bugün

kutluğ ataman'ın ilk uzun metraj filmi. 1994 yapımı film, cevat kurtuluş ve semiha berksoy gibi türk sinemasının efsane isimlerine de kadrosunda yer vermesiyle dikkatleri çekmiştir. film aynı zamanda son dönem türk sinemasının ilk korku filmi örneklerinden birisidir. karanlık sularla ilgili yeni bir paragraf açmak gerekirse;
orjinal ismi "honogurai mizu no soko kara" olan, yapımcılığını ve yönetmenliğini halka filmlerinin ünlü japon yönetmeni "hideo nakata"nın yaptığı 2002 yapımı japon korku filmi. film 2005 yılında "dark water" ismiyle, başrolünde "requiem for a dream" filminden de tanıdığımız jeniffer connely ile birlikte hollywood tarafından ısıtılıp, sinema severlerin sofrasına tekrar sunulmuştur.
okyanusun derinlikleridir. orada nelerin gizli olduğu halen sırdır bizler için.
iki grubunun ücretsiz indirilebilen ep'si. içindeki şarkıların her biri ruhumuza giden yolları asfaltlıyor ve dönüşü kolaylaştırıyor. yola çıkmak için ideal zaman. o halde dönüş başlasın...

http://www.ikimusic.com/i...lar_ep_indir_download.htm
amerikan versiyonu tam bir fiyasko olan film.
(bkz: aaaarrghh) (bkz: Ruhlar Fısıldıyor)

Uçurumun sonundaki karanlık sular
Benim tek manzaram onlar
Ve ölü çocukların üzerinde şarkı söylediği
Yosun tutmuş şu karanlık kayalıklar

Geçmişin anıları terk etmişti beni
O karanlık sabaha son defa uyandığımda
Etrafımdaki ruhlar terk etti beni
Veda ettiğimde gümüş renkli aya

Yeni bir gün doğmayacak artık benim için
Ay ışığının elini tutup gölgeleri aydınlatmayacağım
Hiç kimse ağlamayacak benim için
Tek başıma başka bir diyarda hapis olacağım

Uçurumun sonundaki karanlık sular
Artık benim kara toprağım olmalılar...
büyük bir umutla aldıgım lakin beni hayal kırıklıgına ugratan psikoloji tarzında japon sinemasından çalınmış amerikan filmi..

ing : dark water
1994 tarihli Kutluğ Ataman filmi. Bir cinayetin anatomisi üzerinden toplumdaki kültürel değişimleri irdeleyen bir filmdi, etkileyici siyah beyaz karanlık resimler ve sanki biraz vampir öyküsü tadı falan da vardı.
orada ne olduğu bilinemeyen korkunç ortamlar, öğretmenler odası bile o kadar korkunç değil.
böyle bir film vardı. izlediğimde küçüktüm haliyle biraz korkmuştum. şimdi izle deseler izlemem ama sonu hüzünlüydü birde japon filmiydi ama amerikan yapımınında olması lazım.
Gün ışığı denizlerin sadece 200 metre derinliğine kadar nüfuz edebiliyor. Daha derinler tamamen karanlık.