bugün

hiç bir partinin tekelinde olmayan güzelim şehir. birileri çıkıp izmir bilmem hangi partinin kalesidir, yok efendim onlar gavurdur falandı filandı. ağzı olan konuşuyor anlayacağınız ama kimse izmirlilerin nasıl olduklarını bilmeden sallamasyon yapıyor.
bir izmirli seçimlerde oy vereceği zaman öncelikle ülke çıkarlarını sonra da kendi çıkarlarını göz önünde bulundurur. asla ama asla bir izmirliyi 10 çuval kömürle, buzdolabıyla şuyla buyla kandıramazsınız.
bugün izmirde chp seçilerek cumhuriyette kurtulmuş oldu. bazı kafası almayan insanlar tarafından bu olay tam olarak anlaşılamadıysa da gerçek budur.
rte bile bu olayın bilincinde olduğu için hedefini izmir'in ne yapıp edip alınması şeklinde açıklamış, taa izmire kadar gelip bizi seçmezseniz buraya yatırımı unutun diyerek açıkça tehdit etmiştir. yani demokrasinin bir parçası olan seçme özgürlüğünü tehditler yağdırarak ortadan kaldırmış oldu. bir diktatör edasıyla benim dediğimi yapacaksınız diye nutuk çekmiş, canım izmirlilerim de bu rte'ye gereken cevabı vermiştir.

sonuç olarak izmir bu seçimde de cumhuriyeti kurtaran şehir olmuştur. darısı diğer şehirlerimizin başına...!!!
başbakanın sözünü dinleyip büyük düşünen şehir.

(bkz: sen izmir sin büyük düşün)
bütün sokaklarının denizlere çıktığının bilinciyle yaşar oradakiler. ve gereğini yaparlar.
(bkz: sevilir ki)
(bkz: yaşanır ki) *
sadece ege'nin değil, türkiyenin incisidir kendisi.
imitasyonlarına muhtaç bu ülke izmir.
seçimde akp'nin battığı şehir olmuştur.
Gavur olmaktan ve öyle kalmaktan mutlu olan şehir. *
bazılarının zoruna gitse de, apaçık chp'nin sağlam kalan ve kalmaya devam edecek tek kalesidir.

bak gece gece nasıl senaryo uydurdum. izmir'de akepe %63 oy alıyor, chp %8'de kalıyor.

iğrenç di mi?
meydanları gecenin bu yarısında doldurarak gavur izmir burada erdoğan nerede diye inleten sıcak insanlrın merkez üssü.
gavuruz gururluyuz....
çağdaşlığı ve sıcaklığı ile bambaşka bir şehir. mustafa kemal atatürk parıltısını çok net yansıtan ege' nin incisi.
demokrat şehirdir.
oyumu ben chp ye değil atatürk ün mirasını taşımanın altında ezilen partiye vermişimdir.
öyle yada böyle 30 ilçede yaşayan insanlarında oylarını bu miras için kullanmasına pek sevinmişimdir.
yerel seçimlerde büyükşehir belediyesiyle beraber bütün ilçeleri chp tarafından yönetilecek olan tire*hariç güzel şehirdir.*
bazılarına fena halde ayar verip, ağzı açık ayran delisine çevirmiş tapılacak şehir.

(bkz: 29 mart 2009 izmir depremi)
önümüzdeki 3.5 sene boyunca tahsilime içinde devam edeceğim ve aziz kocaoğlu'nun büyükşehir baskanlıgını yapacagı için mutlu oldugum sehir.
tüm ilçelerde ve büyükşehirde akp ye tokat gibi bir cevap vererek, türkiye de yaşanabilecek tek yer olduğunu bir kere daha göstermiştir.
büyüksehirde ve tüm ilcelerinden beldelerinde akp'ye restini cekmis sehirdir tekrar.
demokrasinin ne oldugunu ögretmistir.

erdogan ne demisti '' izmir'i istiyorum! '' ahanda aldi iste izmir'i. ahh recep ahh sen git anadoludaki insanlari kandir , mitinglere 30 lira yevmiyeli adam toplayarak.
tıpkı büyükşehir belediyesinin kampanya döneminde hazırladığı videoda olduğu gibi, chp'nin altı oku türkiye'nin üzerine güneş gibi doğmuştur bu seçimlerde. darısı diğerlerinin başına.

--spoiler--
http://video.google.com/v...w&q=i%C5%9Fimiz+izmir+
--spoiler--
Aldığı tehditlere aldırmayarak yine gereğini yapmış olan şehirdir. Yine gurur duyduğumdur, özlemimi kabartandır..**
ege akdeniz kıyı türk cumhuriyeti nin başkentidir.
http://kafa.bobiler.org/u...hotographs/154867098b.jpg
yaşayan insanlarına hayran olduğum şehirdir.
(bkz: gavur izmir burada tayyip nerede)
dünyanın en zor uğraşlarından biridir izmirli olmayana, izmir'den olmayana izmirlilerin şehir aşkını anlatmak, anlatabilmek. yine de bir deneyelim, ışık tutmak adına herkese.

bir şehri bu denli sevmenin, bir halkın şehrine bu kadar tutkun olmamasının bir tarifi yok belki. zaman zaman aşırılığa ve hatta takıntıya kayan bir sevgi izmir sevgisi. ama şüphesiz olan tek şey var, bu sevgi salt şehir sevgisidir. herhangi bir partinin ölçeğinin dışındadır. bu nedenle ki, izmir herhangi bir partinin kalesi asla değildir, hiçbir zaman da olmamıştır.

izmir'i dışardan okuyamazsınız. kimse bunu henüz başarabilmiş değil zaten. şehri anlamak için içinde olmanız, şehri yaşamanız gerekmektedir. o nedenledir ki, gerici, izmir'i birkaç vaatle, altın - kömür pompalamasıyla ve en vahimi açık tehditlerle teslim alabileceğini sanmıştır. oysa ki kazın ayağı başkadır egenin bu tarafında, bambaşkadır.

izmirlinin seçimini yaşam biçimi belirler. halk, yaşam biçimine bir müdahale geleceğini, mevcut yaşam düzeninin bozulacağını gördüğü an tepki verir zaten. laik bilinç bunun bir boyutu elbet. ama onun dışında da, halkın sosyal yaşantısının sekteye uğrayacağı endişesidir ulema tayfasını denize döken izmir'de. bu nedenledir ki, taha aksoy "biz iktidar olduğumuzda da gençler izmir'de elele yürüyebileceklerdir, bundan kimsenin şüphesi olmasın" deme talihsizliğini gösterebilmiştir. zira, izmir'de herkes seçimin bu beyanatla bittiğine kanaat getirmiştir zaten.

velhasıl-ı kelam, siz kalkıp da, daha 22 temmuz gecesi "izmir'i istiyorum" derseniz, yumurta uzmanı defterdarınız "izmir'i teslim alacağız" derse, söylemeyi de geçtim, koca ülkenin 3. büyük şehri için "gavur" imasında bulunursanız; değil 30, 130 ilçe de olsa birini bile alamazsınız izmir'de. çünkü, bu şehrin dokusunda yok bu, diyalektiğine ters.

o yüzden, "izmir'i alacağız" deyip de bambaşka şeyler alan güzide yurdum partileri hiç üzülmesinler. sorun onlarda değil, bizdedir. biz ki, "arseniği sek içer yine izmir'i vermeyiz", gönlünüz rahat ola.
yarı memleketim, doğduğum değil belki ama yarı karnına tok da olsam mutlu, mesut olduğum şehirdir. her zaman güzel, her zaman huzurlu ve hep mağrur olmuştur. dilerim büyük ve küçük tayyiplerin hilelerinden bundan böyle de uzak kalır.

(bkz: bugün izmir bir başka güzel)
güneşin devamlı pırıldadığı aydınlık yüzlerin kenti. seni seviyoruz izmir.
29 mart 2009 da izmirli izmirliliğini göstermiş , kendini ve özgürlüğünü beyaz eşya ve kömüre satmamıştır.