bugün

kadınların araba sürmesinin yasak olduğu ülke.
ikinci dünya savaşında insan kayıpları 200 olan ülke.
türktürler.
izlanda’nın başkenti Reykjavik’te köpek beslemek kanunlarla yasaklanmıştır.
--spoiler--
Türkiye’de atanamayan öğretmenlerin sayısı izlanda 'nın nüfusundan fazladır.
--spoiler--
Dünyada sivrisinek bulunmayan tek ülke.
arada sırada hayattan bulandığım vakitler gitmek istediğim soğuk ülkedir.
Viking kökenlilerin iskandinavya dışında yaşadığı bir yer.
Sansürsüz olmamalıydı, zira ben resimlere bakarken buğulu yeri aramaktan gözüm kanadı.

Norveç te sevişen insanların nasıl desem pozisyonları farklı farklı bir sürü gencin heykeli olduğu park var bunlar amacı olmayan müze park ve bahçelerin sadece bir maçı.
erkeklerinin soyadi sson ile hatunlarind a dottir ile biten dondirik ulke.
sadece 4 saat aydınlanan, gecenin doya doya yaşandığı, sönmüş yanardağ nöbetçileri bulunan sevimli ülke.
ekonomik olarak mükemmel seviyede olmasa bile yaşam kalitesi açısından mükemmel bir ülkedir. polisleri bile ateşli silah taşımıyor.

ayrıca bu ülkede aile kökenine bağlı bir soyadı kullanılmaz. baba ya da anne isminin sonuna "sson" eki getirilerek soyadı oluşturulur.
Hep gitmek istediğim güzel ülke. Yaşam standardı gelişmiş, eşcinselliğin yasal olduğu, az nüfuslu, suç oranının düşük olduğu muazzam bi ülke. Ayrıca kuzey ışıklarını görebiliceğimiz ülkelerdendir.
ordusu olmayan tek nato üyesidir.
Ekonomik kriz geçirmiş bir ülkedir.

https://en.m.wikipedia.or...celandic_financial_crisis
Umarım o güzelliğini, saflığını, temizliğini hiç bir zaman kaybetmez. Umarım ben gidemesem bile küllerim oralara serpilir.
Vize işi çok zor diyorlar ömrüm yetmeyecek galiba.
Daha önce giden biri var mı çok merak ediyorum arkadaşlar.
sigaranın pahalı olduğu ülkelerden.
bir paket marlboronun fiyatı 12.47 dolardır. (45.03 tl).
görsel
biranın 10.32 usd
(36.38 tl) olduğu olduğu ülke.
bira fiyatında dünya çapında üçüncü, avrupa çapında birincidir.
Ulan ülkede toplam 34 futbolcu var 11'i sahada bizim gibi bir süper güce tecavüz ediyor. Şimdi sabah kahvaltısını izlanda da yapsak torkler borbor amk. Haddinizi bilin, sabrımızıjewkwoeıe
off turkiyeyi uclemislar lan. helal olsun. keske o ana canli tanik olabilseydim.
soğuğu, izolasyonu, yardımseverliği, pis metal müziği ile gönlümde taht kurmuş muazzam ülke.

Vatandaşlarının insancıl davranmasının biraz da izolasyondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. kendi içlerinde komünal diyebileceğimiz bir yaşantısı olan bir halk; ki dışarıdan gelen çok fazla insan yok ve gelenler de maksimum iki hafta içerisinde kendi memleketlerine geri dönüyorlar hava şartları, konaklama planı vesairesinden dolayı.

--- spoiler ---

the age of divine splendor has come to an end. a world, a world of beauty has disintegrated before our eyes. here is no peace, here is madness and much of sin. sterile seeds in a cold, rotting soil. this is the grave in which we lay the last of your hollowed idols. for here stand nothing erect, but the gallows and crumbling monuments. the earth is covered in ash and our lungs have filled with worms. the dead eyes close as the disgusting light flickers at the withering horizon. mutilated flesh and dripping vomit. the shepherds of sickness are caught in a black torrent of the blossoming death.

--- spoiler ---

https://youtu.be/eMCCUAFcxyY

Az karın ağrıtmadı.
Futbolu ile işgili birşeyler demek isterim . Futbol bu kadar sade ve güzel mi oynanılır. Bizimle oynadıkları son iki maçta bize 5 gol atıp hiç yemediler. Umarım futbolun başındaki büyüklerimiz gereken dersi almıştırlar. Sıfırdan yeni bir yapılanmaya başlarlar.
Türkiyeyi çok seven bir ülke.