bugün

reyting gibi bir sey olsa gerek. tv programlari ile bir anoloji kurarsak, karma puani ugruna seviyesizlesen entryler, aman tanrim.
(bkz: komplo teorisi)
kimsenin kimseye "sokaktaki adam" demeye hakkının olmadığını bilmeyenlerin getirdiği yeni adettir. *
örnek durum için
(bkz: azorka)
karma deyince aklıma tarkanın en güzel albümü geliyor bir de 2002 de dünya şampiyonasındaki 3. lüğümüz.
earl'in yaşam felsefesi. yani en azından uygulamaya çalışıyor.
(bkz: my name is earl)
kendi içinde çelişki gösteren su sayacı. demin baktım, x yazarı 30 karma puanıyla self sufficient iken 48 karma puanlı kaşgarlı tost uyuyan dev'dir. fakat 59 karma puanlı nihan adlı yazarın da karma karşılığı self sufficient'tir. ne oyun dönüyor lan burda? arada kaldım valla sözlük. x'in karmasıyla nihan'ın karma tanımları neden aynı, açıklamak gerek. dimi zall? *
beni mavi jojoba tanesi yapan sistem... jojoba ne lan, hangi renklerde oluyor başka demek istediğim hatta dediğim...
algoritması hakkaten merak edilen özellik. zira 160 olan karma puanım 2 artı 2 eksiden sonra değişmemiş - ki bunda bir anormallik yok - ama 1 artı daha olunca 159 a düşmüştür. ilginçtir.
oylama yapıldıkça da karmanın arttığı söylentiler arasındadır.
(bkz: karmakarışık)

yani:

karışık kelimesinin başına gelince karışık kelimesinin seviyesini yükseltir.
yeni, yalakalık ve badi listesi kabartma sebebi. zaten oylamaların sağlıksız olduğu aşikardı, üzerinde bir de karma uygulaması eklenince "tamamdır, olmuş" kıvamına geldi.

- pardon biri ekşi sözlük mü dedi?
- badi karmam yerlerde, bizimkilere haber et de toplu dalma işlemine başlayalım!
başında (-) eksi işaretini gördüğümde şaşırmama sebebiyet veren yazar(!) şeysi.
aylardır desteğimi, arada bir karma sistemi gelsin kampanyası tarzı başlıklara entry girerek sürdürdüğüm, sonunda hayata geçtiğini görünce çok sevindiğim sistem. bu sistem sonucu sözlükçüler 3'e ayrılmıştır. sistemi beğenmeyenler, beğenenler ve e iyi olmuş da ne gerek vardı diyenler. beğenmeyenlerin haklı olduğu noktalar olabilir ama lütfen görmezden geliversinler biz de doya doya oynayalım yeni oyuncağımızla. * ayrıca gaza gelmiş bir yazar tarafından kısa sürede, yazma olasılığı olan tüm isimlerin listesini beklemekteyiz. *
(bkz: #2591082)

isteğine kavuşmaktır.
artı oy sayısının eksi oy sayısına oranı üzerinden mi hesaplanıyor acep diye düşündüren. nasıl eksi oluyor demeyin, ben olsam oranı 1'den küçüklere eksi değeri verirdim ki basit bir şey zaten.
ha, zall nasıl yapmış bilemiyoruz.
(bkz: her yüz yazarın yüzünün de karmasının artı olması)
(bkz: Kojiro Hyuga)
(bkz: tek eksi karması olan ben miyim lan)
(bkz: sözlük benim günahım neydi lan allahsız)***
Yazar hakkında bilgi vermeyen kriterdir.

Şayet yazar hakkında gerçekten fikir edinmek istiyorsanız "ben" sayfasında ki son 10 entryini okuyunuz yeterlidir. Yeterince bilgi sahibi olursunuz.
an itibariyle ilaç gibi'yim. kral fm gibi hissettim kendimi bi' an.

(bkz: kral yazar)

hehe.
"yeni yalakalık ve badi listesi kabartma sebebi" olmaktan ziyade, çoğu insana yazmak için şevk veren basit bir hesap kitap işidir. ben karmamı yükseltmek için tüm entrylerimi arkadaşlarıma artı oylattırıyorsam bunda karmanın suçu nedir anlamadım? olan bir şeyin kötüye kullanılmaması için kaldırmaya çalışmak tam da türkiye'ye yakışacak nefis bir zekanın ürünü. bravo.
pek bi skime yaramayan hedegül.

her şeyden önce amatör ruhu köreltip fazla profesyonelleştiriyor yazarları. eskiden verilen artı ve eksi oyların seceresi tutulmuyordu, o yüzden insanlar içlerinden geldiği gibi yazıyorlardı. şimdi ise yazarlar artı oy kaygısı güdecek, anlaşılmamış entrylerini silecek; herşey tamamen duygusal bir boyut kazanacak.

sevmiyorum kardeşim ben bu kadar profesyoneleşmeyi. şimdi farz-ı misal çok şugar entryler girdim ve 700lü karma puanlarına ulaştım. ama daha sonra futbol, siyaset veya din üzerinede yazacağım sivri dilli birkaç entry birden kendimi iki basamaklı puanlarda görmeme neden olabilir. işte diğer yazarlar da bu örneteki gibi "aman karma puanıma bi zeval gelmesin" düşüncesi ile kalemlerini köreltirlerse işte o zaman bu karma uygulaması çok fena ters teper.

hayır, karma puanım eksi olduğu için söylemiyorum bunları, gayet de pozitif, 3 basamaklı bir karma puanına sahibim. ama durum bu, yazarlar bu karma puanını araç değil de bir amaca çevirlerse ahan da o zaman sıçtığımızın resmidir.

ne kadar adam olup olmadığıma şimdi karmama bakıp mı karar verilecek şimdi?

peh!

nickimden aşağı kasımpaşa....
hala başkalarının yanlış kullanma ihtimalinin sorgulandığı uygulama. başkaları neden bu kadar umursanır hiç anlamam. adam karma puanı düşmesin diye düşündüğü şeyi yazamıyor mu? yazmasın zaten o zaman. yazılarda özgüven eksikliği kokusu almak son derece mide bulandırıcı zaten. daha iyi.
çikita muzum ben. bu nitelemeden kurtulmak icin herseyi deniyorum. bir dolu arti puan yukseltmezken bu mereti, bir eksi hemen dusuruyor. mantigi, mantiksiz fena halde. eksileyin lutfen bunu da bir alt zimbirti ne ise ondan olayim. aileme soyleyemiyorum bir turlu. çikita muz ne lan?
bari türkçe değeri olsa! self sufficient vb. olmuyo böle!
beni dellendirdi bu uygulama. fuck the system dedirtceksiniz bana yine. toplamda 10 artı oy, 4 eksi oy geliyor, karma 3 puan düşüyor, bu ne lan?
algoritma mı logaritma mı türev mi ne s.kimse akıllı olsun, öyle düşmez karma.
865 (teknoseksüel)

adımız çıkacak lan şöyle böyle diye.
865 karmaya sahip abiye *teknoseksüel dendiğine göre 1000'i falan bulana ibnenin önde gideni, 1500'ü bulana ben buna çaktım aşuftenin teki, 2000'i bulana bülent ersoy'un kocası armağan falan denmesi lazım.