1. 1.
  14 Milyon tane üretilmiş olan, birçok savaşta kullanılanılmış ve halen kullanılan alman yapımı tüfek.

  --spoiler--
  Kar98k (Almanca Açılımı: Karabiner 1898 Kurz), 1935 yılında ilk kez Nazi Alman Silahlı Kuvvetleri Wehrmacht tarafından üretilerek kullanılan tüfek. Kar98k sürgülü tüfeği, mavzer diye de tanımlanan uzun namlulu Gewehr 98 tüfeklerinin üzerinde oynanarak standart piyade tüfeğine dönüştürülmüş halidir.
  --spoiler--
  *
  3 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 2. 2.
  cod 2 oyununun favori silahlarından biri.
  1 ... lewwo
 3. 3.
  aynı zamanda call of duty world at war'da kullanılan bir silah. sovyetlerin kendisine karşı kullandığı silah için; (bkz: mosin nagant)
  1 ... tu kaka bana
 4. 4.
  rakipleri mosin nagant ve lee enfiled e kıyasla baya bi gömlek üstündür.yanılmıyorsam kendisi o kadar iyi bir tüfektir ki* günümüzde halen kullanılmaktadır , menzili de baya iyidir ayrıca.oyunlardaki emektar silahımdır, yoldaşımdır. diğer silahlar onun verdiği keyfi veremezler*.rivayet odur ki ; bu silahla iyi oynayan birinin aldığı zevk ,tek grenade ile 5 kişi uçurmanın verdiği zevkin 5 katı , toujane de bir uçtan bir uca tek pistol mermisiyle hs almanın 10 katıdır *
  1 ... thejanitor
 5. 5.
  günümüzde halen avrupa'da hatta türkiye'de bile yivli av tüfeği klasında kullanılmakta olan bir silahtır. yanılmazsam bizde 1930'larda kırıkkale piyade tüfeği bu silah baz alınarak geliştirilmişti. 7.92x57 mm mauser çekirdeği 300-600 metre arası şahane performans göstermektedir. ha bir de salak bilgisayar oyunları sayesinde çoluk çocuğun musallat olduğu silahtır.
  ... pulemjot kalashnikova
 6. 6.
  cod 2 de adamı tek kurşunla avlamak için ideal bir silah. 2. dünya savaşında kullanılmıştır.
  ... agent0
 7. 7.
  üstüne scoped takıldığı zaman çıktığı yıllarda çok çok iyi sniper silahı olabilen tüfektir. hoş scoped olmadan bile almanlar bu silahla çok düşman askeri öldürmüştür. ikinci dünya savaşının sonlarına doğru yerine stg44 adlı tam otomatik silahlar geçmiştir. ayrıca yanılmıyorsam türk ordusunun elinde savaş zamanındayken bu silahlardan vardı ama yanılıyor da olabilirim.

  not: isabeti güçlü silahtır.
  1 ... nihat doganin koyunu
 8. 8.
  karabina olmasından sebep av tüfeği kategorisinde olsa da gerçek bir keskin nişancı tüfeği*dir.
  1 ... sadaeke
 9. 9.
  cod 1 ile tanıştığım bir tüfek. otomatik değil bi kere. ama nişangahı ve silahın kendisi çok güzel bence.
  ... mavi ejderya
 10. 10.
  Aklıma sonda olması gereken k'yi getiren tüfek. Kurz'u kullanmaya lüum mu görmüyoruz?
  ... hic et nunc