bugün

uyku düzeni bozuk, dolayısıyla sabah uyuyup gece uyanık kalan bir insan için, garip bir şekilde günün son öğünü anlamını taşıyabilendir.
en önemli öğün.
domates, peynir, zeytin, çay ve simitin biraraya geldiği eşsiz an. bir de çay kaçak çaysa yenilmeyip yanında yatılasıdır.
uyandın erkenden
ve sabah...
kirli de olsa şehirler
yorgun da olsa zihinler
tazedir günler
en azından her sabah

şimdi bir güzelllik yapıyorsun
kahvaltı hazırlıyorsun
saçların yalapşap tutturulmuş
sarı bir tokanın esaretinde
gözünden akan iyilik
bir gün değiştirecek belki de tüm dünyayı.
inanıyorum.

domatesleri dilerken
şarkı söyle onlara
salatalıklara ne kadar hıyar olduklarından sakın bahsetme
zeytinyağına akışkan bi şiir oku , göz kararı dört mısra,
ve kekiğin üstündeki kokudan öp,
ben kekiğe değen kokundan öperken.

afiyet n'olur olsun.
aksam yemegi yerine konabilen ogundur. kondugunda da pek bir guzel olur.
adi üstünde, kahveden once olan olaydir. ihtiyacdir. siddetle yapilmasi tavsiye edilir.
krem peynir, Sucuklu yumurta, yeşil- siyah zeytin, kaşar peynir, NUTELLA, tahonez ve çay ile birlikte en çok sevilesi öğün.
anneniz hazırlamıyorsa , o kadarda lezzetli olmayan öğündür.
haftasonları liva, leda, seda, oda, buda, şuda gibi bistrolarda ankaralı bünyeler tarafından seramonik ve yağmasal bir şekilde eda edilen öğündür. ben kürkle gelenini gördüm kahvaltıya.
çayın güzel kıldığı yegane anlardan biri.
(bkz: orospu kahvaltısı)
pazar günleri yapılanı en güzelidir.
Türk musîkisi eşliğinde
Ardından orta şeker kahve
Bence hayat ile aynı gibi. En sevdiğim ve mutlu olduğum kelime. En mutlu öğün. Ama geç kahvaltı tabii ki.
bayram sabahı sülalecek oniki kişilik bir sofrada yapılması daha bir makbul olandır.
güzel izmir'in güneşli bir sabahında okulu ekip yapmanın da ayrı bir tat verdiği öğün. çay bile başka güzel mübarek.
uzun zamandır bir türlü gerçekleştiremediğim, atlanıldığı takdirde, içte ukte bırakan öğün.
yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem
ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı . *
erken baslanılan bir gun kahvaltısı. iyidir.
(bkz: petit déjeuner)
asla ve asla, sabaha özgü değildir. günün her saatinde yapılabilir. severiz.
ocakta kaynayan çay suyuna çay bardaklarının içine kaşık atıldığında çıkan o ulvi sesin eşlik ettiği, siz haricinde birisi hazırlıyorsa keyifle miğdeye indirilen öğün.
sabah yapılanlarının yanında öğle saatlerinde brunch gibi yapılanları da vardır. günün en lezzetli öğünüdür diyebiliriz. gece boyunca besin almayan vucut sabah kahvaltısında gün içinde ihtiyacı olan besini kahvaltıda alır. zayıflamak isteyip de kahvaltıyı atlayanlara kesinlikle kahvaltı yapması önerilir. uyanır uyanmaz bişey yenmez evet onun için 1 ya da 2 saat içinde çaydı peynirdi, salatalıkdı domates ti mutlaka gereklidir.
haftaiçi her gün ofiste yaptığım haftasonu da evimde geniş geniş yaptığım, üstelik iki dilim yedi tahıllı ekmeği löppür löpür götürdüğüm öğündür.
hafta sonu 2-3 saat gibi geniş bir zaman dilimine yayarak, yayıla yayıla yaptığım keyif verici eylemdir.
kahve altından daha çok sigara altıdır bana ve babama göre. babamdan edindiğim en enteresan alışkanlık olan aç karına sigara içmeme alışkanlığı sonucunda en sevdiğim öğün olan kahvaltıyı arada bile olsa sigara için yemek beni derin kederlere sürükler hep.