bugün

şuan içinde olduğum durum. gidecek biyerde yokki cüzdanda evde öyle kös kös bekliyorum.
Canım Türkçe' m

Ne anlamlar barındırıyor içinde bu söz. Kapıda kalmak kimisi için anahtarların kaybolması kimisi için umutlarının kaybolması. Ruh hali ile anlam bulur kelimeler anlatılmak istenenin dışında yeni anlamlar beliriverir zihnimizde. Nasıl hissediyorsan öyle anlamak istersin objektif bakamıyorken. Çünkü genellikle duygular anlamlı kılar sözcükleri. "Kapıda kalmak" sözü şuan benim için içinde sevdiğim her şeyin kilitli kaldığı anahtarlarının ise çook gizli bir yerde saklı olduğu durumu ifade ediyor.
Fenadır, asap bozandır.
Rahmetli Halam, birgün evden acil çıkması gerektiğinde, evladı gelip, kapıda sefil olmasın diye, Denediği über bir taktik vardı!?!?!
Kapıya iliştirilmiş bir not.
- oğlum Cengiz
Anahtar, paspasın altında...
Te' allamm! Nurlar içinde uyu...
lisedeydim. lise bahçesinde halı saha vardı, o gün beden eğitimi dersinde halı sahada maç yaparken ayağımı çok fena burktum. topallayarak yürüyebiliyordum. normalde eve yürüyerek giderdim ama minibüse bineyim dedim.

lise kapısının önünden bizim evin yönünde giden 2 tane minibüs var. biri bizim mahalleye gidiyordu. hiç bakmadan yazılara "bir öğrenci "diyip parayı uzattım. baktım minibüs bizim mahalleye girmedi. yanlış olana binmişim. cebimde para da yoktu. mecbur yürüyerek eve döndüm, okuldan eve yürüsem daha kısaydı.

yorgun, argın, acılarla eve geldim. elimi cebime attım anahtar yok. hasiktir... evden çıkarken almamışım.

neyse annem evdedir kapıyı açar dedim. zili çalıyorum yok, bağırıyorum yok.

bahçeye atlayıp bahçe kapısından girerek dış kapıyı aştım.

fakat evin kapısını aşamadım. bin defa zile bastım artık cinnetten. yedek anahtar da yerinde yoktu.

anneme kızıyorum filan. çıldırıyorum kendime kızıyorum.

hava da fena soğuk ama mecburen köşeye kıvrılıp uyudum. ne kadar geçti bilmiyorum annem geldi. ne yapıyorsun sen burada.

anlattım işte anahtarım yok filan.

neyse annem tam anahtarı deliğine soktu ki kapı kendiliğinden açıldı..

annem elinde anahtarıyla bakakalmış :

- aaaa kapı kapanmamış ya, babana söyleyelim de şu kapının bantlarını değiştirsin.

o sıra gözlerim yaşardı sinirden. o gün bu gündür anahtarsız evden çıkmam.
Ablam ve eniştemin iki çocuklarını bana bırakıp bir organizasyona katıldıkları bir gün başıma gelen olay. Şöyle ki aceleyle hazırlanan ablam ve eniştem kapıdan çıkarken iki yaşındaki yeğenim ağlarsa onu hemen karşıdaki bakkala götürüp bir şeyler alabileceğimi, onlar gelene kadar idare edebileceğimi söyleyip çıktı. ilk bir saat her şey sorunsuz ilerlerken küçük yeğenim ağlamaya başladı. Sorumluluk sahibi bir teyze olarak ben de anahtar almadan altı yaşındaki abisini evde bırakarak -hemen döneceğim için bir sorun görmedim- gidip güzel güzel çikolata aldık. Buraya kadar her şey güzel ama hep açık olan apartmanın dış kapısı kapanınca zili çalmak zorunda kalmam, otomattan kapıyı açmayı bilmeyen yeğenimin evin kapısını kapatıp dış kapıyı açmaya gelmesiyle ortada kaldık. Sonrasında bakkala sığınmamız, ablamı eniştemi aramamız, telefonu duymamaları, eniştemin gelmesi, vinç çağırıp balkondan girip kapıyı açması, bakkala gidersiniz dedikten sonra keşke anahtarı da al deseydim demesi ve ardından pişman bir adet ben, mutlu yeğenler.
anahtar almadığım tek gün başıma gelendir.

anne ben sana ne deyim anne, bi de alma olsun ben evdeyim diyo. apartman boşluğunda oturan bir mal var gözleri yaşlı.

Edit: neyse ki kapının önünden internet çekiyor.
(img:#1349112)
Yerleştim ben buraya.

Edit: torbaya hırka koyup oturdum ya. Ayyy beni de düşünürlermiş ^^ yirim

Edit2: geldiler. Canım evim…

Edit3: kilo çıkarımı yapan, 150 kiloluk götümün en ufak bi kenarında değilsin anacım.
şimdi ablacım o bacaklardan 150 kilo olduğun anlaşılıyor. vücut yağ kaplı yani. dolayısıyla pek üşüyeceğini düşünmüyorum. ha çok sabit kalırsan göt donmaz lakin hafif bi titreme gelebilir. adet nasıl geçer o da çok hakim olmadığım bir husus geçiyorum. kapıda kalmana üzüldüm. ayrıca çocuk her türlü olur takma kafana. kapıda kalmışın bi çare düşünmüyor hala bişeyler yemekle meşgulsün be ablacım. müstehak sana.

tanım yapayım entari silinmesin: insanı zor durumda bırakıp kapının önünde saatlerce oturtma süreciyle birlikte götün donmasına ya da ince bir titremesine sebep olan elim durum.
kapıda kalınca gidebilecegin bi komşun yoksa, biraz da kendini sorgulamalı insan, neden bu kadar güvensiz olduk diye.
Sahi neden insanlar bu kadar birbirinden uzak ve mutsuz?
yalnız yaşamıyorsanız; eve birkaç saat erken gireceğim diye çilingire 40 lira para bayılmak yerine gidip bi çarşı turu atın, karnınızı doyurun üstüne de güzel bir kahve için. zaten o zamana kadar kiminle yaşıyorsanız o eve gelmiş olur.
Karsi komsunun dikizleme ihtimaline dayanarak kafayi kapiya gommemek icin direndigim durumdur. Muhtemel "her gel evladim sizinkiler gelene kadar "diyen samimi komsuya "yok ya gelirler simdi iyiyim zaten yeni geldim "diye yalani siktıgim sinir andir .
işin, dersin erken bitmiştir eve gideyim bunu şunu yapacam diye planlar kurarsın kafanda. eve gelirsin kimse yok,anahtarın yanında yok.

Eskiden kapıda kalınca komşulara gidilirdi. şimdi komşu falan da kalmadı. Bu zamanda kapıda kalmakta zor valla.
şuan yaşadığım durum şarjım da %6 acil taktik.
Saat gecenin 1 surlarından beridir başıma gelmeye devam eden olaydır. Hayır yani yağmur yağmasa bari.
Bir çilingir olarak bu kişilerin sayesinde geçimini sağlıyorum. Anahtar da çoğaltıyorum fakat ayda yaklaşık 20 kişi kapıda kalıyor. 200 liradan 4000 lira aylık garantim var sağolsunlar.
insanı çileden çıkaran durumdur.
Sırf bu yüzden marketlerin, mağazaların üyelik kartlarına atlarım.

O kartlarla çok kolay kapı açılıyor.

Ha bazıları kırılıyor lakin hep bir başka kart imdadıma yetişiyor.

Er kişiyim gratis kartım var amk, hesabını sen yap.
evde kalmaya yeğdir. zaaa.
Anahtarı unutunca, kaybedince, v.s. gibi olaylar silsilesi.
Anahtarın yanınızda olmamasından kaynaklanabileceği gibi kapı arkasında anahtar unutulmasından da kaynaklanabilen talihsizlik.
iki yüz elliye patlar.
kalıncıya denk gelinirse 350, belgeli melgeli, fiyat listeli.
gece olursa üzerler!