1. 1.
  bbc'de yayınlanan top gear adlı programın efsane sunucusu. müthiş bir otomobil kültürününün kaliteli ingliz espri anlayışı ile harmanlanmış hali.
  bu adam gerçekten otomobil test eder, ülkemizdeki gibi bin bir uğraşla iki otobobil bulup program çekmez. markalar otomobillerini test ettirebilmek için bu adamın peşinden koşar.
  ayrıca kendiside zengin biri olduğu için biraz lüks ya da spor bir araç gördügünde dibi düşmez, eleştirmesini bilir.
  zaten kendinin de bir ford gt'si bir de mercedes sl55 amg'si vardır.
  3 -1 ... halit ayarcı
 2. 2.
  enzo ferrari, lamborghini murcielago, mclaren f1, porsche gt, koenigsegg ccx, aston martin db9 ve daha nicesi gibi dünyanın en muhteşem otomobillerini test eden adam. hayır bunları test ettiği yetmiyormuş gibi üstüne para alıyor utanmadan. bana verecekler o kadar arabayı.. neyse.
  1 ... yozishanko
 3. 3.
  subaru is a boys car but evo is mans car

  sözü ile subaru'ya feci ayar vermiş hayran olunası kişilik.
  2 ... jamall
 4. 4.
  #5198085 no'lu entry'deki videodaki ford fiesta testinde nasıl bir manyak olduğunu göstermiş eğlenceli adam.
  1 ... eraserhead
 5. 5.
  Yaptığı ağır otomobil eleştirileri onu, otomobil şirketlerinin çok sevdiği ya da çok nefret ettiği en önemli kişilerden biri haline getirmiştir.
  ... olesi kanpara
 6. 6.
  çoğu insanın hayatında göremeyeceği arabalar da dahil sürmediği araba kalmayan ve üstüne bir de para kazanan adam, top gear sunucusu.

  (bkz: astonishing)
  3 ... legendary
 7. 7.
  kendisi ingiliz olduğu için hiç bir alman arabasını beğenmeyen ibnenin önde gidenidir.
  1 -2 ... patron oglu
 8. 8.
  kendisi ingiliz olduğu için hiç bir alman arabasını beğenmeyen ibnenin önde gideni değildir. özellikle haberler kısmında arada yapılan geyiklerden kendisinin de bir amg mercedesi olduğu bilinmektedir. şimdi alman arabalarını test ettiği birkaç bölüme bakalım:

  - 17x1 : bmw 1 serisini kullanmış (40000 pound) ve sürüşünden keyif almıştır. test için drag yarışında bir lotus(60000 pound) ve cayman r (50000 pound) ile kapışıp geçmiş ve aracın fiyat/performansını epey sevmiştir.

  -16x5 : bmw m3 (competition pack-58000pound) sürmüş ve araçtan pek memnun kalmamıştır. karşısına aynı fiyatı bulunan bir audi rs5 çıkarmış, genel olarak audiden biraz daha memnun kalsa da sonuçta "gidin en iyisi standart bir m3 alın bu kadar ıvır zıvır bi halta yaramıyor" demiştir.

  -15x3 : ekip en iyi 4 kapılı supercarı bulma peşindedir. aston martin rapide, maserati quattroporte gts, porsche panamera turbo kapışmaktadır. bu bölümde porscheye epey giydirmişlerdir ki araba gerçekten de diğer ikisine göre epey tipsizdir. panamera'nın performansını kötülemeseler de (en hızlısıydı) ne zaman arabadan inseler, panamera sürücüsü hep başka araba kapmak için uğraşmıştır. bölüm sonunda en beğenilen ama aslında en kötü denilen maseratti olmuştur aston değil.

  -14x7 : bmw x6 kullanmış ve arabaya epey giydirmiştir. aracın sportifliğini ön plana çıkarırken işin off-road kısmının yok sayılması kendisini epey kızdırmıştır. bölümü izlerseniz hak verirsiniz.

  -2010 special - usa : mercedes-benz sls amg kullanmış, girdikleri bir pistte hammond ve may 458 italia ve 911 gt3 rs ile kapışırken, virajlarda çok da iyi olmayan mercedes ile bütün yol boyunca drift yapıp eğlenmiştir. yaktığı lastiklerin yerine yenilerini bulabilmek için epey yol kat etse de gayet memnundu halinden.
  1 -1 ... arutha
 9. 9.
  jeremy clarkson
  1 ... dennishan
 10. 10.
  2008'de Lamborghini Gallardo Spyder'ını satmıştır; sebebi "because idiots in Peugeots kept trying to race him in it". peugeotcular her yerde aynı.
  1 ... astradamus