bugün

kadın erkek kavgasına girmek için çok iyi düşünmek ve mevzuyu saniyeler içinde analiz etmek gerekir. yoksa hayrına iş yapıyorum sandığın kavgada katil olur çıkarsın ve si. gibi kalırsın ortada.

ha şimdi bu katil çocuğu çıkartmak için uğraş veriyorlar ve onun üzerinden bir algı oluşturulmaya çalışılıyor!
kadını koruyalım adı altında yine kadına en fazla zararı veren ve onu cinsiyetsizlik projesine dahil eden en büyük desteğini allahsız batı dan alan feminist yapı bu işlerin öncüsü konumunda!
ayık olmak gerekir. bodozlama girilen mevzunun bir anda faili olur çıkabilirsiniz.
amına koyim sokakta çığlık çığlığa dayak yiyen, hayati tehlikesi olan bir kadın görürsek nasıl karışmayalım? lan bu kadın değil erkek olsa da karışırım. aman dileyeni nasıl kaderine terk edeceğiz?
müdahildik o dosyada, ne filmler döndü anlatsam inanmazsınız.
karışmayın gençler. hep derim karışmayın. delikanlılığın alemi yok. kadınla erkek arasına allah bile girmez derler bizim oralarda. siktir edin, polisi arayın yolunuza bakın. vay efendim insanlar sokakta öpüşen bir çift görünce hemen müdahale ediyorlarmış da kavga eden çift görünce görmezden geliyorlarmış falan filan. sikerim duyarınızı. uymayın bunlara.
Hatırlayın, 2 tane karısını öldürüp evlenme programına çıkan adamı.
Emin olun, yayından kovulmasaydı 3. Evliliğini yapmıştı (belki de evlenmiştir) biz neyi tartışıyoruz?
Tipik Türk kadını.
Bu kadınlara acıyan, yardım için çırpınan, saygı duyan tipik azınlıkta kalan türk erkeği.

Nereden baksan ahmakça bir durum.

Ciddi söylüyorum, bu ülke de insanlık adına ne kadar suç işleniyor ise; mağdurların %99'u bunu hak ediyor.
Aptallık ederek bu kadınlara acımaya yardımcı olup suçlu konumuna düşmeye gerek yok.
Aklıma şu karikatürü getiren ifadedir:

görsel
sanırım ingiltere de kız sevgilisini öldürüyor kız tıp okuyor geleceği var diye salıveriliyor bu çocuğa da aynısının yapılmasını üstüyorum.
Yazar yorumlarından çıkan sonuç :
Herifin biri uluorta bir kadına öküz gibi bağırıp, sağı solu yumrukluyursa hiç karışma bile,
Kadına bir şiddet uyguluyorsa sor kadına, karışayım mı diye,
Sonra herif sana öküz gibi saldırıp gırtlağını sıksa bile hiçbir aletle kendini Savunma.
Bu mudur?
Andaval sürüsü toplanmış bir katili savunuyor. Son zamanlarda en hayret ettiğim tek hadise olmuştur. Kadının sevdiği erkeği uğruna 3 çocuğunu terk edip vardığı herifi al kalbinden bıçakla sonra üni okuycam ben yeaa de..
Oğlanın ifadesin de kadına şiddet yok.

Kadının ifadesin de yok.

Darp raporun da bi bok yok.

Hala şu çocuğa kadını kurtarmış diye seslenmeyin yeter.
Yazar arkadaşlar Hala sana şiddet uygulayan birini nasıl savunabilirsin diyorlar.

Arkadaşlar Kadın, "dayak yemedim" diyor. Şiddet yok olayda. Neden kadının bu beyanı "esas" alınmıyor? Darp raporuna göre kadının darp edildiği falan da yok. polis prosedür gereği hastaneye gönderir ve rapor aldırır, raporda darp yoktur veya vardır yazar. Darp yok dediyse yoktur. Dayak yememiş yani. Neden işine gelene inanıyor bizim insanımız? "Dayak yedim" deseydi hemen inanacaktınız da şimdi neden inanmıyorsunuz? Şaka gibi.
kadir fen lisesi mezunu öbürü bekar biriyle dost hayatı yaşıyor cinayet var nefsi müdafa ayrıdır. son sözü yargı söyler.
Ablanın ifadesine göre sabıkalı, sen kimsin lan orospu cocugu degil de biz birlikteyiz demiş ve ardından kadir şeker de siyah renkli bıcagını cıkarmış.

Fox haber de ismail büyükak'ın sundugu calar saat programında karşılaştığım olay beni kafir şeker adına gerçekten üzdü. Sadece olaya müdahil olması cesurca bir hareket olacaktı ki devamında gelişenler büyük talihsizliktir. ismail büyükak da bu durumu yakından takip ediyor hukuk agını kullanarak umarım bir faydası olur.
(img:#1977142)
Olayın resmidir,bundan sonra hiç kimse kahramanliga yeltenmez Umarım

Spolier!!!
Kral çıplak
Kral çıplak.
Birileri tarafından sağlam şekilde öğütlenmiş ve özellikle üniversiteli çocuğun (kadirin) başını yakmak için planlı bir şekilde hazırlanarak verilen ifadedir. Hemde her detayıyla. Resmen bile bile üstüne yıkmaya çalışmış. ister korku deyin ister döneklik ilk ifadesini tutmuyor. Zaten burdan belli. Lakin bu durumu yine değiştirmiyor. ilk gün de aynı şeyi söyledim. Kadın kancıklık edip ifadesini değiştirse ve suçun hepsini kadirin üzerine yıkmaya kalksa bile ortada bir cinayet var ve bu sebepsiz olamaz. Peki bu ne demek? kimse kimseyi durduk yere öldürmez. Fail (sanık) maktulü öldürdüyse ortada haksız bir eylem yani fiziki ve sözlü hakaret olmalı velev ki kadının eşiyle kavgasından kaynaklanmamış olsun. Yani kadir kavgaya müdahil oldu (özgür kadını dövdü yada dövmedi hiç farketmez) bu özgürün zoruna gitti kalktı kadire karışma dedi karışınca küfretti hatta kavgaya tutuştular boğuştular darp etti ve durum normalden ve kontrolden çıktı ve öfke ve ruh halinin elem verici değişmesine sebep olan haksız tahrik unsuru oluştu ve sonuçta cinayet işlendi.

Peki netice? Tahmini;

Maktul özgür ..'den kaynaklanan ve sanık (fail) kadir'e yönelen haksız eylem oluşturan söz ve davranışı bulunduğundan Tehdit, Hakaret ve Fiziksel Saldırı Halinde Haksız Tahrik indirim hükmü uygulanmasına..

Muhtemelen Tck 29 a göre 12 ila 18 yıl arası ceza verilir. Yani 15 yıl. iyi hali hariç infazı dahil 7,5 yıl yatarı olur. 2 yıl iyi hal indirimi uygulanırsa 5,5 sene yatar.

En kötü ihtimal haksız tahrik indiriminde tahriği önce hangi tarafın yaptığı belirlenemez ise yine tahmini üst sınırdan yani 18 yıldan ceza alır. 2 yıl iyi hal indirimi, infaz ve şartlı tahliyeyle birlikte ve bu süre zarfında başkaca suça karışmaz ise 7 sene yatar çıkar. Her halukârda haksız tahrik var ve müebbet yemez.

Neticede müdahil olup karı koca kavgasına karıştığı için yazık oldu çocuğa.
Şunu anlayabilen allah rızası için anlatsın, Sana şiddet uygulayan birini nasıl savunabilirsin? Nasıl 19 suç kaydı olması onu kötü yapmaz dersin?

Yarın bir gün aynısı başkasının başına gelse, senin gibi kadınlar yüzünden belki de kimse koşmayacak yardıma, bu haberi okuyan milyonlarca kişi yardım bile etmeye korkacak artık.

Belki de bu haber ilerde kaç kadın cinayetine sebep olacak, kaç yardım çığlığı böyle kadınlar yüzünden yanıtsız kalacak.

Yere batsın sizin aileniz, sevginiz, ahlakınız.
alelade bir 3.sayfa haberi olacakken, gündemi; kadir şeker adlı sosyal medya tarafından makyajlanmış "sözde kahraman" bir katil, katilin meyve soymak için taşıdığı meyve bıçağı ile kalbine saplayarak öldürdüğü 19 sabıkası olan bir gereksiz maktül ve maktül eşinin ifadesi meşgul ediyor. meşgul ediyor, çünkü herkes sosyal medyada vicdan mastürbasyonu peşinde.
Kriminal bir tip olmasa zaten bıçak taşımaz, sırf o an yaptıkları gürültü nedeniyle canı sıkıldığı için birini öldüren biri benim için. Yakın bir yerde olsaydı da duruşmaları izleyebilseydim keşke.
Ya çocuk neyi yakmış. Bir kendinize gelin. Ümidim odur ki ağırlaştırılmış müebbet alır. Takmış beline çakıyı, parktan geçerken gürültü yapmalarına sinirlenmiş doğramış orada adamı. Ölen adama üzüldüm. Çocuk için temennim ağırlaştırılmış müebbet. Yok 19 suç kaydı varmış. Size ne. Cezasını çekmiş çıkmış, o zaman hepimiz silahlanıp sokakta mahkum avına çıkalım. Olayın dramatilize edilecek hiçbir yanı yok. Bildiğin katil, o zaman sizinde bir yakınınız eşiyle parkta tartışsın, biri de gelsin bıçağı vurup cesedini yere sersin.
Bu kadını orada görsen ve olaya müdahale etmesen karaktersiz orospu çocuğu derler. Müdahale edersin adam ölür kadın ifade değiştirir mal oğlan derler. Napalım, domalalım bizi sikin kavga etmeyin mi diyelim.
Ülke buram buram cehalet kokuyor. Kadın cinayetleri keşke olmasa ama görünen o ki daha çok olacak. Bu durumu gören, duyan ne yapar şimdi? Kim araya girip ayırmak ister? Ne biçim bir hal aldı herşey ya böyle. Birinin hayatını kurtarıyorsun, seni suçluyor. Dokunmuyorsun yine sen suçlu oluyorsun. Ben gerçekten anlam veremiyorum bu ülkedeki düzene.
okudum ifadeyi, ama yazacak bir şey bulamıyorum. boş boş ekrana bakıyorum. bir kadın olarak hala şoktayım nasıl bir kadın dayağı kendine yakıştırabilir, üstelik kendine dayak atan birini yüceltebilir? aslında düşününce çok var bu gurursuz kadınlardan. daha yakın zamanda bir arkadaşım kendisini döven erkek arkadaşının yanına başka bir şehre taşındı. kendisiyle konuşmaya çalıştığım zaman ise bana sürekli çocuğu savundu.

benimse aklım almıyor nasıl böyle kadınlar olabilir diye. kadının ifadesi bu genç için hayati önem taşırken böyle şeyler söylemesi çok çirkin.

kadir olmasaydı belki de kendisinin adını 3. sayfada görecektik, belki de ölüsünün 3. sayfaya çıkması bile mümkün olamayacaktı malum her gün ülkede onlarca kadın şiddet kurbanı oluyor.

şu ifadeden sonra korkarım ki kadına şiddet daha da artacak çünkü sen kendine değer vermezsen, başkaları niye versin ki? 4 sayfa entry girilmiş benden önce, okudum hepsini. genel kanı şu: "bir kadının şiddet gördüğünü görsem, yürür giderim." zaten öncesinde de duyarlı bir toplum değildik, şimdi insanlar kendi başları derde girmesin diye suça göz yumacaklar.

söylenenler doğru. kadınlara zararı en çok aslında başka kadınlar veriyor.

emine bulut kocası tarafından öldürülürken videoya çeken ve olaya müdahale etmeyenler çok fazla kınanmıştı sosyal medyada. böyle bir ifadeden sonra kim cesaret edebilir ki karışmaya? kendi 3 çocuğunu yaktığın gibi tanımadığın onlarca kadını da yaktın, yazıklar olsun.
Herkes şimdi böyle bir şey görürsem asla müdahale etmem diyor. Böyle bir durum oldu diye gerçekten şiddet gören insanın suçu ne olacak ? Hepimizin görevi şiddeti gördüğümüzde en azından ihbar etmek gidip saldırmak değil. Sonra polise kocamı seviyorum memur bey biraz da burama vursun diyorsa o sizin probleminiz değil o saatten sonra.
çok ama çok acı bir olay.
her zaman kadınların çalışmasını, üretmesini, güçlü olmasını ve hiçbir erkek için değerini düşürmemesi gerektiğini savunuyorum.
eğitim şart diyoruz. ama daha geçenlerde eğitimli diyebileceğim bir kadın arkadaşım, sevgililik döneminde kendisine şiddet uygulayan biriyle evlendi. sırf 5 senemi verdim çöpe atamam diyerek.
bu kadın modeliyle bu olayın öznesi olan kadın modeli birebir aynı.
siz bir şeylere bile bile lades deyip atlarsanız eğer bu ortadoğu batağında sonunuz az çok belli. şanslıysanız öldürülmezsiniz ama yaşadığınız hayatın da cehennemden farkı olmaz.
acıyorum böyle kadınlara.

gencecik bir çocuğun hayatı karardı. kadir kendince haklı sebeplerle yapmış olsa bile kendisi katil artık. bir insanı öldürdü.
yurdum insanının aşkı bile varoş. adına aşk diyorlar bir de bunun.