1. 1.
  adapazarının yaklaşık 70 klilometre dışında bir ilçe.. vakti zamanında siyasetçiler tarafında oy kapabilmek için ilçeye meslek yüksekokulu dahi yapılmıştır.

  http://www.sakaryakarasu.bel.tr
  2 ... yarali kopek
 2. 2.
  Gürcü ve Rus hayat kadınları meşhurdur.Filmlerde gördüğümüz o eski pavyonlar hala burada mevcuttur.içerde dolaşan dansözler,hayat kadınları,çalan müzikler falan.Halkı piskopattır takılmayın mesela,boş gezmezler.Yazları bambaşka olur Karasu.Nüfusu 350.000 kadar olur.Kışın ise öğrenci şehridir.Genelde istanbul'da oturmakta olan insanlarımızın okumaya ve başka amaçlar için geldiği adı gibi kara olan güzel yurdum nahiyemiz...
  -1 ... vakatanka
 3. 3.
  japonca karga demektir.
  2 ... yarali kopek
 4. 4.
  (bkz: ipsiz recep)
  ... serander
 5. 5.
  karadenizde kıyısı olan sakarya ilçesi...
  ... seftali posasi
 6. 6.
  (bkz: karanlık sular)
  ... ewowall1
 7. 7.
  cem uzanın memleketi olmayan ilçedir.
  2 ... nakreb
 8. 8.
  karadeniz'e kıyısı olan üç sakarya ilçesinden ortada olanıdır (batısından kaynarca, doğusunda kocaali bulunur).
  yaz akşamları, sahil caddelerinde çevik kuvvet devriye atar, o denli huzurlu bir ilçemizdir. son 4-5 yıldır sekmez, her yaz bir silahlı olay yaşanır. ölen ölür, kalan sağlar birbirine girer. gürcü, trabzonlu (laz), hemşinli gibi etnisiteleri içinde barındırır.
  1 -1 ... siyah inci yagmuru
 9. 9.
  Yaz ve Kış çok farklı iki portre çizer. Kışın öğrenciler ve oranın halkı vardır sadece , yazın ise öğrenciler halk ve almanya ağırlı olmak üzere gurbetçilerimiz vardır. Güzel bir yerdir yazın gitmek için yalnız malum karadeniz denizi soğuk ve dalgalıdır ve kuzeyde olduğundan sezonu kısadır.
  ... dadvi
 10. 10.
  tıpta glokom olarak adlandırılan hastalık, göz tansiyonu anlamına geliyor. Göz içi tansiyonun normal değerleri aşması halinde sinir hücrelerinde kayıplar oluşmaya başlıyor. Sinirlerin tamamen tahrip olması durumunda da görme kaybı meydana geliyor.
  ... chronicle