bugün

Kadına şiddet erkek ihtiyacımımdır?

Özgecan cinayeti infaal uyandırdı duyarlılığımızı artırdı diyoruz. Herkes aynı şeyi savunup kadına şiddete hayır diyor. Fakat aynı sav üzerinden kendi dünya görüşleri çerçevesinde suçu bir başkasına atıyor. Maalesef buda fikir şiddeti kendini sorgulamayan suçu hep başkasına arayan şımarık çocuklara döndük hepimiz.

Oysaki görmemiz gereken bir gerçek var kadına şiddet bir insanlık suçu ve insanlık problemi. Kadına şiddetin tarihi 3000 yıl önceye kadar gidiyor. Buluntular erkek mumyaların kemiklerinde %9-20 kırığa rastlanırken, Kadın mumyalarda bu oranın %30-50 olduğunu göstermiştir. Eski Roma yazıtlarında erkekler kendilerinden izinsiz oyunlara katıldıkları, zina yaptıkları için eşlerini cezalandırmak, boşamak ve öldürmek hakkına sahip olduğu yazılmaktadır (Aslan 1988). Yani bu sorun yeni değil insanlığın başlangıcından beri var ve anlaşılan mağara adamlığından bir milim ilerlememişiz.

Peki, bu sorun din, dil veya ırkla mı ilgili? Hadi bu verilerde bakalım.
ABD'de her 90 saniyede bir kadın tecavüze uğruyor (ABD Adalet Bakanlığı, 2000).
Almanya’da 40 bin, Fransa’da 500 bin kadın şiddet mağduru. ingiltere’de her yıl ortalama 150, isveç’te ise 52 kadın dövülerek öldürülüyor. Avrupa Amerika pis tu kaka deyip islamiyet’in yaşandığı idda edilen ülkeleri paklamaya çalışmıyorum sıra onlara da gelecek. iran'da bir kadın kendi tecavüzcüsünü öldürdüğü için idam edilebiliyor. Mısır tecavüz ortalamasında birinciliği elden bırakacak gibi değil, Türkiye'nin hali malum, Afrika ülkelerinde tecavüz neredeyse nefes almak kadar normal. Demek ki sorun inanç sistemleriyle, ırkla, coğrafyayla, kültürelde ilgili değil.

Maç izlemeye tribünlere gidersiniz normalde eli yüzü düzgün beyefendi görünümlü olan, iş yerinde beyefendiliği ile tanınan veya bir gazetede kadın erkek eşitliyle ilgili yazı kaleme alacak olan, almış olan veya namazında abdestinde olan cumaları kaçırmayan orucunu tutan ve bunun gibi birçok zevat başlar hep bir ağızdan tüm kadınları rencide edecek küfürlere. Ne karşı takımı kendi takımlarının karısı yapmadıkları kalır(evli bir kadın olmak kötüymüş gibi), ne maç gecesini gerdek gecesi ilan etmedikleri nede karşı takımın taraftar ve oyuncularının en kutsalına annesine küfür etmedikleri nede kadının cinsel organını kendi küfürlerine alet etmedikleri kalır sorsan bunlar adamdır.

Bu sorunun olduğu her yerde Erkek tek ortak nokta neredeyse. Çağımızın erkeklerinin mağara adamlığından kurtulamama sebebi nedir acaba? Benim ilk aklıma gelen Erkeğin ihtiyaçları konusu tutturmuşuz en aydınından en cahiline erkeğin ihtiyaçları var diye. Farkında olmadan kadına şiddete kendimiz kapı aralıyoruz. Yok, kardeşim nefes almak yemek, yemek gibi bir ihtiyaç değil. Uçkuruna sahip çıktığı için zafiyet geçirip ölen erkek daha kayıtlara geçmedi. Asıl bunu söyleyenlerin beyninde karanlık noktalar var. Erkeklere ne zaman ki hayvani duygularını törpüleye bilmeyi öğrete bilirsek bu sorundan o zaman kurtulabiliriz.

3000 yıldır başarılamamış bir şeyden bahsediyorum ama bu veriye sığınaraktan bu imkânsız diyemeyiz çabalarsak en azından bu vahşeti minimuma indirebiliriz. Tüm bu çabalara rağmen kadına şiddete başvuran taciz eden tecavüz eden sayısının 0 olacağı garanti altına alınamaz işte tam da burada suç ve ceza sistemi devreye girmeli. Tacizci afişe edilmeli mümkünse belirli bir süre kimliğinde yazmalı tacizci olduğu. iş yerinde afişe edilmeli ki bu adam görünümlü kendi içgüdülerine hâkim olamayan adama karşı herkes tedbirli olsun. Tecavüzcü ise en büyük ceza ise hatırı sayılır bir süre hapis yatması ve hadım edilmesidir diye düşünüyorum. Gelelim Özgecan örneğinde olduğu gibi hem tecavüz eden hem de masumun canına kıyana bence hem adım edilmeli hem de ibreti âlem için idam edilmeli. Diyeceksiniz ki ya kısas? Kısası hak edecek uygulayacak kadar düzgün Müslüman olalım önce.
Ülkemizde artandır.
Annesinin de kadın oldugunu unutmuş yaratıgın kullandıgı orantısız güç.
Kadına şiddet ve taciz protestosunda kadın dövülen başka ülke var mıdır acaba ?
27 yaşında yan ofiste çalışan 2 yıllık da olsa 2 farklı dalda 4 sene yüksek öğremin görmüş adamın savunduğu eylem.
bu zamana kadar normal bi insan gözüyle bakmıştım ona. işler değişti.
Bu konuda hiç ummadığımız ve çok yakınımızdaki insan sandığımız eşşeklerden çıkıyor caniler, malesef artık bu önüne geçilemez caniliklere adım başı rastlıyoruz artık...
çok üzücü.
Videosunu izledim.
dayağa karşıyız fakat bu kadın dövülür adı altında youtube'da bir videosu var açtım izledim. kadın ve kocası arasında geçen diyaloğu aktarıyorum efenim.

+bana dedi ki ben bir bucuk milyar kredi kartı çektim peki sen Sen bir milyar yedi yüz elli milyon sen , sen para çekmişsin sen bu parayı ne yaptın.???
- efenim eve gittiğim zaman her şey kapanıyor...
+ senin anan geldi getti getirdi bana verdi al bunu şunun içinde yap ki şifa olsun , ben hatta içmedim.
- bi konuşmama izin verir misin
+ palavere bırah bırah bırah bırah.

neyse Allah yardımcısı olsun bey amcamızın.
uygulanmadığı halde bazen uygulandı denir, ben bir kere koluna dokunmuşum iyi ki de dokunmuşum.
karısını döverken eli şişen kocanın da mağdur olarak değerlendirildiği ibretlik bir olay ile bizi şaşırtmamıştır.

Kadına şiddet toplumda normalleştirilmiştir.

kaynak:http://www.milliyet.com.t...-adaleti--gundem-2069510/
altında birinin diğerine üstünlük kurması yatıyor ayrıca ataerkil toplum şiddet eğilimini daha da fazla gösteriyor. bu erkeklerle sınırlı değil bazı toplumlarda kadınlar da ataerkildir.

türkiye' de dayak yeyince ne güzel vurdun diyen kızlar bile çıkar. yada bunu bir tür erkeğin güç gösterisi olarak algıylayıp vay be ne güçlü erkekmiş kodu mu otturuyor gibi düşünen de çıkar, buradan her şey çıkar yani.
https://youtu.be/OgIhVYNG64I?t=4m29s
--spoiler--
Kadın dövmek maalesef Türklerin Arap kültürü ile tanışmasından sonra başlamış bir olaydır. Türk kültüründe, örfünde kadın her zaman el üstünde tutulur. Cengiz Han'ın eşi için söylediği "Ben sizin Han'ınızım. Bu da benim Han'ım" sözüyle dilimize yerleşen "hanım" (Han'ım) kelimesi bile bunu gösterir. Kadın evin hanıdır...
--spoiler--
cengiz han 3202359343492 kadının ırzına geçtiğine göre ? ee o saygı duymayacakta ben mi duyacam.
ha birde moğol diye biliyoruz ama yine de sen bilrsin.
..e SON!! sloganı ile gerçekleşen her vahşete dur demek istesekte içimizdeki canavarlara bunları anlatmak hiç kolay değil. Caydırıcı cezalar olmadığı sürecek. senelerdir üçüncü sayfa haberlinde kaybolan cinayetler, son dönemlerde gün yüzüne çıkmaya başladığında bile yokluğunu hiç hissettirmedi.

bir cani tarafından hayatımız son bulsun istemiyoruz!
Ayıların her yerde ayı olduğunu gösterir.

https://www.facebook.com/...a/videos/815852251795710/
ülkemizde içinde yapmacık ve şovenist bir duyarlılık bulunduran olay.

herkes kınıyor, herkes yok efendim yapılması 'tüü kaka' diyor, bunlar için eylemlerde falan bulunuyor sonra aynı kişi kalkıp, bu şiddetin alasını yapıyor.
son olarak özgecan protestosuna katılıp ardından cansu kaya'ya aynısını yapan canilerden gördük bunu.
birinci ve kalıcı çözümü eğitim ile oluşacak iken kısa vadede etki işin yaptırımlar arttırılmalıdır.
türk olmayanların yaptığı şiddettir, türkler kadına şiddet göstermez. kadın türk değilse görterir, haklıdır da türk olmayan kadın kadın değildir.
Ülke sadece hanzo, cahil, öküz kocalarla değil aynı tornadan çıkma babalarla da dolu. Bi insan kızını nasıl dokuz yerinden bıçaklayıp öldürür?

http://www.milliyet.com.t...i-oldurdu-gundem-2093626/

edik: aha hanzo cahil öküz dedik mehmets entry giremeden duramadı.
Hayır! .
Doğaya en çok zarar verilen devirde artmış olması oldukça düşündürücüdür.
Ülkemizin günümüzde
hiç dinmeyen kanayan yarası. Liderler kendi götlerini pohpohlamak için yerleştirecek mabatlarını yerleştirecek taht ararlarken, ülkenin sorunlarını teğet geçiyorlar malesef.
Ülkemizin günümüzde
hiç dinmeyen kanayan yarası. Liderler kendi götlerini pohpohlamak için yerleştirecek mabatlarını yerleştirecek taht ararlarken, ülkenin sorunlarını teğet geçiyorlar malesef.
Yazık ya. Bi de yedi yaşındaki oğlunun gözü önünde öldürülmüş. Hayır o polis babayı siker misin siker misin. Boşanmışsın işte daha derdin ne be itoğluit?

Al sana sönen gencecik bir hayat, iki öksüz evlat daha.

http://www.milliyet.com.t...e-oldurdu-gundem-2114459/
dünyanın en adi, en barbar, en yavşak, en en en en şerefsiz yaratıklarının başvurdukları şey.

ciddi devlet politikaları ile ve kadına uygulanacak pozitif ayrımcılıkla ancak ve ancak biraz azaltılabilir.

kadına şiddeti bitirmenin tek yolu, erkeğin içindeki canavarı yok etmektir.
erkeğin içindeki canavarı yok edebilmek için de kadının caydırıcı özelliklere sahip olması ve erkeğin kadından korkması ile mümkün kılınabilir.
yani kadına şiddete neden olan o canavar, yine şiddet temalı bir çözüm ile korkutularak sindirilebilir ve yok edilebilir.

tanrıcılık oynamaya gerek yok.
hemen yarın sabah bir karar alınır ve ülkemizdeki bütün dövüş sanatları kurslarına erkeklerin kaydolması, devam etmesi yasaklanır. bunun yerine 5 yaşından itibaren bütün kadınların dövüş ve savaş sanatları eğitimi almaları sağlanır.

böylece erkeğin yaradılıştan gelen kaba kuvveti, kadının dövüş sanatları ile donatılması ile birlikte dengelenir.

bir erkek bir kadına musallat olacağı zaman iki değil 12 kere düşünür. zira artık her kadın erkeğin içindeki canavarı yenebilecek donanıma sahiptir.

evet.
dinsizin hakkından imansız gelir malesef.

"peki bu sefer erkeğe şiddet olursa ne olacak?"

olmaz merak etmeyin.
kadınlar bizler gibi şiddet eğilimli mahlukatlar değiller.
bir kadin neden dovulur ben anlamiyorum. gerizekaliyim heralde. cevremde okadar cok dayak yiyen kadin var ki kocasindan. evde sokakta bakkalda parkta artik zamani mekani yok.

ve gercekten artik boyle olaylari gormeye duymaya dayanamiyorum. psikolojim berbat durumda nerde dayak yiyen bi kadin gorsem gidip onun kocasini öldurmek istiyorum aci cektire cektire surundure surundure. dayak oylr olmaz boylr olur dercesine.

serefsiz sutu bozuklar, 2 gun sonra da hicbisey olmamis gibi hayatlarina devam etmiyolar mi gelde dellenme.
güncel Önemli Başlıklar