1. 1.
  Tüm yabancı ülke paraları ve bu paralarla ödeme yapabilen her tür hesap, belge, bono,poliçe, çek vb. parasal araçların tümüne verilen ad.
  1 ... cell-im
 2. 2.
  bir paranın ya da para yerine geçen değerli bir belgenin başka bir para ya da para yerine geçen belge ile değiştirilmesi işlemi.takas.
  1 ... lumpiya
 3. 3.
  kambiyo yabanci para veya yabanci para yerine gecebilen belgelerin degistirilebilmesine denir.
  ... gitarist
 4. 4.
  Para ya da para yerine geçen belgelerin değiştirilmelerine özgü olan işlemlerdir. Para alım ve satımı ile ilgili işlemleri kapsar.
  ... linka
 5. 5.
  Para ve doviz islemleridir. Dis ticaret Birimi olan firmalarin olmazsa olmaz fonksiyonudur.
  ... kulakarkasi
 6. 6.
  doların düşük olduğu zamanlarda eldeki tl'yi dolara çevirip, bir müddet bekledikten sonra doların yükseldiği zaman eldeki doları yeniden türk lirasına çevirmekle hiç yoktan bir sürü kar edebileceğiniz yöntem. büyük birikimlerde hatırı sayılır karlar elde edilebilir. küçük meblağlarda ise piyasalar sürekli takip edilip, dolar-tl arasında dönüşüm yapıldığında da dişe dokunur bir kar elde edilebilir.
  ... bad influence
 7. 7.
  eminönü-sirkeci' deki döviz bürolarının tabelalarında sıklıkla rastlayabileceğiniz işlem türüdür. insanın aklına kanguru geliyor böyle boktan bir ismi var.

  edit: çek-poliçe-bono üçlüsüne kambiyo denir....
  1 ... herakleitos
 8. 8.
  dandirik döviz büfeleri ve kuyumcuların dahi önünde yazan, ama aslında tam bir okyanus olan terimdir. bankada dört yılımı bu bol stresli işle geçirdiğimden olacak ki duyunca hala tüylerim diken diken olur. sayesinde her ülkeden bir bankacı dostunuz olur ayrı.
  1 ... belfastchild