bugün

Hilal durağında baştan 4. Sondan da 3. Vagona binerseniz Şirinyer istasyonu'nda tam merdivenlerin önünde inersiniz.

iyi akşamlar.
Koyun derisi kokmasıyla ünlüdür.
her gün kullandığım taşıma aracı.
Bizim Tınaztepe taraflarına da gelse çok hoş olacakta bakalım iki km tabanvay şu ara.
Nedense pis kokan toplu taşıma. Anlamsız bir pis koku var. Evet.
Son yaptığı zam ve uygulamayla insanları çileden çıkartandır. Az bile bu izmire herkes hak ettiği gibi yönetiliyor Aziz kocaoğlu size çok bile. Evet.
uzun sürecek olan yolculuklarda metroya ahır + koyun kokusu sıkıyorlar.

eminim bundan. başka açıklaması olamaz.
"artı para" denilen vurgun sistemi bundan daha güzel özetlenemezdi:
görsel
tesadüf müydü bilmiyorum ama dün yoğunluk ihtimali yüksek saatlerde şirinyer-selçuk istikametinde (gidiş-geliş) bomboş bir yolculuk yaptım. 1 buçuk senedir izmir'deyim ve izban'da bu kadar rahat ve yayıla yayıla yolculuk yaptığımı hiç hatırlamıyorum.

artık insanlar binmediği-protesto ettiği için mi yoksa tesadüfen mi bilmiyorum. ama açıkçası pazar günü o saatte boş olması bana pek tesadüfi gelmedi..
+ para ile yolcuları soydukları raylı taşımacılık.
artı para denilen saçma sistemle zam üstüne zam bindiren banliyö sistemi. aliağa'dan cumaovası'na kadar eskiden 2.80 iken şimdi karşıyaka'ya 5 TL ye gitmesi ve bir kartın sadece 1 kişi tarafından kullanılması çok kötü olmuş. bence bu sistem kaldırılmalı.
bugün de izban'ın tek kart polemiği ile kriz geçiriyorum. olm para benden gidiyor. neyin artı'sı? ben iki kere okutmak istiyorum kartı.
sonuna "dut" eklendiğinde hilkat garibesi gibi anlamdaki cüsseli mi cüsseli büyük vücutlu ve uzun boylu insan olur.
izmir'in kanayan yarası. Tıklım tıklım oluyor yer bulana aşk olsun. En son girince burnum kapıda kalıyordu az kalsın. Sıkıntılı ulaşım.
gece yarısı itibariyle greve girmiştir.
https://www.haberturk.com...ari-grev-baslatti-2254726
çalışanları bugün grevde olan izmir banliyösü;

izmir Banliyö Sistemleri A.Ş. (iZBAN) ise sendikanın yüzde 65 zam istediğini belirtti. Açıklamada:
“YÜZDE 65 ZAM” isteği ile masaya oturup bunda ısrarcı olmak, izmir halkını ve çalışanlarımızı ikinci kez mağdur etmekten öte bir anlam taşımamaktadır. Ayrıca, hak arayışının yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltarak değil, doğru verilerle yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Buradan hareketle yüzde 22’lik teklifimiz sonucunda oluşan, asgari geçim indirimi dahil, ele geçecek aylık ortalama net tavan ücretleri, değerli izmir halkının takdirine bırakıyor ve bu rakamlara kişi başına aylık 559 TL de yemek ve yol ekleneceğinin altını çiziyoruz:

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

Makinist: 3.435 TL
Trafik kontrol merkezi: 3.435 TL
Tekniker: 3.395 TL
Teknisyen: 3.220 TL
istasyon operatörü: 3.119 TL
Veznedar-Gişeci: 3.065 TL
Ofis personeli: 3.014 TL
https://www.egehaber.com/...recek-otobus-h255983.html
grev sagolsundur, 204 numarali eshota kaldik havalimani icin..
Havaalanına gidicez grev varmış. Hay amk. Evet.
Hizmete girdiği zamanı hatırlıyorum ahır gibi kokuyordu. Hala öyle midir acaba?
Allah kahretmesin o ulaşımı yemin ediyorum elim kolum bağlandı. Bu arada la oytun sende mi izmir'desin. Sözlüğün %85 izmir de be.
Tezek kokan hantal yavaş izmir ulaşım aracı. Söylenenlere göre 26 lık zammı reddetmişler ve 65 zam istemişler. Gerçekten isviçre filan zannediyorlar sanırım.
izmir'e her gidişimde havalimanı-nergiz arası kendisiyle yolculuk yaptığım metro.
işçilerinin %65 zam istediği külliyen yalandır. istenen gerçek zam oranı ise %34'tür.

hatta, reddedilen %26'lık zam teklifindeki öne sürülen rakamlar için "kesinti yapılmadan banka hesaplarımızda göreceksek, biz anlaşmaya hazırız." açıklaması yapılmıştır.

grev sürecinde sıra sağduyudadır artık. milletin sabrı daha fazla taşmadan bu iş huzur içinde çözülsün.
Dolmuşçulara kaldık lan!
'Arkadan veren insin' diyorlar artık.
Ayıp ayıp.
halkapınar station is the transfer station for passangers that will take izban.

unutamıyorum seni izmir, unutamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar