bugün

görsel
"ben senin gibileri iyi bilirim" diyen kasaba şerifine, "cehennemde görüşürüz" diyen çocukluk kahramanımdır.
yalnız ve efsane erkektir.
sadece şunu diyebilirim Amerika bir ok ile helikopter düşürebilen film kahramanını bize allayıp pullayıp yedirdi adamı gözümüze sıktu ama yeşilçam 5 ok ile 6 adam öldürebilen Karamurat'ı (Fahrettin cüreklibatur) yerle yeksan etti adamla dalga geçti.
helikopterden koşarak kaçabilen tek canlı.
koca amerikan ordusunu madara eden vietnam askerlerini tek başına yenen bir film karakteri bir ütopya ürünüdür.
(bkz: john rambo bakışı)
efektleri gayet başarılı olan film.
show tv nin an itibariyle yayınladığı film.
filmden geriye akıllarda sadece rambo nun kıza devamlı söylediği go home repliği kalmıştır.
yüzünde çoğu zaman ne hissettiğini belli etmeyen, acayip bir ifadeye sahip karakter!
kız ramboya sevdiğini söyleseydi rambo tek başına çini bile alabilirdi dedirtecek sürükleyici Sylvester Stallone filmi.
adamın bir ayağiı çukurda artık ne hayır gelir gibisinden şeyler düşünme cüretini gösterdikten sonra fragmanında

--spoiler--

- silahın var mı?
+ hayır.
- o zaman hiçbirşeyi değiştiremezsin.

--spoiler--

repliğini duyup bazı görüntüleri görünce işte budur üstat diyerek sinema salonuna koşasım geldi. lakin koşamadım o dönem daha vizyonda değildi.
tek kurşunla 3 kişi öldüren adamdır.
sinema eleştirmenleri tarafından serinin en zayıf halkası oalrak kabul edilen film.
life for nothing or die for something vecizesiyle pazarlanan, bu ucuz ironiye rağmen "lan rambo gelmiş, kaçırır mıyım" mantalitesine sahip bizleri tavlayıveren son rambo filmi.

bruce willis'in die hard'ı ve john rambo ile rocky balboa'dan sonra sırada, clint eastwood'un dirty harry'yi tekrar çekmesi var ki; bu da gerçek olacak.
(bkz: ben artık çalışmıyorum)
John Rambo'nun klasik bicagini pala ile degistirip bayagi kanli ve saglam bir jubile yaptigi efsane serinin final filmi .

--spoiler--
rambo is back
--spoiler--
ilk ölümün 3. dakikada görüldüğü, dakika başına 2.59 kişinin öldüğü ve john rambo nun film boyunca 83 kişiyi öldürdüğü serinin 4. halkası.
(bkz: john j rambo)
2000'den önce çekilmesine rağmen yeni gösterime girmiş, rambo serisinin 4. filmidir.
efsane film rambo'da baş rol oyuncusu sylvester stallone'un canlandırdığı karakterdir.