bugün

kadir şeker'in kurtardığı kadının ifadesi.

● Ben Özgür'le severek birlikte oldum. Onun için üç çocuğumu bıraktım. Bir süre Eskişehir'de yaşadık. Dört ay önce Konya'ya geldik. Olay günü Özgür alkollüydü. Evde kavga ettik. Evden çıkıp parka gittim. Tek başıma ağlıyordum. Özgür’e ‘Aramızdaki sorunu konuşup, halledelim’ dedim. Özgür yanıma geldi. Bağrışmaya başladık. Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sıra yanımıza ismini sonradan öğrendiğim Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü. Özgür'e 'Neden bayanı rahatsız ediyorsun?’ dedi. Özgür de "Biz birlikteyiz" diye yanıt verdi. ‘Nikahlı karın mı?’ diye sordu. Ben de "Evet ablacım, o benim eşim sen git" dedim. Kadir'in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı.

görsel
görsel
https://www.cnnturk.com/s...-darp-edildigimi-dusunmus
kadir bin pişman olmuştur şimdi.
Zavallı cocuk bu kadin için mi katil oldu. yaklaşmayın karı koca kavgasına, görmezden gelin. Ya da uzaktan polise haber verin.
19 suç kaydı olması bir insanı hatalı yapmaz mı?

Kadir bıraksaydın da ölseydi be kardeşim...
sokakta dövülen kadına neden yardım edilmediğini, edilmemesi gerektiğini gösteren bir ifadedir. sonra öpüşene laf söylüyorsunuz, dayak yese laf söylemezdiniz diyorsunuz. ee müdahale edince de "aslında beni dövmüyordu" diye satışa getiriyorsunuz.
Midem ağrıyor be sözlük...

Bu kadın için değermiydi.
Kadın namertlik yapmış o belli. Burada nefsi müdafaa var orantısız güç. Ölen adam öküz gibi çocuk zayıf ve üzerine çullandı çocuğun. Mecburiyet var. Yazık oldu çocuğa tıp okumak istiyormuş sanırım. Vay arkadaş memleketin haline bak. Suçlular Fink atıyor haklılar içerde. Adalet tek dişi kalmis canavar Türkiye'de. Birde şu açıdan bakabiliriz ama kadın herifin yakınları tarafından tehditte edilmiş olabilir.
Böyleleri Allahtan belasını istiyor. O çocuğun hayatını mahvettiniz, güzel birliktelikte alkollü sevgilinle sokakta değil git kenarda köşede tartış ne yiyorsan ye. insan olana dar bu dünya, Kadir'e yazık.
Keşke bu kadını öldürseydin Kadir.
maalesef ki ülke gerçeğimizdir. burada evvelden 3-4 defa bir anımı paylaşmıştım. bire bir buna benzer şekilde cereyan eden bir olaydı. gecenin köründe ağır şiddet gören bir vatandaşı kurtarmaya çalışırken o yerden bitme pezevenk bana da küfür edince dayağı yemişti güzelce. karakola gidene kadar her şey güzeldi ama karakolda ne oldu ise 3 kişilik olayda tek masum olan şahsım tek suçlu oluvermişti bağyan ın yan çizmesi sonucu *

kör ölür badem gözlü olur derler ya. o kadın aslında olayın üzerine 5 daha katıp o kendisini kurtarmak için elini kana bulayan adamcağızı kurtarmaya çalışacağı yerde bir de gömmüş resmen. ne diyelim bazıları bazı şeyleri maalesef ki hak ediyor..
Aile içi şiddet konusu Türkiye şartlarında hiçbir kanunla düzenlenemeyecek derecede girift ve büyük bir problemdir.

Şöyle ki;

Adam karısını döver, öyle böyle değil sağlam döver, kadın can havliyle evde saklanıp polisi arar, polis gelir. Kadının kocası polise “karı benim bilader döverim de sikerim de sanane lan” der.

Polisler adamı yere yatırır kelepçeler. Bu sefer kadın ağzı burnu kan revan saklandığı yerden çıkar polise der ki;

-kocamın kılına zarar gelsin hepinizi mahkemede sürüm sürüm süründürürüm.

Bu bakış açısı kanunla düzeltilecek birşey değil. Önce toplumun düzelmesi lazım.
amk karısı. keşke kafanı kesseydi o rahmetli oç.
karı koca arasına girilmez lafının göstergesi.
Üniversiteli gence yazık olmuş. Ne de olsa deveye diken insana sken.
kac gündür takipteyim.
kadir seker´in arkadaslari ile röportajini dinledim. konya baro baskaninin aciklamalarini dinledim. sessiz sedasiz konu hakkinda hicbir yorum yapmamak istiyordum.
hatta; kadir umarim kurtulur ama türk ceza kanunu 27/2 ile kurtulsa bile, vijdan azabindan intihar eder. bu cocuga psikolojik destek verilmeli diye düsünüyordum.

elimizde olanlar;
- kadini kurtarmak icin kendisini atese atmaya yeltenmis, gelecegi icin calisan genc bir cocuk.
- 19 suc kaydi olan bir ceset.
- bir adet bicak.
- dayak yemekten, hor görülmekten zevk alan bir kadin.
Karı 3 çocuğunu harcamış seni mi harcamayacak kadir bok yoluna gittin işte ne karışırsın.
Titreyerek okuduğum ifadedir.
Eğer rahatsız edilen bir kadın görürsem arkama bakmadan topuklarım bundan sonra.
Hepimize ders oldu.
Ben pek çok girdimde bunu belirttim, asla tanımadığım birine bu şekilde yardım etmem.

Kadir toyluğunun ve gençliğinin kurbanı oldu. O da öğrendi. Bu beni kötü biri yapmaz.

Kötü olmak için kötülük etmek gerekir. Kayıtsız kalmak beni temkinli yapar. Yani yok orda ben olsaydım şöyle yapardım demagojisini bırakın. Bu toprakları adalet terkedeli çok oldu.
Kadir kıza yaranayım derken, katil oldun, cezaevine girdin
ilk başta da kız seni sattı
Büyük geçmiş olsun
Kadınlar güce şiddete taparlar
Güçlüye psikopat rolünü oynayana karşı durursan ilk seni satarlar
Sen kadının tapındığı tanrısını elinden aldın.
işte feministlerin gerçek yüzü.
Dikkatli olun böylelerine karşı.
Olayı öğrendiğim ilk an dedim ben, bu çocuk pisi pisine gitti ne karışırsın evladım diye. Al işte kadının ifadesi ortada.
Ya özür dileyerek yarılmak istiyorum.
19 suç kaydı olması bir insanı kötü yapmaz demiş de abla. Sanmıyorum bu kadının oturup da kötülük kavramı üzerinde düşündüğünü. Evet bence de kötü yapmaz fakat senin ölen adamın g.tünü kurtarmaya çalışma çaban çok ilginç ve trajikomik. Karışık bu iş, sonuçta ortada ölen bir adam var. Kadir hapse girecek her türlü. Ama acaba gerçekten bu tartışma sadece bir karı koca kavgası mıydı yoksa kadın üzüldüğünden mi böyle laflar ediyor. Gerçi ben 3 çocuğunu elin adamı için bırakıp giden kadını da insan yerine koymam aslında. Dolayısıyla bir gencin hayatı karardı ve "belki de" bir adam boşuna öldü diye bakıyorum olaya.
Çocugun hqyatini bile bile yok etti kadin ama cikar bunun acisi.
Kadir enayisini fena göt etmiş ifadedir.

Git yat şimdi içeride.
"ben onun için 3 çocuğumu terk ettim" iyi b.k yedin.