bugün

türkiye'de 'pozitif ayrımcılık' olarak görülen, kadınların şiddete dair korunmasına yönelik birçok yasa 3. dünya ülkelerinde dahi onlarca yıldır varsayılan olarak bulunmakta.

yasaların bu hususta değişmesi bir zaruret halini almıştır.
kadına şiddet haberlerinin son bir kaç yıl da epey artması hususi olarak mı gözümüze sokuluyor, yoksa şiddetini ortalaması hep bu seviyelerdemiydi bilemedim ama, kadına şiddet acziyetin kanıtıdır bir nevi.
ve son dönemlerin modasıdır!
taliplisinin de çok olması beni hiç şaşırtmıyor!
kötü bir şeydir. kadının senden güçsüz olduğunu düşünüyorsan ne diye kadına şiddet uyguluyorsun ki? ama erkeğe şiddet de kötü bir şey. erkekle kadının anlaşması güzeldir bence.
Kadına şiddeti şiddet ile kınıyoruz.
görsel
Hayvanlıktır. Ötesi yok.
iş icabı gidilen evde kocaman cam küllükle aniden odadan çıkarak karısının üstüne yürüyüp tartaklayan sarhoş adamla karşı karşıya kalarak ''senin ne işin var evimde'' sorusuna muhatap olmaktır bazen!

ibre size dönmüştür şu durumda ve takınacağınız tavır içinde bulunduğunuz durumun çok daha karmaşık hale gelmesine neden olabilir. ani karar ve soğuk kanlılık, ve -karşı tarafı tartma- sonucu belirleyecek olan etkenlerdir!

başınızın belaya girmesi ve hiç alakanız olmayacak insanlarla yüz göz olmak an meselesidir bazen hayatta.
kadına şiddet tek kelime ile acizliktir.
şiddetin her türlüsü cezalandırılmalı. her şeyin sil baştan yapıp önce dili düzelterek en baştan kurallar belirlenmeli diye düşünüyorum. çünkü konuşamayan insan şiddete başvurur. kendini yetersiz gören ahkam kesip üstünlük kurmaya çalışan kişilerin uyguladığı bu yönteme, bir kıyafet bulunmasındansa çözüm bulunmasının daha etkili olacağı kanısındayım ben.
uyuz oluyorum su tanima.

kadina siddeti diger siddetlerden ayirmanin mantigi nedir?
Kadina siddet kotude, cocuga siddet, sakata siddet, zayifa siddet vs. normal mi?
Siddetin her turlusu kotu.
siddet gormenin kadini,erkegi, cocugu vs. yok.
ülkeye bak ya şaka gibi.
Kadın ise şiddet gösteren erkeği korumaya çalıştı. O anda napsaydı yani? Bıraksaydı öldürseler miydi adamı? Bu mu gerçekten! Elinde sopalarla vicdansız gibi adam döven adamlar da yüzde seksen evde karısını dövüyor. Şaşmaz. Üç beş kişi bir araya gelip birine öldürecek biz de onları alkışlayacağız. Oldu!
Halk duyarlı.
Sokak ortasında yanındaki kadına şiddet uygulayan şahsa çevredeki erkekler müdahale etti. Kadının yakını olan bir kişi, olay yerine motor üstünden atlayarak geldi. Kadın ise kendisine şiddet gösteren erkeği korumaya çalıştı...

https://twitter.com/aykir...fyZvlBBAbqYzxoIQ&s=19
çok samimi yazıyorum birçok kadının şiddeti hak ettiğini düşünüyorum. çevremden taınıdığım bizim binada oturan kiracılar içinden çok dayak yiyen kadını kocalarının ellerinden aldım. çok olaya şahit oldum yukarıya gelen bağırtılarda adam ben sana para bırakıyorum şu yemeği yap dedim neden yapmadın diyor veya gömleğimi neden ütülemedin gibi tartışmalar yüzünden kadınlar dayak yiyor. halbuki kadın kaliteli yemek yapsa gömlekleri pantolonları ütülese evini temizlese kavga çıkmayacak.

boşa dememişler saçı uzun aklı kısa diye. gerçekten çok yazık.
Son yıllarda artan bu fütursuz beyanlar artık tolere edilebilecek seviyede değil.
ülkeden kaçmak için yeterli bir sebeptir.

insanları kendi ülkesinden soğuttular helal olsun valla.

temiz bir ülke bulursam giderim.
allahaşkına birisi şuna bir tane tokat atsa ya. toleransını görelim bakalım nasıl tolere edecek.
koskoca bakan böyle mal müdürü gibi açıklama yapar mı. bunlarda aklını tatile yolladı herhalde.
suçlu da olsa kimse şiddeti hak etmez.
Tamam kadına şiddete tabiki karşıyız

Ama kadın gitmiş nerede torbacı tipli müptezeli bulmuş onla sevgili olmuş hatta beraber aynı eve çıkmışlar

Bir süre sonrada malum şiddet başlıyor.

Eee bu kadına ne diyelim şimdi..
Şiddetin her türlüsü acizliktir insan onuruna yakışmayan bir davranıştır. Hele ki bu kendinden fiziksel olarak daha güçsüz olan “kadın , yaşlı , engelli ,çocuk” gibi kişilere ve hata zavallı hayvanlara yapılırsa dahada aşağılık bir durum söz konusu oluyor. Velhasılı götlük yapmayın insan olun .
Abartmaya doyulamayan iddia. Fırsattan istifade karı kız da düşürüyor bazı çakallar bu konuyu konuşarak.
duyduğumuz haberlerle artık adaletin yerini bulmadığından ve caydırıcı cezalar olmadığı için artığını düşünüyorum.
Şimdi bir şey yazıcam ama büyük ihtimalle çoğu kişi götünden anlayacaktır. Ulan bu ülkedeki kızların yarısı ben maço seviyorum yumruğunu masaya vurması gerek diyen gerizekalılardan oluşuyor (bakın sonradan değişenlere bir şey demiyorum adam başta çok nazik davranmıştır sonra sapığın teki çıkmıştır falan bunları tenzih ederim) ama be aq gerizekalısı yumruğunu masaya vuran hödüğün, bir gün kalkıp o yumruğu sana vurabileceğini düşünmek için çok büyük zekaya sahip olmak gerekmiyor. Kadına şiddeti hiçbir şey haklı çıkaramaz ama lütfen şu aq hödük tiplerinden uzak durun kendi iyiliğiniz için. Karşınızdaki insanı iyice tanımaya çalışın maskülenliğin hödüklükle alakası yoktur bunu da unutmayın. Evet.
bunun haricinde olmamalı. net.
görsel
Yılda 300 kez ‘aşk cinayetleri’nde kadın tarafından canice öldürülen erkek haberi alsaydık bunun da üstünde dururduk elbette güzel kardeşlerim.

Şiddet seçmiyor cinsiyet, hasarı aynı. Her türlüsünün de karşısındayız.