1. 1.
  white stripes in hafif kirik * vokalisti.detone olmaz,black vokal egitimi alir..Karen elson adli cok tatli hatun kisisi ile evlenmis,nur topu gibi bir cocuga sahip olmuslardir,cocugun adi da scarlett teresa *
  ... glosoli
 2. 2.
  meg white * ile evlenmeden önce adı jack gillis olan onunla evlenince onun soyadını alan * ayrıca renee zellweger in eski sevgilisi ama şimdi blue orchid klibinde oynattığı güzel * ile mutlu bir evliliği olan the white stripes ın solisti gitaristi.
  -1 ... hipernova
 3. 3.
  the white stripes de gitar-vokal görevini üstlenmiş ve gruba bir süreliğine ara verdiklerini belirterek the raconteurs adlı grupta çalmaya başlayan yetenekli sanatçı...
  ... antisocial
 4. 4.
  iki günlük baba olan white stripes gitarist/vokalisti. oğlu,eşi ve kızlarıyla mutluluklar diliyoruz efendim.
  2 ... sosyalpenguen
 5. 5.
  cold mountain soundtrack'inde yer alan wayfaring stranger yorumu oldukça iyidir.
  ... krmyrdsn
 6. 6.
  gitar çalma şevkini körükleyen mükemmel insan. vokal tekniğinin bir benzerini ben görmedim. gören varsa bi zahmet...
  ... yavuzum
 7. 7.
  kraldır. quantum of solace filminin müzikleri kendisine emanet edilmiştir. another way to die adlı parça dinlenmeye değerdir.
  ... yavuzum
 8. 8.
  gitara en çok yakışan adamlardan biridir. yakışıklılık konusundaysa diyecek söz bulamıyorum efendim.
  ... mosquito queen
 9. 9.
  bir dönem elvis presley ile ilişi yasayan Wanda Jackson'ın yeni albümünün prodüktörü olduğunu açıklayan sanatcı.
  ... julian whiteman
 10. 10.
  jay-z efendiyle bi şarkı kaydetmişler, jay gitar çalmış, jack rap söylemiş (<<pitchfork'un rüyası)...

  bu sene aynı zamanda white stripes'la (northern lights live dvd'si ve boxset dışında) yeni bi albüm daha çıkaracağı, nisan-mayıs gibi yeni bi dead weather albümü geleceği, bi solo albüm üzerinde çalışacağı (yoksa çalıştığı mı) ve wanda jackson ve rolling stones'a (en azından keith'le stüdyoya girmişlerdi, bi de johnny depp orada olsa, umberto eco eksik kalırdı sanırım) albüm produce edeceği gibi (haber eksenli) beklentilerimiz mevcut. bu sene fleet foxes'tan, arcade fire'dan filan da bi şeyler bekliyoduk, ama henüz hiçbir etkinliği olmayan jack white üzerinden sene değerlendirmesi yapmak yanlış olsa bile, gil scott-heron, local natives, joanna newsom, titus andronicus, owen pallett, hatta hot chip ve four tet, belki fang island (kim beklediyse) bile (onların) beklentilerin o kadar üzerine çıktılar ki, jack white için de içimiz kıpır kıpır.

  yani o kadar müzik dinledim ama bu senenin bu zamanına kadar öyle güzel albümler çıktı ki, müzik tarihinin en güzel senesi, diyebilirim. dylan'ın '65'ini bile döver.

  (parantez içlerini dört yaşındaki kuzenime yazdırdım - türçeyi okuduğu gibi yazmayı öğrensin diye.)

  i wish we all go tallahassee...
  ... will there be water