bugün

doğru söyleyin hanginiz öldü, cenaze merasim ekibiniz hazır:

görsel
30 dk'dan fazla süren kalp sıkışması, sol koldan göğüse yayılan ağrı, ter vb. semptomları bulunan kalbin ritminin bozulması ile oluşan anlık hastalıksımsı şey.
Kamu spotu gibi takılmamayı ve umursamamayı öğrenmen gerek.
Ne şerefsiz, ne efendi. Ortası olacaksın.
Pisirik olursan kimse gelmez.

Bu hem sağlığına, hem ilişkine pozitif etki edecek.
Miyokardiyal infarkt olarak da ifade edilen kalp krizi; kalbin oksijen ve besin desteğinden sorumlu koroner damarlardaki tıkanıklık veya aşırı daralmalara bağlı olarak kalp kasına kan akışının kesilmesi durumudur. Kalp dokusunun yeterince kanlanamadığı her saniye kalıcı hasar gelişme riskinde bir artış söz konusudur.

sanırım gelecekte ölüm sebebim olacak. umarım çok acı çekmem.
--spoiler--
kadınlar sağolsun benim dışımda herkesle çıkıp yatıyor, şişkin egolarını daha da şişirmek isteyen sevimsizler canımı çok sıkıyor ve bana sadece '' boşver, kafana takma '' deniyor.
--spoiler--
ama sen bir kıza evlilik teklifi etmezsen bir kız seninle niye çıkıp yatsın ki. evlilik teklifi etmen lazım ya da bir kadının sana evlilik teklifi etmesi lazım icardi abi. bence bir kızla tanış yakın zamanda, sevgili ol. hem iyi gelir sana.
bizim yüzümüzden kalp hastası oldun güzel insan, affet bizi. üzgün surat.
sen ölürsen haberimiz olmaz ki abır. birine gerçek kimliğini söyle bari...
bazı ailelerde genetik olarak aktarılan kriz.
gerek gerçek hayatta gerek sözlükte karşılaştığım anlamsızlıklar ve saçmalıkların yanı sıra sigara içmeye devam etmem beni her gün bu krize yaklaştırıyor.
uğruna mücadele edecek bir gelecek göremiyorum. hayallerim vardı, elimden alındı, kimse ne hissettiğimi, düşündüğümü önemsemiyor, kadınlar sağolsun benim dışımda herkesle çıkıp yatıyor, şişkin egolarını daha da şişirmek isteyen sevimsizler canımı çok sıkıyor ve bana sadece '' boşver, kafana takma '' deniyor.
acı çekmeyeceğimi bilsem hayatıma son vereceğim, sadece bazı kötü insanlar mutlu olurken ben neden kanımın aktığını hala anlayamayacağım.
sesimi kimse duymadı, beni kimse anlamadı ve bugüne geldik. bunu engellemek adına da bir çaba göstermiyorum çünkü gelecek adına umudum yok.
tek dileğim var, eğer ölür gidersem, gerçek hayatta ve sözlükte buna sebep olanlar hissettiğim acının aynısını yaşasınlar. bari bu çok görülmesin, geri kalan hiçbir isteğim olmadı çünkü.
Türkiye'de her yıl 200 bin kişi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybediyor.

https://t24.com.tr/foto-h...n-bu-onlemleri-alin,31459
Sonum. Maalesef.
bazı ailelerde genetik olarak bulunan sağlık sorunu.
geçen kalbim ciddi biçimde ağrıdı geçti. düşündüm. 20 senedir pozitif duygularımın azalarak bittiği, sürekli başkalarının mutluluklarına maruz kaldığım, saçma ve anlamsız bir süreçte sürüklenip duruyorum. mutsuzum. asla istediğim mutluluğa sahip olamayacağım. tavsiyeler de artık bayıyor. zaten kendimden çok babam için direniyorum. ama çok mutsuzum.
o günden beri sigaraya da, yemeye de daha çok zaman ayırıyorum. en azından bunlar iyi geliyor. sağlıklı yaşamak mı ? anlamsız bir hayatı mı ?
Allah büyük konuşturmasın ama mutsuzluğa alıştığım bir hayatı neden sağlıklı yaşamam gerekiyor ki ? Allah' ın gücüne gitmesin ama mutsuzum işte. o da yalvarışlarımı duymuyor, bir ışık göndermiyor. ben de kendime inadına dikkat etmiyorum.
Türk Kardiyoloji Derneği’nin verilerine göre; Türkiye’de her yıl 300 bin kalp krizi vakası görülürken, kalp krizine bağlı 125 bin ölüm gerçekleşiyor.
son madde dışındakiler bence de olabilir.
Nedenleri şunlar olabilir:
-obezite,
- damar tıkayan krema gibi gıdalar,
- allah’ın sıcağında hayvan gibi içmek,
- gece yeme adeti,
- sigara,
- stres,
- hep hayal ettiğiniz birinin elinize ilk kez temas etmesi.
Bilmiyorum ama kestirme bir ölüm şekli gibi geliyor. Perişan olmadan perişan etmeden tiril tiril havadar yerden öte dünyaya seyahat imkanı sağlar.
Başladığı andan itibaren şiddetli biçimde öksürerek etkisi azaltılabilecek rahatsızlık.
Kalp krizine karşı önlem alırsınız, spor beslenme vs ile. Sonra kanser olup sürünerek, hastanede yatarak ölürsünüz. Size bakanlar da ölsün artık ta hayatıma bakayım, mirası da bana kalır diye düşünür. Bırakın kalp krizinden hık deyip ölüp gidin . Zorlamayın boşuna.
En güzel ölüm şeklidir.

Sürünmeden, çekmeden çektirmeden tık diye.

Yok oranı açtılar yok buranı kestiler yok pataloji için parça aldılar...

Babamdan da bana mirastır.
sürü psikolejisiyle hareket edenler, korkuya kapılanlar, siyasilerin ve çevredeki korku pompalıyıcılarına itimad edenler, zokayı yutanlardır- ki ''pıhtı attı'' söylemi yine bunlara aittir.
Bu ölüm sebebine çözüm bulunsa dünya nüfusu 10 milyarı kesin geçmişti.
Elimden babamı alan sağlık sorunu.
sıcağa, soğuğa gelene kadar sigara içmeyin, sağlıklı beslenin.
ne yazık ki genetik olarak da rastlanan üzücü bir olaydır. 10 sene içerisinde geçirmemeyi umuyorum.
Direkten döndük, bi anjiyoyla yırttık gitti.
çok normal. soğuk havalarda damarlar sıkılaştığı için daralır.