bugün

yüzde bir de olsa samimiyetliği olmayan program türü.
gündüz kafanızın güzel olmasını istiyorsanız izlemeniz gereken programlardır.
insanların kendilerini rezil ettikleri ve aynı zamanda pazarladıkları yerdir.

+ ben koca istiyom.
- nasıl bir şey isterdiniz?
+ evi, arabası, emlak falan işte hepsinden birer tane olsun.

ulan sanki eşya seçiyorlar, sen hayat arkadaşını seçiyorsun orada. bari çıktın sikko programa adabınla çık.
en gıcık kişilerinin sunucularının olduğu programlardır.bir sunucu kendini diğer kişilerden bu kadar mı üstün ve büyük görür.örneği;
(bkz: esra erol)
(bkz: mature fantasy)
19 yaşında kızların olduğu program.

o yaşta evlenmek istiyor, hatta bunu programlarda yapmak istiyor, bu da yetmezmiş gibi annesi, babası yaşındaki insanlarla tartışıyor, caka satmaya kalkıyor bu insanlar.

20-21 yaşında, dul, kucağında çocuklu olanları saymıyorum bile.

ülkemin hali işte maalesef.
milleti aptallaştıran, gereksiz, faydasız programlardır.
artık bitsinlerdir.

(bkz: yeter hayriye duymak istemiyorum)
beyler kesin duyum aldım.....

canlı yazdığı halde canlı olmayan; bir gün öncesinde çekilen programı size canlıymış gibi bir gün sonrasında yutturan programlarmış bunlar..

seyircilerin parayla tutulmasını geçtim; evlenmek için birbiriyle görüşen çiftler bile çoğu zaman rol icabı oynuyormuş..evlenecek gibi..

yani 10 görüşmeden ancak 1 i gerçek, kalan 9 u üstün oyunculuk yeteneklerinin sergilenmesiymiş..

zaten yayına bağlanmak için size verilen numarayı çevirdiğinizde hiç bir zaman ulaşılmıyor ve doğru düzgün ulaşıp fikir beyan edebilen de olmuyor.

muhtemelen telefonların da fişi çekiliyor..
her kanalda var yahu, nereyi açsan bu tip programlardan.
bir de boşanma programları çıksa dönüşümlü gösterilse tam olur.
(bkz: bingo)
bana ümraniye deki araba pazarını anımsatan diyologların yaşandığı programdır.

esra erol: nasıl olsun talibiniz?
x: fiziksel mi kişilik olarak mı?
e.e: her ikisi de
x: fiziksel olarak 1. 75 boylarında, esmer, kel olmayan, sakallı da olmasın
e.e: başka ( burda hafiften tepesi atmaya başlıyo, hamilelik ve hormonların da etkisiyle)
x: yanıma yakışsın yani esra hanım
e.e: tamam diğer özelliklerinden bahsedelim
x: bi branşı olsun, mühendislik mezunuysa mühendis olcak, öğretmenlikse öğretmenlik başka iş yapmasın, bi de maddiyatı iyi olsun tabii
e.e: 48 yaşına kadar neden hiç evlenmedin anlıyorum şimdi
x: huylu huyundan vazgeçmez, olacaksa böyle isterim hehehe

bu ne lann! ?
(bkz: elektrik alamadım esra hanım)
resmen öğle saatlerinde başlayıp akşam saatlerine kadar devam edip saatlerce süren programlardır. Allah bunları bi kahretsin ya.
gereksiz insanların bir araya toplayan programlar..
suratsız, kilolu ve çirkin kadınların kendilerine talip olan erkekleri sudan sebeplerle beğenmediği programlar. bu kadınlar önce aynaya baksalar o ayna çat diye ortadan ayrılır gider. hem çirkinsiniz hem kilolarınız sarkmış, hem pejmurde giyiniyorsunuz hem de iki tane de çocuk yapmışsınız ne sikime önününe geleni yirmi yaşındaki kızlar tiribiyle beğenmiyorsunuz? sizin gibi yaratıklara talip olan öküzlere kızmak lazım sizin ne suçunuz var?
-hiçbir kadın yakışıklılığa önem vermez, ev var araba var hadi evlenelim
-hiçbir erkekte aşk aramaz kadın güzel, ev işlerini yapabilir hadi evlenelim programlarıdır,
-yok ruh ikizim, yok yumurta üçüzüm,elektrik alamdım, su bastı,yıldırım düştü vs. gibi ifadelerin tamamen zırvadan ibaret olduğu sadece kişinin kendini birşey sanmasından kaynaklanan saçmalıkların da bolca bulunduğu programlardır.

-ama itiraz eden var mı yok neden peki, alan razı satan razı.
genellikle yaşlılara hitap eden programlardır. dedelerimiz nenelerimiz evlenirken bizde izleyerek huzur buluruz.
- ohhh biri daha gitti.
Postmodern "genel ev" olarak nitelendirilebilir.
orta ve yaşlı kesimi geleneklerimizden soğutup, vasıfsız, kişiliksiz insanlar olarak gösteren evlendirme programlarıdır. türk kültürünü yozlaştırmaktadırlar.
bülent arınç'ın 'kusmak istiyorum.' dediği ve rtük'e kaldırılması uyarısında bulunduğu programlardır. bülent arınç bu beyanatıyla kendisinden nefret etmeme rağmen taktirimi kazanmıştır.
bazen gerçekten saçmalayan, ama saçmalıklarıyla güldüren tv programlarıdır.
görsel
başka ülkelerde parayla getirirler oraya katılan insanları ve seyircileri maksat eğlen olsun diye, ama bizim ülkemizde insan sermayesi * bol olduğun o rezervi sömürmek kolaydır.
bu sadece izdivaç programı yapanların suçu değil elbet, biz millet olarak çok seviyoruz böyle şeyleri, oooo ne dedi'yi ve türevlerini.
sözlükte nereye gidiyo bu millet lafları yapmak hiç hoş değil biliyorum, ama bu magazin ve arkası yarın kültürü bizi iyiden iyiye balık hafızalı etti.
ezcümle, devlet kademesini bile kusturacak seviyeye gelen; lakin, hala ekranları süsleyen programlardır.
flash tv deki adının "ne çıkarsa bahtına" olduğunu yeni öğrendiğim program türü. bu adın çok manidar olduğunu düşünmekteyim, buradan bulacağın bu kadar olura getirmişler takdir ettim flash tvyi. ayrıca şahsi kanaatim rezilliğin diz boyu olduğu, binbir türlü çirkinlikle karşılaşabileceğiniz yapımlardır.
evlenmek esas ya olay bu programları.
ha bu tür programları izleyenlere sesleniyorum, tamam bırakamıyorsunuz ama bari azaltın.
her gün yarım saat sonra on dakka o azalır bak. kurtulursunuz.
reyting uğruna rezaletleri utanmadan insanlara sunarak kendini rezil eden kanalların programıdır.
iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir. iğrençlerdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar