1. 1027.
    nefes aldığımı hissettiğim şehirdir.
    1 ... maryanne
  2. 1028.
    özlediğim ve an itibari ile gelecek ay gideceğim şehirdir.
    (bkz: izmirin kızları çırasını yakar adamın)
    ... bir adim ondeki
  3. 1029.
    izmir, mükemmel derecede sıcaktır bu aralar.. ve ben ki güneşte kalamayan bir insanım bu şehir beni yakıyor.. ama güzeldir.. iyidir.. ama yine de istanbul..
    ... ece kscg
  4. 1030.
    memleketin bazı şehirlerini köhne diye nitelendirenlerin şehri. alınlarında bilgilerden çelenklerle gezenlerin şehri kendilerine göre.
    1 -1 ... melezmacir
  5. 1031.
    ;türkiye nin incisi...konuşarak anlaşabilmenin şehir izmir;saygı duymanın şehri;izmir güzellerin şehri...
    2 ... tahirkemal
  6. 1032.
    bir alternatifi de iran olan şehirdir. izmir'i beğenmeyen, dinsiz, günah şehri olarak görenler gidip iranda yaşayabilir. kimseyi tutan da yoktur.
    demokrasi var ulan bu ülkede. çoğunluk nasıl istiyorsa öyle yaşar. biz böyleyiz, böyle yaşıyoruz.
    sizin yaşamaktan anladığınız baskı ile oruç tutturulmaksa, cuma'ya gitmeyenleri fişlemekse, ramazan ayında alkol satışlarının oranlarını tutmaksa izmir'de bunları göremezsiniz. bu şehirde müslüman olmak da kolaydır, musevi olmak da, yahudi olmak da, hristiyan olmak da. ramazan ayında hiç kimse iftar çadırı sırasında çevreden baskı görmez, hor görülmez. insanlar yardım yapabilmek için birbirleriyle yarışır. belediyeler erzak paketi yetiştiremez ramazanda. sen hangi zorluktan, hangi baskıdan söz ediyorsun.
    kısacası mensubu oldukları siyasi partilerin, parça başı entry giren yazarlarının çamurları bizi kirletmez. biz körfezi temizlemişiz, sizi mi temizleyemiycez.

edit : izmir hiçbir zaman sizin kokuşmuş, ucuz, yobaz ve fahişe düşüncelerinize alet olmayacak.
    4 -1 ... dominick
  7. 1033.
    faşistelere faşist davranan,ayavru köpek misali sessiz sessiz ağlatan şehirdir.kimlere nasıl şeyler yapıp uzun süre götünün üzerine oturtmadıysa ufacık bi olayda izmir şöyle izmir böyle diye ağlatır.seviyoruz efenim kendisini.
    3 ... silent passenger
  8. 1034.
    müslümanlığın yaşanılamayacağı bir yer olarak lanse edilmesine rağmen laikliğin esas özü olan din ve vicdan özgürlüğünün belki de en güzel yaşatıldığı yerdir. chp taraftarlığıyla da dini görüşlerinin zerre alakası olmadığı inancındayım.

3 senedir burada üniversite okuyorum. yeri geldi ramazan ayında arkadaşlarla oruç da tuttuk, yeri geldi cuma namazına da gittik. ateist arkadaşlarım da oldu ve hiçbirinin ne orucuma ne de namazıma laf ettiklerini görmedim. okulun belki de yüzde 70'i oruç tutmuyordu; ama tutana da yobaz veya gerici gözüyle baktıklarını, bir kere bile inancımız doğrultusunda yaptığımız eylemi kötülediklerine şahit olmadım. üstelik kandil geceleri ve cuma namazlarında camiler bir iç anadolu şehrinde veya istanbul'da ankara'da ne kadar doluyorsa burada da o kadar dolar, emin olun.

lütfen içine girmeden bok atmayalım buraya, gelin görün, tv'den duyduğunuz basmakalıp fikirlerin odağı olmaktansa içine girip sağlıklı karar vermek en güzelidir.
    97 -14 ... y for yazar
  9. 1035.
    Siyasi bir rant ugruna Köy kalan eskiden Türkiyenin En büyük 3. ili.
    2 -2 ... menntre
  10. 1036.
    üniversiteyi okuduğum,inanılmaz özlediğim,teleferiği sürekli bakımda olan,hoşgörülü insanların yaşadığı,gavur denilmesine rağmen istendiktn sonra namazınızı da kılabileceğiniz,belediye başkanı akpli olsaydı bambaşka bir şehir olacağını düşündüğüm türkiyenin en yaşanılası şehri.
    ... mustafdesouza