla ve eskiden düşündüğümün aksine artık bu hissin gelmesini istiyorum ve bekliyorum. biraz daha zayıflatmak için.

kaplumbağaların sevişmesini bölen kartal

trt belgesel iki kaplumbağanın çiftleşme sahnesini verip de kültürümüzde olmayan bu fiziksel teması ne amaçla yayımlamaktadır?

bir dergi çıkaracağız kapağına da kafka koyacağız

içine tartovski, kubrick, zeki demirkubuz ve nuri bilge Ceyhan ile ilgili bilgiler de serpiştirin usta.

bursa nın en güzel ilçesi

sosyal baskı istemiyorsanız istiyorsanız nilüfer,
bol bol yürüyüş ve tarihi eser istiyorsanız Osmangazi ve yıldırım,
deniz kenarı istiyorsanız Mudanya. (gemlik de olabilir ama ulaşımı daha kolay olduğu için Mudanya dedim)

edit: Susurluk ayranına aşıksanız Mustafakemalpaşa. *

çaldırıp kapatan insan

100 kontörün 20 TL olduğu günleri yad ediyordur.

tek eşlilik

ama insan yalnızca dürtüleriyle hareket eden bir hayvan da değildir.

instagram kızları

%83.6745'i aynı tornadan çıkmadır.

ruhsuz bakışlar, pürüzsüz ciltler, çizgi gibi dudaklar, fotoğraf altında felsefi sözler...

john wick 4

ilk 3 filmi gibi sinema tarihinin en sanatsal aksiyon filmi olacağına inanıyorum.

duygusal olmak zayıflık mıdır

duygu dolu olmak iyidir. duygusallık eşiği düşük bir insan iseniz hayatta daha çok neşeli ve mutlu olabilirsiniz. bu aldığınız küçük bir hediye, bir takdir edilme, çevrenden gelen küçük bir olumlu tepki.

ancak duygusallığınız mantıklı kararlar almanızı engelliyorsa ki, bu, özellikle sevgililikte başınıza gelir, pragmatist açıdan zararınız olacaktır.

insanın duygularını asgari düzeyde kontrol edebilen bir varlık olduğunu düşünüyorum. kalbimizden geçenleri yaşamak, hiçbir mantık çerçevesinde bakılmadığında, inanın ölçüp biçip ona göre yaşamaktan daha zevkli bir durumdur. lakin toplum nezdinde...

neyse fazla dağıldım. *

lapsekili tayfur

görsel
profesyonel güreş hayatını sonlandırdıktan sonra müzisyenlik yapmaya başlamıştır.

şaka bir yana görüntüsünün aksine sesi kadar kalbi de güzel bir insandır. maalesef hayatını kaybetmiştir.

necip fazıl ın kumarhanede ne işi vardı sorunsalı

görsel

binali Yıldırım'ın oğlunun ne işi varsa Necip'in de o işi vardı. tabii ki kumarın haram olduğunu söyleyip oynayanları engellemek.

bir mangayı donatacak silahım var diyen akp li

görsel

ışıd e deaş demek

ypg'ye de vay-pi-ci diyerek hedef saptırmadır.

edit: bunun bir sebebi de şudur: millet bu örgütü ışid olarak bilirken belli bir kitleye "vay amk bir de deaş diye bir örgüt çıkmış, vallahi helal olsun reise, aynı anda hem ışid'le hem de deaş ile savaşıyor. ne büyük adam" dedirtmektir.

rtük başkanının türkçe bilgisi

siz bir de milli eğitim bakanlığı bünyesindeki resmi yazıları görün, koskoca il milli eğitim müdürlüğünden gelen yönergede yanlış -de -da yazımları mı dersiniz, birleşik yazılması yerde ayrı yazılan -ki ekleri mi dersiniz, "yapılmıyacaktır" yazılan mı dersiniz, anlatım bozukluğu mu dersiniz.

velhasıl kelam liyakatsizliğin sonucudur.

koskoca ülkede tübitak'ın başına atanan hayvanat bahçesi müdürü (ki vizyoner birisi olsa yine eyvallah ama maalesef öyle değil) var.

uludağ sözlük

eğer bir yazara hakaret etmezseniz herhangi bir küfürlü mesaj almadığınız sözlüktür. ekşi sözlükte düzgün ve saygılı bir biçimde bir konu hakkında fikrini beyan etsen 10larca küfürlü mesaj alıyorsun.

her ne kadar eski kalitesi olmasa da o açıdan uludağ sözlük candır.

ben bu davanın savcısıyım

şu 100lerce asker ve ailerinin hayatının karardığı, 10larca askerin intihar ya da hastalıktan yitip gittiği davanın savcısıdır. yıllar sonra da "allah affetsin" demiştir.

orhan gencebay

hatasız kul olmaz isimli eserini gelecekteki kendisine yazmış olması muhtemel bir insan.

müziği elbette tartışılmaz.