bugün

büyük şehirlerde evlere damacana ile giren tüp su.
-içme suyu
-böarghaahhh
-dedim ben. zehirli o su.112 yi kaçtan arıyoduk?
istanbul'da çeşmeden akan su olmadığı kesindir. *
büyük şehirler hariç musluklardan akan su da olabilir.
eskiden balkondan sucuu die bağırıp çagırırken şimdi telefonla bazı sayıları girerek adresi bile vermeden ewe gelebilen işletmelerin hizmetidir.
artık çeşmelerden akmayan su. pet şişe veya damacanalara gizlenmiş doğal servet.
en az 3 milyar yıllıktır.
içilebilir niteliklere sahip su.

kabaca; bir suyun içilebilir olup olmadığını üç şeye dikkat ederek anlayabiliriz, rengine, kokusuna ve tadına.

(bkz: doğal kaynak suyu)
Su her ihtimalde içilir.
içme suyu olduğuna inanmadığım su.
içinde dışkı içindeki bakterilerin olduğu saptanan buna rağmen hangileri * olduğu henüz açıklanmayan içtiğimiz sulardır. muhtemelen kaynak sularına kanalizasyon sızıntısı oluşmuştur.
içme Suyu Havzaları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik ile istanbul'daki havzalara imar 100 metreden 10 metreye düşürülmüş.
akp musluklardan su akmasına bile taammül edemeyip fişini çekmiş su havzalarının...
sanırım sene 84'tü... Türkiye'ye kesin dönüş yapmıştık. Vallaha bak... tam tamına 4 ay su içemedim Türkiye'de. Bildiğin sıvıyı diğer gıdalardan karşılıyordum... O nasıl bir koku, aman yarabbim... çeşmeden değil haa, koca koca hamidiye damacanaları hem de... Neyse ki sokakta oynarken yazın mecbur caami çeşmesinden su içmeye alışmaya başladım da hayata tekrar sarıldım...
--spoiler--
Katkısız tamamen saf su içmenin insanı öldürebileceğini biliyor muydunuz? Günlük içme suyuna katılan mineraller suyu güvenli içilebilir hale getirildiğini biliyor muydunuz?
--spoiler--