bugün

anında, tam zamanında.
(bkz: justin timberlake)
(bkz: allahım ben ne yaptım)
(bkz: hyundai)
bir japon üretim sistemi.
ilk olarak japonya toyota'da kullanilmis, basitce, stoklama yapmadan uretim mantigini ongoren uretim sistemidir.
toyota'nın başarıyla kullandığı ve bu sayede maliyetleri olabildiğince azalttığı düzendir. kurulan düzen tam anlamıyla atom saati gibidir ve sapmaların en aza indirilmesiyle gerçekten başarılı bir işletme yönetilmektedir. dünyanın her tarafından gelen talepleri tam karşılayacak bir şekilde üretim yapılarak stok maliyetleri en aza indirilmektedir ve bu da işletmenin ürettiği ürünlerin kalitesi değişmeden fiyatta ucuzlamayı getirmektedir. bu da alıcıları gerçekten güzel bir şekilde etkilemektedir.
(bkz: tam zamanında üretim sistemi)
stok maliyetini minimize etmeyi amaçlar. konunun en yerinde örneği siparişi aldığı anda yola çıkarak üretime başlayan çin tekstil gemileridir.
depo calisanlarinin aklini allak bullak eden bir sistemdir. cok hizli bir sekilde yüklemeyi gerceklestirmek gereklidir.
bir kac ürün ayni anda üreten firmalarin depolarinda kaos yaran bir sistemdir.

Firma a 34 palet x ürününü siparis eder, firma b ise y 26 palet ürününü, firma c de 28 tane z ürünü.

A firmasinin tasiyici aracina yüklenen paletlerden birisi devrilir, burada siparis eden ürünlerin cogu zarar görür. Üretim durduysa ayni sekilde yüklenir, gönderilir. Ürünler zarar gördügünden, ismarlayan sirket tazminat ister.

B firmasinda y ürününün üretimi gecikir, sadece 22 palet üretilmistir. diger 4 paletin tazminati ödenir.

C firmasi 28 tane "z" istemis. Ne yazik ki burada en üsteki ürünler ezilmis. Bu yüzden 20 tanesi gönderilir. Yine burada da tazminat ödenir.

Onca tazminat ödenir, nedense hala depodan yer kazanilmaya calisilinir. Üstelik bir cok kazalara da sebep olur.
Hizli calisilmasi gerektiginden elverisli kosullar altinda calisilmaz, yükleyici makinalar ve ortalikta dolanan diger insanlar tehlike arz eder.
(#10227052) sözlüğün yeni faşolarından olacak kendisi. pek hoş gelmemiştir.
(bkz: #10256780)
gayet yaratıcı:
(#10526003)
(bkz: #10530520)
girilen başlıklara farklı manalar yükleyip,dolayısıyla yazılanları yanlış yorumlayan yazardır.
tanımayanlar için söylüyorum.

hani bu adam nasıl biridir sorusu aklınıza düşmüşte , nick altına girmisseniz ve bu entryi okuyorsanız ;

faşist trollün tekidir.
ezik.

klavyem bozulduğu için az harf kullanabildim ilk entry için.

(#10718869)

trollüğü bile beceremiyor malesef, kendine harvard mezunu havası katmaya çalışmış.

şaka topu.

lol.
girdiği her entry'nin klavye tuşlarına zararından başka bir niteliğinin olmadığı yazar.
lojistikçi olsa gerek.
yedinci nesil silik.
hoş bir dean martin parçası.

just in time, i found you just in time
before you came my time was running low
i was lost, the losing dice were tossed
my bridges all were crossed, no where to go
now you're here, now i know just where i'm going
no more doubt or fears i've found my way
for love came just in time
you found me just in time
and changed my lonely life that lucky day
for love came just in time
you found me just in time
and changed my lonely life that lucky day..
rötuş isteğine riayet etmeyerek, yaptığı espas hatasını düzeltmeyen ve bu hareketi sebebiyle kınadığım yazar.

(bkz: inci sözlük/#10287593)
nina simone şaheserlerinden; before sunset'in de final şarkısıdır. sözleri de nina simone'un yorumu da çok güzeldir.

http://www.youtube.com/watch?v=CgXUeRbel3c&feature=share

--spoiler--

just in time, you found me just in time
my bridges all were crossed, no where to go

just in time
you found me