bugün

(bkz: kayseri de yapilacak olan 32000 kisilik stadyum).
eyüp teki tekel binasını üniversite yapmıştır. ayrıca üniversitenin önündeki cadde de kadir has caddesi olmuştur.
süleyman demirel in "at bakalım 1 milyon dolar kadir ağa" dediği hayırsever işadamıdır. kendi beyanına göre demirel in dostluğundan zarar eden tek insandır.
(bkz: kadir has üniversitesi)
(bkz: kadir has center)
kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden iş adamı.
son yıllarda eğitim adına büyük yardımlarda bulunan güzel bir insandı, işadamı kimliğinden ziyade. kendisi artık eğitim dünyasına kazınan ismiyle hatırlanacak. ışık içinde yatsın...
ömrünü hayır işlerine adayan ve kurucusu olduğu kadir has vakfına yaptığı 150 milyon ytl lik bağışla dünya malında gözünün olmadığını kanıtlayan, kayserili hayırsever işadamı...an itibariyle aramızdan ayrılmıştır, mekanı cennet olsun...
hayatını kaybetmiş hayırsever kayserili iş adamı.
ömrünün son gününü, en büyük tutkusu üniversitesi'nde geçirmesi manidardır.
kalp krizi vakası dolayısıyla amerikan hastenesine kaldırılmış ve hayatını kaybetmiştir.
bugüne kadar başta eğitim ve sağlık olmak üzere birçok alanda ülkesine 600 milyon dolarlık yardımda bulunmuştur. öldükten sonra kıymeti bilineceği için, tüm türk halkından hakettiği değeri, saygıyı ne yazık tam anlamıyla göremedi.
arkasında 10.000 öğrencisini bırakarak giden kişi. *
"bu topraklara olan borcumu ödüyorum" adında bir kitaba sahiptir.
cenazesi büyük ihtimalle c.ertesi günü yapılacak törenle defnedilecektir. *
--spoiler--
http://www.khas.edu.tr/tr/hakkinda/khaskim.htm
--spoiler--
hbb adlı televizyon kanalını kuran kişiydi. açılımı; has bilgi birikimdir.
kayserimizde her yerde bir hayır eseri olan büyük iş adamıydı. allah rahmet eyleye.
vefat ettiği gün okulunda * bulunan * ve öğrencileri ile sohbet eden hatta sınıfta öğrencilerle sıralarını paylaşarak onlara tecrübesini aktaran iş adamı.

10 milyon doları tek bir çekle bağışlamışlığı vardır.
vefat ettikten sonra kendisi için "allah yaptıklarından razı olsun " dedirtebilen şanslı insanlardan, allah rahmet eylesin.
Allah Rahmet Eylesin yazık oldu.
birileri hayatını başkaları için harcasın onlar daha iyi yaşasın diye kendinden feragat ederek kassın ve hayatını kaybetsin;
birileride bu ülke insanı kalkınsın yardım olsun diye gıdım vermeden sadece "ben alayım diye" bol keseden oğullarına 500 milyarlık ferrari aldırıp, gencecik bir kızın ölümüne ön ayak olsun.
ne diyelim.
burası türkiye
kim demiş iyiler kazanır diye.
yalan
insanlık adına önemli atılımlar yapan ve ismini alan üniversitesiyle türkiye' nin geleceğine destek veren sağduyulu bir beyefendiydi. toprağı bol olsun.
allah'tan rahmet, yakinlarina sabir diledigim dogdugu ulkeye elinden geldigince yaptigi yatirimlardan cok bir cok insana is imkani yaratan guzel insan.
son saatlerini adını taşıyan üniversitede, öğrencilerle beraber geçirmiş merhum iş adamı.
allah rahmet eylesin. allah bu memlekete daha nice kadir has'la çıkarmayı nasip etsin. mekanı cennet olsun...
egıtım alanlarında yaptıgı atılımlardan dolayı kendısıne dua ettım kısıdır. allah rahmet eylesın.
başkan özhaseki nin kendisine 100 okul yaptır kadir abi 17 okul senin için az demesi üzerine 100 de çok fazla ömrüm yetmez ama hayırlısı ile 30 yaptırabilirsem diyen ve haftasında vefat eden mayısta yaptıracağı 4 okulun temelini atması nasip olmayan büyük insan. allah rahmet eylesin.
adı sanı duyulmamış hrant dink için bile televiyonlar naklen yayın yapmışken kadir has gibi hayırsever bir vatandaş için televizyonlar 5 dakika bile haber yapmadı. nedir, nedendir bilinmez...
coca cola markasını 1964'te türkiye'ye getirmiştir. eğitime yatırdığı milyonlarca dolarla hayırsever iş adamı tanımına harfiyen uymakta(idi).
dev gençe 200 bin lira vererek(zorla)en büyük hayır işini yapmış .